fit.pl mobile logo

Buty Asics EVORIDE - nowy wymiar butów do biegania

Wybór butów do biegania to pierwsza rzecz, którą powinien zainteresować się początkujący biegacz. Odpowiednio dobrane buty powinny być dopasowane do stopy i amortyzować stawy podczas biegu. Na rynku dostępnym jest wiele modeli butów biegowych. Wśród nich wybijają się buty ASICS EVORIDE

Wybierając buty do biegania przede wszystkim stawiam na dopasowanie buta do stopy. But musi być wygodny i amortyzować wszelkie wstrząsy. Dodatkowo musi sprawdzać się na różnych nawierzchniach - asflalcie czy w bardziej wymagającym terenie. Do tej pory miałam buty, które albo dopasowywały się do stopy, ale nie posiadały amortyzacji lub amortyzowały podczas biegu, ale nie czułam się w nich komfortowo. Te wymagania spełniają buty ASICS EVORIDE.

ASICS EVORIDE - cholewka

To co urzekło mnie  w tych butach to cholewka. Cholewka dopasowuje się do stopy, niezależnie od tego czy jest on chudsza czy z wysokim podbiciem. Z zewnątrz but jest wykończony bezszwowo, a w środku mamy dosłownie pojedyncze szwy. Siatka jest przewiewna, komfortowa i pod tym kątem jest to typowy uniwersalny but całoroczny.

Materiał chroni przed otarciami, dzięki czemu nawet po dłuższym treningu stopy biegacza nie cierpią. Dzięki specjalnej wentylacji  możliwa jest cyrkulacja powietrza, aby skóra stóp pozostała sucha. Buty mają bardzo dobre wykończenie. Nic się przeciera, nie pęka.

98175871_286736262375795_5467131366489456640_n

Zapiętek od wewnątrz jest mocno usztywniony przez co piętę trzyma solidnie. Jest też mocno opakowany gąbkami przez co trzyma ją miękko.

ASICS EVORIDE - podeszwa

Podeszwa butów wyprofilowana jest w "kołyskę". Podeszwa amortyzuje stopy podczas biegu. Za miękkość i sprężystość odpowiada pianka FLYTEFOAM™ Propel. Pianka zapewnia optymalną amortyzację w każdej fazie kroku i na każdym kilometrze. O dynamikę obuwia dba technologia GUIDESOLE – w skrócie konstrukcja podeszwy w mocno eliptycznym kształcie (mocno wyprofilowana), która pomaga nam w jak najpłynniejszym przetoczeniu stopy po podłożu. Jest to propozycja przeznaczona na twarde nawierzchnie oraz dla neutralnego typu stopy.

Buty są bardzo lekkie, ważą ok. 210 gram.

98182618_282595209542328_6260809814910173184_n

Buty ASICS EVORIDE charakteryzują się dobrą przyczepnością, zachowując jednocześnie lekkość podeszwy. Bieżnik w butach EVORIDE jest głęboko żłobiony i typowo asfaltowy, choć na terenie leśnym, również się sprawdzi. Buty idealnie sprawdziły się podczas biegu na asfalcie, ale również w terenie, kiedy trzeba było biec po nierównościach.

ASICS EVORIDE- opinia

Buty ASICS EVORIDE można podsumować tym stwierdzeniem - maksimum komfortu. But pozbawiony jest zbędnych ozdobników, a wszystko po to, by zwiększyć komfort biegania. Buty zapewniają świetną amortyzację, dzięki czemu po treningu nie bolą kostki czy kolana. Biegam od czasu do czasu, najczęściej około 5 kilometrów. Do tej pory po dłuższej przerwie bolały mnie torebki stawowe. Po treningu, nawet nieregularnym, w butach EvoRide nie miało to miejsca. Buty świetnie sprawdzają się w cieplejsze dni. Dzięki syntetycznej, przewiewnej cholewce noga się nie poci i pozostaje sucha. Nie naraża więc stopy na powstanie otarć i pęcherzy. 

98581160_553110488977942_4798725410307178496_n

Do tej pory, zanim wyruszyłam na trasę biegową w nowych butach, musiałam je "rozchodzić" przynajmniej przez tydzień. W przypadku butów ASICS EVORIDE mogłam to pominąć, gdyż buty od razu doskonale dopasowały się do moich stóp. Można powiedzieć, żę podczas biegu czułam się, jakby biegła bez butów.

ASICS EVORIDE - plusy

  • dobra amortyzacja
  • lekkość
  • profilowana podeszwa
  • bezszwowa cholewka
  • dobra przyczepność
  • dopasowanie do stopy

 Ocena w skali 1-5 - 5

Buty marki Asics są lekkie, zapewniają duży komfort podczas treningu i idealnie dopasowują się do stopy ćwiczącego. Sprawdzają się na krótkich ocinkach, ale również i na dłuższych dystansach biegowych.

Buty Asics EvoRide to doskonałe buty do biegania zarówno dla początkujących, średnio zaawansowanych, jak i zaawansowanych biegaczy. Mogą być zarówno butami treningowymi, jak i startowymi. Polecam je z czystym sumieniem każdemu, kto lubi biegać i szuka butów zapewniających komfort i amortyzację.

 

Buty Asics EvoRide dostępne są:

https://www.asics.com/pl/pl-pl/
https://www.eobuwie.com.pl/
https://sklepbiegacza.pl/

Ola Załęska

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl