fit.pl mobile logo

Trening mięśni brzucha

Aby móc pochwalić się pięknymi mięśniami brzucha należy je najpierw wzmocnić, utwardzić i „uwypuklić”
Aby móc pochwalić się pięknymi mięśniami brzucha należy je najpierw wzmocnić, utwardzić i „uwypuklić”, stosując ćwiczenia siłowe. Do tego należy zastosować ćwiczenia tlenowe, w celu pozbycia się tkanki tłuszczowej, aby nasze w pocie czoła wytrenowane mięśnie brzucha, ujrzały światło dzienne.
  • Zaczynaj trening rozpoczynając od mięsni dolnych brzucha, gdyż są one zazwyczaj słabsze od pozostałych. Pomiędzy seriami stosujemy przerwy około 1 minuty, natomiast między ćwiczeniami ok. 2 minut.
  • Przeznacz odpowiednią ilość czasu na ich regenerację, odpoczynek jest równie ważny jak trening, wystarczy gdy będą trenowane 2 razy w tygodniu.
  • Wykonuj każde powtórzenie powoli, eliminując zamach.
  • W fazie skurczu mięśnia wykonuj wydech, wytrzymaj w punkcie szczytowym.
  • Po zakończeniu treningu każdorazowo rozciągaj mięsnie brzucha.

TRENING MIĘŚNI BRZUCHAhttp://www.fit.pl/g/str/cwiczeniadlaciebie/brzuch/brzuch_meski.jpg
1 Cel: mięsień prosty brzucha – część dolna, 6 serii, 8 – 12 powtórzeń
Wyprosty nóg
W leżeniu tyłem na ławeczce lub podłodze, ramiona przy głowie. Rozpocznij ćwiczenie mając nogi ugięte w kolanach, następnie prostuj nogi mając cały czas dolny odcinek grzbietu płasko oparty (staraj się nie odrywać odcinka lędźwiowego od podłoża) – wytrzymaj, Im bardziej zbliżysz, podczas prostowania nogi do podłoża, tym większe obciążenie mięśni dolnych brzucha. Jeżeli jesteś w stanie wykonać proponowaną ilość powtórzeń, dodaj sztangielkę, umieszczając ja między stopami.

2 Cel: mięsień prosty brzucha – część dolna 4 serii, 8 – 12 powtórzeń.
Odwrotne spinanie brzucha
Poza tym, że ćwiczenie wspaniale kształtuje dolną partię mięśni brzucha, korzystnie wpływa na kręgosłup.
W leżeniu tyłem na ławeczce lub podłodze, ramiona przy głowie, nogi ugięte w kolanach, wykonaj ruch miednicą w kierunku głowy. W końcowej fazie ruchu mięsnie powinny być całkowicie napięte. Jeżeli jesteś w stanie wykonać proponowaną ilość powtórzeń, możesz wykonywać to ćwiczenie na ławeczce skośnej.

3 Cel: mięsień prosty brzucha – część górna, 5 serii, 8 – 12 powtórzeń.
Skłony
W leżeniu tyłem na ławeczce lub podłodze, ułóż dłonie z tyłu głowy, nogi ugięte w biodrach i w kolanach pod kątem prostym, stopy oparte. Trzymaj głowę i kręgosłup w linii prostej, rozluźnij barki i ramiona i trzymaj łokcie z tyłu. Skłon nie musi być głęboki, od ławeczki lub podłoża odrywaj co najwyżej łopatki
Podnoś klatkę piersiową w kierunku miednicy, przy podnoszeniu wykonaj wydech – wciągnij brzuch, wytrzymaj w punkcie szczytowym – policz do 2 i opuść ciało powoli wykonaj wdech
Jeżeli jesteś w stanie wykonać proponowaną ilość powtórzeń, spleć wyprostowane ręce z tyłu za głową (największe obciążenie dla mięśni)

4 Cel: mięśnie skośne brzucha – 4 serie, 10 – 15 powtórzeń.
Skręty skośne
W leżeniu tyłem na ławeczce lub podłodze, nogi swobodnie ugięte w kolanach, stopy na podłodze. Lewą ręką chwyć głowę przy lewym uchu i przyciągnij do siebie prawą nogę. W momencie unoszenia klatki piersiowej, skoncentruj się na przyciąganiu lewego barku w kierunku prawego biodra, wytrzymaj w punkcie szczytowym – policz do 2 i opuść ciało powoli. Trzymaj głowę i kręgosłup w jednej linii, nie przyciągaj głowy do kolana. W ten sam sposób wykonaj ćwiczenie na przeciwna stronę.
 
Katarzyna Pogon
www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl