fit.pl mobile logo

Zdrowe bieganie! Jak zadbać o to, by bieganiem nie wyrządzić sobie krzywdy?

Dobry smartwatch lub telefon z dedykowaną biegaczom aplikacjom, wygodna termoaktywna odzież a przede wszystkim dobre buty do biegania – oto zestaw, bez którego treningi biegowe z pewnością będą trudniejsze. Nie da się nie zauważyć, że bieganie staje się coraz bardziej popularną formą aktywności, spędzania wolnego czasu i dbania o własne ciało. Warto się jednak zastanowić – czy to na pewno dobrze?

Biegają wszyscy, biegam i ja!

W ostatnich latach bieganie stało się sportem szalenie popularnym. Na tyle, że zaczęły powstawać specjalne aplikacje dedykowane biegaczom, które miały za zadanie motywować sportowców i stawiać przed nimi nowe wyzwania. Pojawiło się wiele nowych wydarzeń sportowych, w których udział mogą brać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy-pasjonaci. Niektóre z nich podzielone są według płci. Coraz więcej biegów dedykowanych jest paniom.

Wydaje się, że to świetnie. Aktywność na świeżym powietrzu z pewnością pozytywnie wpływa na ciało i umysł, zatem warto ją stosować. Jednak trzeba również pamiętać o tym, że w bieganiu również obowiązują pewne zasady, których – dla własnego bezpieczeństwa – każda kobieta powinna przestrzegać.

  • Dobre przygotowanie – rozpoczęcie treningów a już zwłaszcza starty w zawodach dobrze konsultować z fizjoterapeutą. Pomoże on ocenić stan mięśni dna miednicy, które podczas biegów są mocno eksploatowane.
  • Dobra nawierzchnia – warto unikać tych zbyt twardych. Zdecydowanie lepiej jest biegać po naturalnym podłożu lub specjalnie przygotowanej miękkiej bieżni.
  • Dobre buty do biegania – podstawa, bez której treningi mogą się okazać zarówno niebezpieczne, jak i nieskuteczne.

Damskie buty do biegania – co jest ważne?

Jednym z gwarantów bezpieczeństwa podczas treningu są buty do biegania. Damskie czy męskie – ma to znaczenie? Najczęściej wizualne, choć czasami w ich budowie również są dostrzegalne różnice. Wybierając buty do biegania warto zwrócić uwagę na kilka istotnych drobiazgów:

  • Podeszwa – punkt pierwszy doboru butów do biegania. Powinna być odpowiednio miękka i poddająca się ruchom stopy, ale jednocześnie zabezpieczająca ją przed tym, co leży na treningowej trasie. Musi dobrze dopasowywać się do stopy, delikatnie ją otulać.
  • Materiał – zdecydowanie przyda się taki, który przepuszcza powietrze. Oddychająca skóra stóp to dużo bardziej efektywny trening i o wiele większa wygoda.
  • Jakość wykonania – buty do biegania: damskie i męskie, są dość mocno eksploatowane. Nawet jeden trening w tygodniu wystarczy, by mocno je zużyć. Dlatego warto kupić takie buty do biegania, które – dzięki swojej jakości – wytrzymają przez długi czas i będą służyły przez wiele miesięcy, a może nawet lat treningu.

Czy wygląd jest ważny?

Być może to mało istotne kryterium, ale jeśli chodzi o damskie buty do biegania – warto postawić na design, który przypadnie do gustu. Lepszy wygląd podczas treningu to większa pewność siebie i lepsze nastawienie. Może się to przełożyć na dużo bardziej pozytywne rezultaty treningów biegowych.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl