fit.pl mobile logo

Dieta błękitna

Kolor błękitny to kolor uspokajający, znieczulający i likwidujący ból. Dieta ta jest idealna dla osób z problemami naczyniowymi, a także przy problemach z nerkami
Niebieski (nie wszystkie jego odcienie) powoduje produkowanie przez ciało związków chemicznych, które działają uspokajająco. Może on również obniżyć puls i temperaturę ciała. Dlatego kolor ten niesie ze sobą uczucie odpoczynku, harmonii, relaksu, pokoju, ciszy.

Dieta błękitna przeznaczona jest dla osób, które odnajdują w swojej osobowości takie cechy jak: uporządkowanie, spokój, towarzystwo, zaufanie, chwiejność w nastrojach, pobudliwość. Jest odmianą diety, która skomponowana jest dla kobiet po dwudziestce.

Stosując dietę błękitną warto sięgać po:
- białe mięsa (drób, cielęcina)
- warzywa
- niełuskane zboża
- czarne jagody
- czarne oliwki
- ciemne winogrona
- jeżyny

Ogranicz natomiast:
- węglowodany proste (makaron, białe pieczywo)
- czerwone mięso (wołowina)

Ze względu na swoje działanie dieta błękitna powinna obfitować w produkty bogate w żelazo. Żelazo jest niezbędnym materiałem do budowy hemoglobiny. Ponieważ krew odbudowuje się ustawicznie, ustrój musi być stale zasilany w żelazo. Ma to bardzo istotne znaczenie w komponowaniu diety błękitnej. Owoce bogate w żelazo to: porzeczki, maliny, truskawki, poziomki, czarne jagody, żurawiny, winogrona, śliwki, gruszki, brzoskwinie, morele. Natomiast warzywa, które powinno się spożywać stosując dietę błękitną to: rośliny strączkowe – zwłaszcza soczewica, soja, pietruszka, szczypiorek, szpinak, brokuły, papryka, brukselka.

Posiłki obfitujące w żelazo powinno się łączyć z produktami bogatymi w witaminę C, bowiem takie połączenie ułatwia przyswajanie tego cennego pierwiastka. Żelazo warto również łączyć z innymi witaminami, które uczestniczą w tworzeniu krwi, a więc witaminą B6 oraz B12. Gdy jest ich stanowczo za mało to powstają niepełne krwinki, które nie mogą spełniać swej funkcji.

Przykładowy jadłospis w diecie błękitnej:

Pierwsze śniadanie:
- kubek kawy zbożowej z odtłuszczonym mlekiem (0,5 proc. tłuszczu)
- 1–2 łyżki płatków owsianych
- 2–3 śliwki świeże lub suszone

Drugie śniadanie:
- 15 dag ciemnych winogron lub pół szklanki czarnych jagód
- mała paczka krakersów albo 3 sucharki
- 1 szklanka herbaty ziołowej bez cukru

Obiad:
- talerz zupy jarzynowej
- mieszanka warzyw ugotowanych na parze lub uduszonych na teflonowej patelni bez tłuszczu
- szklanka koktajlu śliwkowego z kefirem

Kolacja:
- szklanka soku z czarnych winogron i czerwonych porzeczek
- surówka z orzechami

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl