fit.pl mobile logo

Powrót do ćwiczeń

Powrót do ćwiczeń po dłuższej przerwie może okazać się trudny...
Nawet przy silnej motywacji zdarzają się chwile, gdy trzeba przerwać treningi. Nieważne, czy to z powodu kontuzji, zmęczenia czy zwykłego lenistwa – powrót do ćwiczeń może okazać się trudny.


Nie widziałeś siłowni przez tydzień, miesiąc lub więcej? Na szczęście wypracowane przez długie tygodnie efekty nie znikają od razu. Ale z powrotem do klubu fitness nie warto zwlekać.


Korzyści z przerwy


Najważniejsze to zastanowić się, jak długa przerwa w ćwiczeniach może ci pomóc, a jaka zaszkodzić. Dzięki niej dostaniesz szansę na całkowitą regenerację organizmu.


Kilka tygodni odpoczynku od ćwiczeń może sprawić, że wrócisz do ćwiczeń z jeszcze silniejszą motywacją i ze zdwojoną energią. Spędzanie wolnego czasu dzień w dzień na siłowni może wypalić nasze chęci i wprowadzić monotonną rutynę, szczególnie, gdy stosujesz ciągle te same metody treningowe. Krótka przerwa na pewno dobrze wpłynie na poziom twojej motywacji.


Teoretycznie minimum tygodniowa przerwa potrzebna jest po każdych 6 miesiącach treningu.


Czas na powrót


Pierwszego dnia po powrocie do treningu lepiej nie próbuj bić rekordów z czasów szczytu twojej fitnessowej formy. Jeśli nie chcesz na drugi dzień mieć zakwasów, zmniejsz intensywność ćwiczeń o ¼. Przykładowo robiąc wcześniej 200 brzuszków, tym razem zakończ na 150.


Po dłuższej przerwie w treningach organizm ludzki odzwyczaja się od pewnych ruchów. Dlatego musisz dać sobie chwilę na ponowne przyzwyczajenie mięśni do takiej aktywności. W przeciwnym razie narazisz się na niepotrzebny ból i kontuzje, a dzień po treningu będzie ciężko podnieść się z łóżka.

[-------]


Potęga cardio


Poświęć też trochę czasu na trening cardio, dzięki któremu nadrobisz kondycyjne braki.


Podczas przerwy w treningach wydolność oddechowa maleje dużo szybciej niż ciężko wypracowane mięśnie. Na szczęście powraca tak samo szybko.


interval training 02Wracając do ćwiczeń wydolnościowych zmniejsz ich intensywność. Na przykład jeśli wcześniej biegałeś 10 minut z prędkością 12 km/h zacznij od 8 minut z prędkością 10 km/h.


Jeśli przerwa trwała dłużej niż miesiąc możesz zauważyć, że ćwiczy ci się o wiele gorzej niż wcześniej. Nie załamuj się – to normalne. Twoja kondycja wróci do normy już po kilku tygodniach.


Rozciągnij się


Nie zapominaj o ćwiczeniach rozciągających. Po dłuższym odpoczynku elastyczność mięśni maleje. Pora więc to naprawić. Idealny moment na rozciągającą aktywność jest czas zaraz po rozgrzewce, gdy twoje mięśnie są jeszcze ciepłe.


Słodkie powroty


Jeśli przerwa trwała tydzień lub dwa bez problemu wrócisz do starych ćwiczeń. Możliwe, że nawet wyjdzie ci to na zdrowie. Ale wracając do treningów po kilku tygodniach lepiej dostosuj się do naszych rad. Dzięki nim powrót do aktywności fizycznej obędzie się bez niepotrzebnych stresu i bólu.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl