fit.pl mobile logo

Batony zbożowe – smak połączony z wartościowymi składnikami

Coraz więcej osób stara się dbać o zdrowe odżywianie, w tym rezygnują z wysoko przetworzonych przekąsek. Zamieniają je na produkty zdrowe, z mnóstwem witamin i białka. Jedną ze zdrowych przekąsek, jakie cieszą się popularnością, są batony zbożowe

Większość z nas między głównymi posiłkami podjada. Nie ma w tym nic złego, dopóki sięgamy po wartościowe naturalne produkty. Podstawą powinny być warzywa i owoce, ale kiedy idziemy na miasto, do pracy, jedziemy na wycieczce, warto do torby wsunąć coś jeszcze – batony z musli, które są małe i poręczne. To dobra propozycja, ale nie każdy baton rzeczywiście jest warty uwagi.

Znaczące różnice w składzie

Batoniki zbożowe mogą się między sobą bardzo różnić. Są takie, które produkuje się z naturalnych produktów, mają wyśmienity smak i mnóstwo witamin. Nie brakuje też produktów, które pozornie wyglądają podobnie, ale jeśli przyjrzymy im się bliżej, to okaże się, że są niewiele lepsze od zwykłych batonów oblanych czekoladą, które zawierają dużo cukru i tłuszczy. Zawsze przed zakupem powinniśmy przyjrzeć się bliżej etykiecie.
W dobrej jakości batonie musli powinny być płatki kukurydziane i owsiane, orzechy, owoce, miód. Za to nie może być cukru, syropu glukozowo-fruktozowego ani długiej listy konserwantów. Jeżeli na opakowaniu jest podejrzanie długi skład, lepiej z batona zrezygnować.

Dlaczego warto sięgać po batony musli?

Przy założeniu, że upewniliśmy się, że produkt jest naturalny, to najpewniej jest znacznie mniej kaloryczny aniżeli batony wysoko przetworzone. Już samo to jest niewątpliwą zaletą, zwłaszcza kiedy się odchudzamy. Decydując się na taką przekąskę, nie musimy mieć wyrzutów, że podjadamy i narażamy się na dodatkowe kilogramy. Drugim atutem jest wyśmienity smak. Suszone owoce, orzechy i miód sprawiają, że taka przekąska jest nie tylko zdrowa, ale i smaczna. Sprawdzi się doskonale, kiedy przyjdzie nam ochota na coś słodkiego. Ponadto batony musli mają dużo białka, witamin i minerałów. Dzięki temu wspierają zdrowie organizmu i dodają energii.
Batony są poręczne i mają długą datę ważności. Nie musimy obawiać się, że zepsują się, leżąc kilka dni na półce lub w torbie. Wszędzie się zmieszczą i zawsze mogą czekać na czarną godzinę, kiedy dopadnie nas głód.

Gdzie kupować?

Teoretycznie batony musli dostępne są w każdym markecie i sklepie spożywczym, ale tutaj wracamy do tego, co było wcześniej – do składu. Wiele produktów jest kalorycznych i z nieodpowiednimi składnikami, więc niekoniecznie dobre batony znajdziemy właśnie w markecie. Zdarza się, że i tam kupimy coś smacznego i zdrowego, ale nie możemy być zaskoczeni, jeśli etykieta batonu nie będzie satysfakcjonująca. Dobrej jakości przekąski najłatwiej znajdziemy w sklepach ze zdrową żywnością albo w sklepach dla sportowców. Jeżeli mamy czas i chęci, batoniki musli możemy przygotować także samodzielnie w domu. W książkach kucharskich i na blogach kulinarnych przepisów jest sporo. Wystarczy kupić kilka składników, a przygotujemy mały zapas.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl