fit.pl mobile logo

Te ćwiczenia na ból szyi - na pewno pomogą

Jeśli spędzasz całe dnie przed komputerem, to na pewno nie raz poczułeś ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Nieodpowiednia pozycja przy biurku grozi zwyrodnieniem tej części ciała. Dlatego szyję też trzeba ćwiczyć

Aby zapobiec takim schorzeniom wystarczy poświęć kilka minut dziennie na ćwiczenia szyi. Jeśli doprowadziłeś już do zwyrodnień ćwiczeń skonsultuj z lekarzem

Ćwiczenia z napięciem izometrycznym mięśni szyi bez ruchu w stawie

1) Siedząc na krześle, kręgosłup prosty, przyłóż prawą dłoń do prawej skroni lub okolic prawego ucha. Uciskaj głową na dłoń około 10 sekund, rozluźnij na 5 sekund. Powtórz ćwiczenie 10 razy, następnie zmień dłoń i ćwicz drugą stronę.

2) Siedząc prosto przyłóż dłonie do czoła, łokcie szeroko. Uciskaj czołem na dłonie, które powinny stawiać lekki opór, przez 10 sekund, rozluźnij na 5 sekund. Powtórz 10 razy.

3) Siedząc prosto oprzyj dłonie na potylicy. Uciskaj głową na dłonie przez 10 sekund, rozluźnij na 5 sekund. Powtórz 10 razy.

Ćwiczenia w pozycji siedzącej na taborecie

1) Wykonaj skłon głowy w przód, próbując dotknąć brodą mostka. Prostuj głowę z brodą przyciągniętą do szyi, bez odchylania głowy do tyłu.

2 )Wykonaj skłon głowy w bok – w lewo – powrót – w prawo – powrót, bez ruszania ramionami.

3) Wykonaj skręt głowy w lewo – powrót – w prawo – powrót.

4) Wykonaj skręt głowy w lewo z równoczesnym cofnięciem w tył barku prawego; następnie skręt głowy w prawo z równoczesnym cofnięciem w tył barku lewego.

5)Wykonaj unoszenie barków w górę i opuszczaniem.

6)Krążenie barkami w przód i w tył.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyi i karku

1) Leżąc na brzuchu, ramiona wzdłuż tułowia, dłonie zwrócone ku podłodze. Unieś głowę w górę, bez odchylania do tyłu i utrzymaj przez 7 sekund. Brodę trzymaj przy mostku.

2) Leżąc na brzuchu, ramiona wzdłuż tułowia, dłonie zwrócone ku górze. Podłóż pod czoło małą poduszkę. Naciskaj równocześnie czołem na poduszkę i ramionami na podłogę przez 7 sekund.

Ćwiczenia rozciągające mięśnie boczne szyi i karku

1) Siedząc prosto prawą ręką sięgaj nad głową do lewego ucha, lewą ręką staraj się sięgnąć w dół. Naciskaj głową na prawą rękę nie ruszając głową. Następnie zmień dłoń i powtórz ćwiczenie. Ważne, by ruch głowy odbywał się wyraźnie w bok, nie wolno skręcać głowy skośnie do przodu lub do tyłu.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl