fit.pl mobile logo

Trening w domu - najlepszy zestaw ćwiczeń

Nadchodzą chłodne dni, dzień staje się krótszy, a korzystanie z treningu na świeżym powietrzu ograniczone. Czy jedynym rozwiązaniem jest dołączyć do niedźwiedzi i popaść w sen zimowy? Nie! Czas na ćwiczenia w domu

Jesienią i zimą mniej chce się nam ruszać i najchętniej spędzilibyśmy cały wolny czas w domu przy ciepłej herbacie, bo gdy za oknem śnieg i mróz, to wizja wyjścia na zajęcia fitness, czy siłownię przyprawia nas o dreszcze. Jest jednak rozwiązanie tego problemu, które może brzmieć dość banalnie, ale w jego prostocie leży siła! Trening w domu! Ile razy już słyszeliście o tym, że w domu można wykonać trening na każdą z partii ciała, ale w praktyce kończy się to na mało intensywnym treningu, który nie jest w stanie pobudzić w wystarczający sposób waszych mięśni?

Koniec z obiecankami bez pokrycia. Istnieje na rynku sprzęt, który może zastąpić z powodzeniem siłownię. Jest to zestaw lateksowych tubingów Bodylastics, które oferują obciążenie od około 2,5kg do przeszło 100kg w największym zestawie. Zapewne każdy z Was zetknął się z podobnymi urządzeniami, ale zwykle były one niewygodne, mało wytrzymałe i oferowały jedynie niewielki zakres zmiany obciążenia. Bodylastics posiadają zalety ćwiczenia na wyciągu w siłowni, ale niewymagają dużej powierzchni do ćwiczeń. Wystarczy, że posiadasz drzwi lub miejsce, gdzie możesz zaczepić liny i wykonasz około 140 róznych ćwiczeń na każdą z partii mięśniowych. Po co Ci drzwi? Właśnie unikalność Bodylastics polega na tym, że uchwyt do mocowania lin przytrzaskuje się właśnie w drzwiach. Przez pętelkę tego uchwytu przeciąga się tubingi, a z drugiej strony zaczepia się uchwyt do dłoni i już jesteś gotowy do treningu!

Poniżej przedstawię trening obwodowy, na którym przećwiczysz wszystkie grupy mięśniowe. Obciążenie dobieraj tak, byś mógł kontrolować napięcie mięśni i wracał do pozycji początkowej powoli. Trening na Bodylastics jest wyjątkowy przez to, że wektor siły oporu wzrasta wraz z rozciągnięciem liny, więc w przeciwieństwie do treningu na siłowni, gdy najciężej jest mniej więcej od samego początku do punktu krytycznego w środku ruchu, na Bodylastics najciężej jest pod koniec wykonywania ruchu, podczas każdego powtórzenia. Taka zmiana bodźców oddziałujących na mięśnie może wpłynąć korzystnie na Twoją muskulaturę, niezależnie czy interesuję Cię wzrost siły, wytrzymałości, czy objętności mięśni. Bodylastics są również odpowiednie dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. Spróbuj a zobaczysz, że intensywnośc treningu na tych tubingach może być naprawdę bardzo duża!
 

Ćwiczenie 1.

Ćwiczenie na mięśnie czworogłowe ud - przysiad z bodylstics -  stań, trzymając stopy na szerokość barków, linę bodylastics przeciągnij pod stopami i trzymaj w obu dłoniach, wstając będziesz ją rozciągał, co stworzy opór dla Twoich nóg.

bodylastics bodylastics2


* Kliknij, aby powiększyć zdjęcie


Ćwiczenie 2.

Ćwiczenie na mięśnie najszersze grzbietu - wiosłowanie jednorącz. Stań w rozkroku i jedną nogą przydepcz bodylastics, w opadzie tułowia wiosłuj ramieniem przyciągając je do biodra, jednocześnie ściągając mocno łopatki ku tyłowi.

bodylastics3
 

Ćwiczenie 3.


Ćwiczenie na mięśnie klatki piersiowej - pompki z bodylastics. Ćwiczenie wygląda jak zwykła pompka, ale dla zwiększenia oporu, przeciagnij linę bodylastics za swoje plecy, trzymając ją w obu dłoniach, które spoczywają na ziemi.

bodylastics4

Ćwiczenie 4.*


Ćwiczenie na mięśnie klatki piersiowej - rozpiętki. Stań prosto trzymając w dłoni uchwyt bodylastics i przywodź horyzontalnie ramię do drugiego ramienia, które trzymasz przed sobą na wprost można je wykonywać również oburącz.

bodylastics5 bodylastics6 bodylastics7


 

*Kliknij,a by powiększyć zdjęcie


 Ćwiczenie 5.*


Ćwiczenie na mięśnie naramienne - unoszenie ramion do boku i do przodu. To ćwiczenie pozwala zaangażować jednocześnie przednią i środkową część mięśni naramiennych. Stań prosto obiema nogami na tubingu bodylastics, trzymając jego końce w obu dłoniach. Unoś naprzemiennie ramiona raz do boku i raz do przodu.

bodylatics8a bodylastics8
 
 


 

* Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Ćwiczenie 6.


Ćwiczenie na mięsień trójgłowy ramienia - prostowanie ramion. Trzymając linę tubingu za sobą, stań w lekkim pochyleniu i wykonuj ruch, prostując ramiona w łokciach.

Ćwiczenie 7.


Ćwiczenie na mięśnie dwugłowe ramion bicepsy - uginanie ramion. Stań prosto przydeptując liny bodylastics, w obu dłoniach trzymaj uchwyty bodylastics i zginaj ramiona w łokciach, napinając mocno bicepsy.

bodylastics11

bann mgron11

Ćwiczenie 8.


Ćwiczenie na mięśnie brzucha - spięcia brzucha z obciążeniem. Zamocuj liny bodylastics dość wysoko, ale nie musi to być punkt kotwiczenia tuż nad głową, wystarczy górna krawędź drzwi. Chwyć liny w dłonie i zginaj swój kręgosłup tak, by napinać mięśnie proste brzucha. chcąc zaangażować mięśnie skośne, wykonuj spięcia na boki.

bodylastics12 bodylastics13


Michał Gronowski - trener personalny

www.fit.pl

 

 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline. I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreeneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Zmień sięnnie do poznania nawet w ciągu jendego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
Mikolaj Nq

DOBRY TRENER TO PODSTAWA ! Co zyskasz wykupując pakiet Dzik (dla mężczyzn): - Ekspresowo spalasz niechciany tłuszcz! - Jednocześnie budujesz pokaźne mięśnie! - Jesteś silniejszy i sprawniejszy! - Jesteś zdrowy i pełen energii! - Twoja kondycja zdecydowanie się poprawia! - Dtajesz się odporny na choroby! - Twoje wyniki badań są o wiele lepsze! - wydłużasz swoje życie nawet o 20 lat! - Masz lepsze samopoczucie! - Wzrasta twoja samoocena. jesteś pewniejszy siebie! - Kobiety zwracają uwagę na Ciebie! - Inni zazdroszczą! Co zyskujesz wykupując pakiet dla kobiet: - Piękne i zgrabne ciało! - Płaski brzuch! - Jędrne piersi i pośladki! - Zdrową gładką cerę ! - Lśniące i odżywione włosy! - młode i atrakcyjne ciało! - podziw wszystkich kobiet i mężczyzn! - więcej sił i energii do działania i codziennych obowiązków! - stajesz się odporna na choroby! - twoje wyniki badań są o wiele lepsze! - lepiej śpisz!

Zgłoś nadużycie-
xwelcometojoyland

Szukasz trenera? Marzysz o doskonałej figurze i dobrym samopoczuciu? Wejdź na www.igortreneronline.pl i poznaj ofertę najlepszego trenera w Polsce! Pełen profesjonalizm i szybkie efekty gwarantowane!

Zgłoś nadużycie-
jek.kolienc

Zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl