fit.pl mobile logo

Początki z crossfitem. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć, by podnieść komfort treningu?

Crossfit to trening ogólnorozwojowy, który zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Pozwala nie tylko zadbać o wymarzoną sylwetkę, ale również poprawia ogólną kondycję i wydolność organizmu. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że można dostosować go do każdego poziomu zaawansowania. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z crossfitem, warto pomyśleć o zakupie kilku niewielkich akcesoriów, które podniosą komfort wykonywania ćwiczeń, co oczywiście nie pozostaje bez znaczenia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Ochraniacze

Trening crossfit to zestaw wielu urozmaiconych ćwiczeń, a wśród nich znajdą się: podciąganie, wyciskanie czy zadania z wykorzystaniem drabinek i lin. Jeśli chcesz zadbać o swój komfort i zminimalizować ryzyko kontuzji, pomyśl o zakupie specjalnych ochraniaczy np. na kolana czy piszczele. Powinny być one na tyle elastyczne, by nie ograniczały zakresu ruchów, a przy tym muszą być odpowiednio dopasowane. Otarcia naskórka nie należą do poważnych kontuzji, ale są bolesne i długo się goją. Indywidualnie dobrane ochraniacze pozwolą Ci ćwiczyć bez obaw i wykonywać serie z jeszcze większym zapałem.

Paski do podnoszenia ciężarów

Osoby początkujące mogą mieć pewne problemy z ćwiczeniami siłowymi, zwłaszcza gdy po opanowaniu techniki przyjdzie moment na zwiększanie ciężaru podczas poszczególnych sesji. Wiele osób, nie tylko początkujących, skarży się na problemy ze słabym chwytem. Specjalne paski do podnoszenia ciężarów sprawią, że będzie on mocny, stabilny i pewny. Zwiększą komfort podczas wykonywania sesji, tym samym zmniejszając ryzyko bolesnej kontuzji.

Ochrona dłoni

Skoro o chwytaniu mowa, dłonie będą wykonywać bardzo dużo pracy podczas każdej sesji treningowej. Dlatego tak ważna jest ich ochrona. Warto pamiętać o kilku możliwościach ich zabezpieczenia, w zależności od charakteru treningu. Podstawowe, klasyczne rękawice mogą być pomocne przy wykonywaniu wielu ćwiczeń. Część osób jednak uważa, że krępują one ruchy – w związku z tym producenci akcesoriów crossfit opracowali inne rozwiązania.

Dziś możesz zdecydować się na modele bez palców albo jeszcze bardziej wygodne skórki gimnastyczne. Chronią one wnętrze dłoni przed bolesnymi otarciami, nie ograniczając przy tym swobody ruchów. Przy zakupie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wytrzymałość materiału, z którego zostały wykonane. Ważny jest również sposób mocowania ich przy nadgarstkach. Skórki gimnastyczne uchronią Cię przed otarciami i odciskami i zdecydowanie wpłyną na komfort przeprowadzanego treningu.

Magnezja

A skoro jesteśmy już przy ochronie dłoni, chwyt możesz ustabilizować również dzięki zastosowaniu magnezji. Możesz zakupić ją w tradycyjnych kostkach, choć coraz większą popularnością cieszą się produkty w płynie. Taka magnezja jest wydajna, pozwala na zachowanie czystości i jest bardzo wygodna w aplikacji. Zastosowanie preparatu pozwoli Ci zwiększyć pewność i stabilność chwytu, nie tylko przy ćwiczeniach na drążku czy ze sztangą.

Trening crossfit to doskonały sposób, by zadbać o własną kondycję. Jak każda aktywność fizyczna, pozwoli Ci zminimalizować skutki stresu. Zanim przystąpisz do ćwiczeń, zadbaj o swój komfort. Kilka opisanych wyżej akcesoriów wpłynie na jakość Twojego treningu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl