fit.pl mobile logo

Jak prawidłowo rozgrzać się przed bieganiem?

Zaczynasz bieganie? Nie zapominaj, że przed każdym treningiem musisz rozgrzać i przygotować ciało do pracy. Przedstawiamy kilka dynamicznych ćwiczeń, które pozwolą Ci rozgrzać organizm przed biegiem 

Istnieje wiele ćwiczeń pozwalających rozgrzać organizm przed biegiem. Są praktyczne, gdyż można je wykonywać w każdym miejscu, bezpośrednio po wyjściu z domu, na podwórku, w spokojnej okolicy niewiele oddalonej od naszej posesji, a jeśli jest naprawdę zimno możemy je wykonać w domu, żeby zwiększyć temperaturę swojego ciała przed wyjściem. Tak czy inaczej nie jest to trudne.

Kilka prostych ćwiczeń:

Rozgrzewkę możemy zacząć od lekkiego truchtu, marszu przez około 0,5 km. Potem kilka dynamicznych ćwiczeń rozpoczynając od prostych ruchów do bardziej skomplikowanych. Zaczynamy od nóg, należy rozgrzać kostki, kolana i biodra, potem stopniowo dokładamy górną część ciała. Na końcu dokładamy wyskoki i krótkie sprinty.

Frankenstein Kicks 

IMG 1316

W lekkim marszu wykonujemy na zmianę wymachy raz prawą, raz lewą nogą do przodu do wysokości wyprostowanych przed sobą ramion. Wykonujemy 15 wymachów na prawą i 15 wymachów na lewą nogę.

Leg Swings Front to Back

IMG 1322 IMG 1329


 

Stajemy lewym bokiem np. koło drzewa, barierki, opierając się lewą ręką dla zachowania równowagi. Przenosimy ciężar ciała na lewą nogę, a prawą lekko unosimy nad ziemię. Wykonujemy 20 wymachów prawą nogą w przód i tył, a następnie zmieniamy stronę.

Leg Swings Side to Side

IMG 1338 IMG 1343


 

Stajemy tyłem do drzewa/barierki i lekko opieramy się dłonią dla utrzymania równowagi. Przenosimy ciężar ciała na lewą nogę, a prawą lekko unosimy nad ziemię. Wykonujemy 20 wymachów prawą nogą na boki (w prawą i lewą stronę ). Powtarzamy to samo lewą nogą.

Lunge and Twist

IMG 1350

Wykonujemy wypad prawą nogą w przód, pamiętając aby kolano nogi wykrocznej nie wyprzedzało stopy. Uginamy kolano do kąta 90 stopni, tak aby udo z podłożem było równoległe. Z wypadem wykonujemy skręt tułowia w kierunku nogi wykrocznej, następnie zmieniamy nogę robiąc wypad lewą nogą w przód ze skrętem. 15 powtórzeń na każdą nogę.

Samson Stretch

IMG 1364

Wykonujemy wypad prawą nogą w przód, pamiętając aby kolano nogi wykrocznej nie wyprzedzało stopy. Uginamy kolano do kąta 90 stopni, tak aby udo z podłożem było równoległe. Z wypadem wykonujemy wznos złączonych ramion wysoko nad głowę, następnie zmieniamy nogę robiąc wypad lewą noga w przód. 15 powtórzeń na każdą nogę.

High Knees

  IMG 1371


 

W lekkim truchcie wykonujemy dynamiczne naprzemienne unoszenie kolan w górę. Plecy wyprostowane, brzuch wciągnięty, ramiona przed sobą.

Squat Jump

IMG 1396 IMG 1394


 

W lekkim rozkroku wykonujemy przysiad, pamiętając aby kolana nie wychodziły przed stopy. Następnie z tej pozycji wykonujemy dynamiczny wyskok w górę z uniesieniem ramion jak najwyżej. Powracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy 20 razy.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl