fit.pl mobile logo

Zestaw ćwiczeń na idealną sylwetkę. Sama się nie zrobi

Najwyższy czas pomyśleć o ćwiczeniach, które spowodują, że bez kompleksów pojawisz się na plaży w bikinii. Zima to idealny czas by zacząć ćwiczyć w domu

Przedstawiamy zestaw ćwiczeń, który pomoże zrzucić zbędne kilogramy i sprawi, że nasza sylwetka będzie wyglądała idealnie. Wystarczy wykonywać te ćwiczenia codziennie, a efekty będzie można zaobserwować już po 14 dniach! Ale pamiętaj: to dopiero początek.

1. Skoki na skakance. Ćwiczenie stare jak świat, a często niedoceniane. Niesłusznie, bo to świetny trening wytrzymałościowy, przyspiesza spalanie tłuszczu, a także zwiększa wydolność serca i płuc. Najlepsze efekty przynosi codzienny 30-minutowy trening ze skakanką. Zginanie kolan wykorzystuje dużo energii, dlatego podnoś stopy tylko lekko nad ziemię.

2. Ćwiczenia z piłką lekarską. Piłka lekarska kojarzy się pewnie wielu osobom z nieciekawymi zajęciami na "wuefie" w podstawówce. A okazuje się, że można ją wykorzystać w ciekawy sposób przy walce z nadwagą. Poniżej kilka przykładów.

a) Bieg z piłką. Stań prosto i chwyć piłkę obiema rękami unosząc ją na wyprostowanych ramionach na wysokość twarzy. Biegnij w miejscu przez ok. 30 sekund, następnie skieruj ramiona w prawo i biegnij kolejne 30 sekund. Powtórz ćwiczenie przesuwając ramiona znów na wprost, a potem w lewo. Powtórz całą sekwencję cztery razy.

b) Podskoki nad piłką. Połóż piłkę na ziemi i stań obok niej ze złączonymi stopami. Następnie wybijając się ze stopy która jest bliżej piłki przeskocz nad nią, dołączając drugą stopę i kończąc na lekko ugiętych nogach. Płynnie przeskakuj z jednej strony piłki na drugą. Wykonuj to ćwiczenie przez około dwie minuty.

c) Rębacz. Stań w lekkim rozkroku i chwyć piłkę obiema dłońmi. Unieś ją nad lewe ramię, zrób prawą nogą krok w przód, ugnij prawe kolano i wyprostuj lewą nogę. Równocześnie wykonaj trzymana piłką zamach, tak jakbyś rąbał drewno albo ciął mieczem. Wykonaj po 20 powtórzeń na każdą nogę.

d) Marsz. Stań w szerokim rozkroku, unieś piłkę nad głowę, ściągając ramiona do tyłu. Teraz ugnij kolana, wypnij pupę i skieruj palce stóp na zewnątrz. W takiej pozycji maszeruj do przodu i do tyłu, aż poczujesz zmęczenie w mięśniach ud i pośladków.

3. Ćwiczenia z hantlami. Wystarczą małe, np. 1-kilogramowe.

a) Bokser. Weź hantle w obie dłonie i trzymaj je na wysokości brody, tak jak bokser trzyma pięści podczas walki. Wyprostuj energicznie lewą rękę, tak jak przy wyprowadzaniu ciosu, a następnie cofnij ją do brody. Przechyl ciało w bok, tak jak bokser robi unik przed ciosem. To samo ćwiczenie wykonaj drugą ręką. Wykonaj 15-20 powtórzeń na każdą rękęidealna sylwetka 1

b) Mocne ramiona. Stań w szerokim rozkroku, palce stóp skieruj na zewnątrz, ugnij kolana, weź w dłonie hantle i wyciągnij ramiona w bok. Następnie podnieś przedramiona do góry, zginając ręce w łokciach. Teraz wyprostuj ramiona, unosząc się lekko na nogach. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 20-30 razy.

c) Na przemian. Weź hantle w dłoń i stań w lekkim rozkroku. Teraz wysuń lewą stopę do przodu na skos, zginając nogi w kolanach i równocześnie podnieś hantle do ramion. Wyprostuj nogi, przyciągnij lewą do klatki piersiowej, opuszczając jednocześnie ręce wzdłuż ciała. Teraz zrób lewą stopą krok do tyłu uginając nogi w kolanach i podnosząc ciężarki do barków. Wykonaj to samo ćwiczenie zaczynając od prawej nogi. Powtórz 10 razy.

4. Kopniaki. Stań w lekkim rozkroku, oprzyj ręce na biodrach. Zrób lewą nogą daleki wypad w tył. Ugnij prawe kolano, tak by noga była ugięta pod kątem 90 stopni, a następnie wykonaj lewą nogą energiczne kopnięcie, prostując jednocześnie prawą nogę. Powróć do wypadu. Powtarzaj ćwiczenie po 15-20 razy na każdą nogę.

5. Stretching. Idealne zakończenie treningu. Stań w lekkim rozkroku, unieś wyprostowane ręce nad głowę i postaraj się rozciągnąć ciało aż po czubki palców. Teraz napnij mięśnie brzucha i obejmij się jedną ręką w pasie. Druga rękę wyciągnij w górę, kierując ją lekko w bok nad głowę. Unieś głowę i spójrz na dłoń. Wytrzymaj w tej pozycji około 30 sekund. Powtórz to ćwiczenie kilka razy zmieniając ręce.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl