fit.pl mobile logo

5 zdrowych nawyków, których nauczysz się dzięki diecie pudełkowej

Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla wszystkich zabieganych i tych, którzy nie potrafią lub po prostu nie lubią gotować. To również idealna opcja dla osób, chcących jeść zdrowo i pożywnie. Jak się okazuje, odpowiednio dobrany catering dietetyczny pozwala wyrobić dobre nawyki żywieniowe. Dzięki temu nawet po rezygnacji z diety pudełkowej łatwiej Ci będzie prowadzić zdrowy tryb życia i planować zbilansowane posiłki. Poniżej znajdziesz listę pięciu zdrowych nawyków, których można nauczyć się dzięki korzystaniu z diety pudełkowej.

#1 Pięć posiłków zamiast trzech

Twój standardowy plan dnia obejmuje trzy posiłki dziennie, czyli śniadanie, obiad i kolację? Najwyższa pora to zmienić. Spożywanie pięciu posiłków to znacznie zdrowsze rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, że regularnie dostarczasz organizmowi kalorii. Nie chodzisz głodny i nie podjadasz między posiłkami. Większość firm cateringowych (jak na przykład dieta pudełkowa Maczfit) ma w swojej ofercie menu złożone z pięciu posiłków (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja). Warto trzymać się tego rytmu nawet po zakończeniu programu dietetycznego.

#2 Regularność posiłków

Tryb pięciu posiłków niejako wymusza również ich regularność. Oczywiście to, o jakiej porze zjesz śniadanie, zależy od tego, o której wstajesz. Przyjmuje się jednak, że odstęp między poszczególnymi posiłkami powinien wynosić około trzech godzin.

#3 Brak podjadania między posiłkami

Tego nawyku trudno się nauczyć, jednak z odpowiednio ułożoną dietą pudełkową jest to możliwe. Kluczowe jest dostosowanie posiłków do Twoich potrzeb (głównie pod względem kaloryczności). Smaczne i pożywne danie odpowiednio Cię nasyci, dzięki czemu spokojnie wytrzymasz trzy godziny do kolejnego posiłku. Zrobisz to bez sięgania po niezdrowe przekąski typu chipsy, ciastka czy kolorowe napoje gazowane.

#4 Planowanie posiłków

Catering dietetyczny (taki jak na przykład dieta pudełkowa Maczfit) sprzyja planowaniu i utrwalaniu tego nawyku na przyszłość. Paczkę z jedzeniem zamawiasz jednego dnia, a następnego masz ją już pod swoimi drzwiami. Wcześniej sam ustalasz sobie menu, wybierasz najlepsze opcje i kaloryczność posiłków. Oczywiście zawsze możesz skonsultować się z dietetykiem. Doświadczony specjalista doradzi, jaki program dietetyczny wybrać. Jest to szczególnie ważne, gdy zmagasz się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi lub masz inne problemy ze zdrowiem.

#5 Smacznie, zdrowo, różnorodnie

Ostatni dobry nawyk, którego możesz się nauczyć dzięki diecie pudełkowej, to utrwalenie przekonania, że na co dzień można jeść smacznie, pożywnie i zdrowo. Korzystając z cateringu dietetycznego, przekonasz się, że nawet proste danie może być pyszne i odpowiednio kaloryczne. Dobrze dobrana dieta pudełkowa z pewnością zainspiruje Cię do planowania posiłków i przygotowywania nowych dań. Dzięki temu robiąc śniadanie, nie będziesz ograniczał się już tylko do ogórka i pomidora. Do swojej diety wprowadzisz rzodkiewki, paprykę, seler naciowy, marchewkę i strączki.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl