fit.pl mobile logo

5 porad żywieniowych podczas pracy w domu

Kiedy codzienna rutyna niespodziewanie zmienia się, nadążanie za zdrowymi nawykami może być wyzwaniem. Dlatego zespół ds. żywienia marki Huel zebrał kilka wskazówek dotyczących odżywiania, które pomogą Ci utrzymać zdrowie na najwyższym poziomie, podczas gdy wszyscy musimy spędzać więcej czasu w domu.

1. Szukaj odżywczych alternatyw

Jeśli obawiasz się, że nie będziesz mógł nadal dobrze jeść, a poszczególne składniki nie są dostępne, spróbuj poszukać innych produktów spożywczych, które oferuję podobne korzyści zdrowotne. Przygotuj listę alternatywnych opcji żywieniowych, aby upewnić się, że nie zabraknie Ci niezbędnych witamin i składników mineralnych. Kluczową radą jest to, że odżywianie nadal powinno być na pierwszym miejscu, ale może trzeba będzie zmienić niektóre z ulubionych używanych składników.

2. Trzymaj się swojej rutyny

Spędzanie większej ilości czasu w domu może mieć również wpływ na to, kiedy jesz. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy nie, spróbuj stworzyć swoją rutynę (i trzymać się jej). Pomoże Ci to uniknąć podjadania niezdrowych potraw lub między posiłkami. Jedz typową dla siebie liczbę posiłków dziennie i o tej samej porze każdego dnia. Jeśli nie gotujesz dużo lub masz więcej czasu niż poprzednio, teraz jest świetny moment, aby zacząć.

3. Pamiętaj o nawodnieniu

Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest ważne dla ogólnego samopoczucia, w szczególności funkcji poznawczych. Jeśli pracujesz w domu, trzymaj przy sobie szklankę wody i pij przez cały dzień. Codziennie wypij kilka filiżanek płynów, w tym wodę, herbatę i kawę (choć nie za dużo!), herbaty owocowe i napoje bez cukru.

4. Nie zapominaj o świeżych warzywach

Świeże owoce i warzywa mogły zająć ostanie miejsce na liście priorytetów. Jednak dostarczają mnóstwo niezbędnych składników odżywczych i powinny zostać w aktualnej diecie. Istnieje szereg sposobów na wydłużenie ich okresu przydatności do spożycia i przetworzenie ich do wygodniejszej formy. Zupy i sosy możesz przyrządzić od razu, a później zamrozić. Można przyrządzić skoncentrowany bulion, który po mrożeniu na tackach do zamienia się w domowy wywar w kostkach o niskiej zawartości soli.

5. Trzymaj swój stres na dystans

Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie stresu. Jeśli w ostatnich dniach częściej sięgasz po alkohol, to postaraj się zminimalizować ilość alkoholu, którą pijesz, zwłaszcza w ciągu tygodnia. To pomoże Ci również trzymać się rutyny. Zwróć również uwagę na ilość wypijanych napojów kofeinowych i spróbuj przejść na opcję bezkofeinową po południu. To pomoże Ci lepiej spać i koncentrować się.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl