fit.pl mobile logo

Bądź fit z przepyszną kawą!

  Warto żyć zdrowo i warto… pić kawę. Tak, wbrew pozorom jedna, dwie, a czasem nawet trzy porcje kawy dziennie nie tylko nam nie szkodzą, ale i mogą pomóc… nam schudnąć. Tak naprawdę zawarta w niej kofeina jest uważana za najlepszy naturalny spalacz tłuszczu, w dodatku dużo bezpieczniejszy od różnych podejrzanych tabletek. Co więcej – kawa zawiera dodatkowo przeciwutleniacze, związki fenolowe oraz kwas chlorogenowy, działające odmładzająco i relaksująco.
Kawa kawie nierówna
Jest jednak jedno „ale” - to musi być dobra, zdrowa, porządna i prawdziwa kawa. Żadne tam napoje typu instant, żadne podróbki, albo tak zwane „kawy” będące tak naprawdę mieszankami tłuszczu, cukru i odrobiny ekstraktu. Masz dwa wyjścia – albo kupuj tylko kawę do ekspresu ciśnieniowego i to taką z wyższej półki, albo sięgnij po gotowe, nowoczesne kapsułki kawowe do samodzielnego przyrządzania w ekspresie domowym.

Bez cukru!
Pij kawę z jak najmniejszą zawartością cukru – czy to białego, czy brązowego cukru. To nie żart – nawet jedna jego łyżeczka może zniweczyć dobroczynne działanie kofeiny na tłuszcz. Jeśli więc zdarza ci się pijać kawę poza domem, w miarę możliwości nie kupuj tych z dużą zawartością śmietanki i innych dodatków, o fantazyjnie brzmiących nazwach. To wbrew pozorom istne bomby kaloryczne! Jeśli nie lubisz zwykłej, gorzkiej czarnej kawy, przypraw ją odrobiną płatków czekoladowych, chudą śmietanką, lub ewentualnie cynamonem, który nota bene ma wspaniałe dowiedzione wieloma badaniami właściwości zdrowotne dla całego organizmu. A jeśli naprawdę nie możesz pić kawy ani herbaty bez cukru, zastąp go przynajmniej słodzikiem.

Jaka kawa z ekspresu?
Szybkie, malutkie i zgrabne ekspresy „kapsułkowe” robią dziś furorę, szczególnie wśród osób dbających o zdrowie i linię, a także w biurach. Nic dziwnego – większość z nas pracuje i uczy się, a do tego aktywność fizyczna też wymaga czasu. Kawa do ekspresu ciśnieniowego to świetny pomysł także wtedy, gdy rano wyjątkowo się śpieszysz. Wystarczy włożyć kapsułkę i wcisnąć jeden przycisk, nie zapominając oczywiście o podstawieniu kubka. W dodatku producenci takich kapsułek wprost prześcigają się w pomysłach na ich nowe smaki – dziś możesz już więc kupić nie tylko espresso, late czy moccachino, ale też bardziej wyrafinowane kompozycje – do wyboru, do koloru. Nowością jest także herbata w kapsułkach. Ale jaka kawa do ekspresu ciśnieniowego będzie tak naprawdę dobra dla osób chcących zrzucić kilogramy? Wybieraj produkty typu „Latte Macchiato Unsweetened (bez cukru)” lub po prostu kawę czarną (espresso). Bardziej wymyślne rodzaje typu cappuccino zachowaj za to dla gości. Tu sprawdzisz szeroką gamę kaw w kapsułkach do ekspresu Dolce Gusto https://www.dolce-gusto.pl/flavours

Czy warto pić kawę parzoną?
Ma ona wielu zwolenników, ale niektórym nadal kojarzy się głównie z fusiastą kawą z czasów komuny, oczywiście taką parzoną w szklance, z „pierzynką” z nie do końca dobrze zmielonych ziarenek. Tak naprawdę jednak dziś da się ją zrobić o wiele lepiej, także w warunkach domowych czy wręcz biwakowych! Nie należy jednak wówczas kupować mielonej kawy do ekspresu ciśnieniowego, gdyż taki produkt jest zwykle przygotowywany z myślą o całkiem innym procesie zaparzania. Kup lepiej wysokogatunkową kawę mieloną na miejscu w sklepie (tu godne polecenia są specjalne sklepy i tak zwane palarnie kaw), albo jeszcze lepiej – zainwestuj w młynek i kupuj kawę w ziarenkach, mieląc ją tuż przed przygotowaniem. Różnica w smaku i aromacie będzie nietrudna do zauważenia.

Zatem ciesz się jak najdoskonalszym smakiem „małej czarnej” do woli, ćwicz i chudnij. I na koniec pamiętaj, że podobno życie jest zbyt krótkie na to, by pić byle jaką kawę...

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl