fit.pl mobile logo

Ćwiczenia na bolące plecy

Ból pleców nęka osoby prowadzące siedzący tryb życia, towarzyszy otyłości, jest zmorą kobiet w ciąży. Przedstawiamy kilka ćwiczeń, które pomogą uporać się z problemem
brzuch-grzbiety(1) Unoszenie tułowia w leżeniu przodem
Ćwiczenie doskonale wpływa na prostowniki kręgosłupa.

Kładziemy się na brzuchu. Ręce wyciągamy przed siebie, stopy oparte na podłożu. Głowa jest przedłużeniem kręgosłupa. Robiąc wydech unosimy ręce i tułów, jednocześnie podnosząc nogi. W takiej pozycji wytrzymujemy kilka sekund. Następnie opuszczamy nogi i tułów, ale nie dotykamy podłoża. Ćwiczenie powtarzamy 10-15 razy.

 
brzuch-grzbiety-marlowa Ćwiczenie Arlowa (przenoszenie rąk w leżeniu przodem)
Kładziemy się na brzuchu. Ręce wyciągnięte przed siebie.Unosimy nogi i głowę, która jest przedłużeniem kręgosłupa. Wyprostowane nogi i ręce unosimy nad podłoże. Wykonujemy duży łuk ramionami, przenosząc ręce za siebie. Tułów i nogi cały czas są uniesione. Ćwiczenie powtarzamy 10-15 razy.

 
brzuch-grzbiet-z-pileczka Wznosy tułowia w leżeniu przodem z obciążeniem
Kładziemy się na brzuchu, bierzemy piłkę lub 1-2 kilową hantelke. Ręce wyciągamy do przodu, nogi opieramy o podłoże. Unosimy ręce i tułów. Nogi cały czas są oparte o podłoże. W takiej pozycji wytrzymujemy kilka sekund. Opuszczamy tułów, delikatnie dotykając podłoża piłeczką lub hantelkami. Ćwiczenie powtarzamy 10-15 razy.

Ćwiczenie musi być wykonywane powoli i dokładnie, tak, aby nie przeciążyć kręgosłupa szyjnego.

 
brzuch-rownowaga Naprzemianstronne unoszenie ręki i nogi w klęku podpartym
Ćwiczenie angażuje mięśnie prostowniki kręgosłupa oraz mięśnie pośladkowe.

Wykonujemy klęk podparty. Dłonie muszą znajdować sie pod barkami, kolana zaś pod biodrami. Musimy pamiętać o wciągniętym brzuchu. Unosimy, bardzo powoli, wyprostowaną rękę i przeciwną nogę, tak by tworzyły jedna linię z tułowiem. Nie wyginając kręgosłupa, staramy się jak najbardziej wyciągnąć wyprostowana rękę i nogę. Wytrzymujemy w takiej pozycji parę sekund, następnie zmieniamy nogę i rękę.

 
brzuch-pozycja-dziecko(1) Rozciąganie grzbietu
Siadamy na piętach, kolana lekko rozchylone. Wykonujemy skłon, wyciągając jednocześnie ręce do przodu. Czoło opieramy o podłoże, łokcie nie mogą być opuszczone. Rozluźniamy mięśnie grzbietu i barków. W takiej pozycji wytrzymujemy kilka sekund. Bardzo powoli wracamy do pozycji wyjściowej.

 

 

 

 

Aleksandra Żelazo

www.trenerka.info


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl