fit.pl mobile logo

Buty do biegania - na co zwrócić uwagę?

Bieganie to jeden z najbardziej naturalnych i najzdrowszych sportów. Podczas biegania zwiększa się wydolność serca i płuc oraz spala zbędne kalorie. Bieg sprzyja również wyrzutowi endorfin, które odpowiadają za dobre samopoczucie na co dzień. Dzięki butom do biegania ogranicza się liczbę kontuzji, dlatego powinno się zakładać je na każdy trening. Sprawdź, jak wybrać damskie i męskie buty dla biegaczy.

1. Dlaczego warto nosić buty do biegania?

2. Dobrane buty do biegania, czyli jakie?

3. Buty do biegania męskie i damskie a materiały

Wybór damskich i męskich butów do biegania nie powinien być przypadkowy. Buty biegowe powinny mieć odpowiedni rozmiar i kształt oraz być wykonane z materiałów, które amortyzują stopę i odprowadzają wilgoć. Dlaczego jest to takie ważne podczas biegania? Sprawdź, jak przygotować się do wyboru butów treningowych dla biegaczy.

Dlaczego warto nosić buty do biegania?

Buty do biegania zimą i latem są znacznie lepszym wyborem na treningi niż przypadkowe obuwie sportowe. Bieganie jest zdrowym sportem, jednak bez odpowiednich butów ryzyko kontuzji stawu skokowego, urazu śródstopia i palców oraz innych problemów ze zdrowiem rośnie. Konstrukcja buta do biegania obejmuje elementy amortyzujące wstrząsy. Dzięki temu buty damskie do biegania w sklepie WSS ograniczają ryzyko powstawania mikrouszkodzeń w obrębie kości i stawów. 

Dobre buty sprawiają, że wszystkie wstrząsy są zatrzymywane przez but, bez względu na to, po jakim terenie porusza się biegacz. Zarówno pierwsze buty, jak i kolejne pary sprawiają, że podczas treningu użytkownik odczuwa mniejsze zmęczenie i rzadziej skarży się na ból stóp i nóg. Dzięki temu można pokonywać większe dystanse i biegać dłużej, by spalić więcej kalorii i jeszcze bardziej podnieść wydolność organizmu.

Dobrane buty do biegania, czyli jakie?

Buty męskie do biegania w sklepie WSS pomaga dobrać profesjonalna obsługa. Z jej pomocą wybiera się nie tylko świetne produkty z najlepszych materiałów. Obsługa pomaga przede wszystkim dopasować rozmiar obuwia. Prawidłowy rozmiar buta zapewnia stopie maksymalny komfort. Ogranicza ryzyko powstawania pęcherzy i otarć oraz pozwala stopie na swobodną pracę. But nigdy nie powinien uciskać palców i śródstopia, nawet tuż po zakupie. Dodatkowo powinien umożliwiać stopie przesuwanie się w tył i przód podczas biegu, by dopasowywała się do szybkości biegu i ukształtowania terenu.

W sklepie takim jak https://warsawsneakerstore.com/ nie ma problemu z uzyskaniem dodatkowych informacji o dostępnych rozmiarach lub z wymianą nieużywanego buta na mniejszy lub większy. Dzięki temu kupujący może wybrać buty z dokładnością do 1/3 rozmiaru. Zróżnicowane rozmiary rozwiązują problem osób, które w większości sklepów mają trudności z doborem obuwia do biegania dla siebie.

Buty do biegania męskie i damskie a materiały

W przypadku butów do biegania odpowiedni dobór materiałów jest równie ważny co rozmiaru. But powinien zapewniać stopie optymalne chłodzenie. Odprowadzanie ciepła i wilgoci ogranicza pocenie się stopy i jego konsekwencje. Sucha skóra jest mniej podatna na uszkodzenia, otarcia i pęcherze. Dodatkowo odprowadzania wilgoci sprawia, że znika problem nieprzyjemnego zapachu po zakończeniu treningu.

But powinien być również odporny na intensywne użytkowanie. Bieganie kilkudziesięciu kilometrów w tygodniu lub przygotowania do maratonu wymagają, by obuwie było przygotowane do trudnych warunków i różnych nawierzchni. Dzięki wytrzymałości przetrwa każdy trening i sprawdzi się w czasie zawodów.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl