fit.pl mobile logo

Trening na rowerku stacjonarnym w domu. Polecamy!

Rowery czekają w piwnicach na nadejście wiosny. Ale póki co mróz trzyma i do zielonej pory roku jeszcze daleko. To jednak nie powód by rezygnować z treningu rowerowego. Jazda w miejscu ma swoje zalety

Możesz udać się na zajęcia ze spinningu do klubu fitness, albo sprawić sobie cykloergometr (minitoruje pracę serca oraz kontroluje ciśnienie krwi). Podpowiadamy, jakie ćwiczenia urozmaicą zwykłe pedałowanie na stacjonarnym rowerze.

Domowy trening interwałowy powinien trwać około godziny i służyć głównie spaleniu kalorii. Regularne pedałowanie ma też inne korzyści: poprawia wytrzymałość i wydolność organizmu, usprawnia pracę serca i układu oddechowego, wzmacnia i ujędrnia pośladki, uda i łydki, układ kostny, wyszczupla oraz redukuje tkankę tłuszczową.

Jak każdy trening, nawet ten wykonywany w domu, powinien się składać z rozgrzewki, treningu właściwego i rozciągania. Zaczynaj od wolnej jazdy, powoli przyspieszając. W części głównej zrób jazdę ciągłą, ale w zmiennym tempie. Trening zakończ ćwiczeniami rozciągającymi, które regulują tętno tak, aby po wysiłku powróciło do wartości spoczynkowej.

By prawidłowo ćwiczyć nie podskakuj na rowerze. Skoncentruj energię na kręceniu pedałami, podczas gdy twój tors ma pozostać bez ruchu. Jeśli jednak nie potrafisz zapanować nad górną częścią swojego ciała zwolnij tempo. Rozluźnij uścisk kierownicy, gdyż zbyt mocne jej zaciskanie powoduje napięcie mięśni ramion i szyi.

Polecany trening na rowerze stacjonarnym do wykonania w domu:


Rozgrzewka:

10 minut luźnego pedałowania wolnym tempem

Część główna:

- 3 minuty energicznej jazdy na średnim obciążeniu stojąc
- 1 minuta bardzo szybkiej jazdy na niskim obciążeniu
- 1 minuta odpoczynku (luźne pedałowanie, w wolnym tempie)
- 3 minuty energicznej jazdy na średnim obciążeniu
- 1 minuta bardzo szybkiej jazdy na niskim obciążeniu
- 1 minuta odpoczynkowej jazdy
- 5 minut energicznej jazdy na średnim obciążeniu stojąc
- 1 minuta bardzo szybkiej jazda na niskim obciążeniu
- 4 minuty luźnego pedałowania, w wolnym tempie
- 5 minut energicznej, jednostajnej jazdy na siodełku, na średnim obciążeniu
- 1 minuta bardzo szybkiej jazda na niskim obciążeniu
- 2 minuty luźnego pedałowania, w wolnym tempie
- 6 minut szybkiej, energicznej jazdy stojąc na średnim obciążeniu
- 1 minuta bardzo szybkiej jazdy na niskim obciążeniu
- 2 minuty luźnego pedałowania, w wolnym tempie
- 1 minuta szybkiej, energicznej jazdy stojąc na niskim obciążeniu
- 1 minuta bardzo szybkiej jazdy na niskim obciążeniu

Rozciąganie:

- 10 minut spokojnej jazdy, na niskim obciążeniu
- rozciąganie mięśni nóg

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
kinga.filiks

WYMARZONA SYLWETKA TYLKO Z IGORTRENERONLINE.PL ! IGOR SKRUPULATNIE DOBRAŁ TRENING, DIETĘ I SUPLEMENTY A JA WRĘCZ Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZGUBIŁAM DODATKOWE KILOGRAMY :) SERDECZNIE POLECAM IGORTRENERONLINE.PL

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl