fit.pl mobile logo

Dieta młodości

Co zrobić, żeby być pełnym wigoru? Żeby nasz wygląd nie zdradzał ile mamy lat? Jest rozwiązania - dieta
Co zrobić, żeby być pełnym wigoru, a nasza wygląd, zwłaszcza kondycja skóry, nie zdradzała ile mamy lat? Wystarczy, że zmienimy kilka nawyków żywieniowych, wprowadzimy je do codziennego menu i będziemy ich przestrzegać.

salatkazbrokulowWłaściwa dieta złagodzi znamiona procesu starzenia, poprawi nastrój, da chęć do życia – zapewnia w swojej książce "Jedzenie, którego pożądamy” Ellie Krieger. Amerykańska dietetyczka radzi, co jeść, by zachować młodość ciała i ducha. Autorka zachęca czytelników do spożywania produktów pełnoziarnistych, zielonych warzyw, bakalii, odtłuszczonego mleka, jogurtów i herbat.

Listę odmładzających produktów otwierają produkty pełnoziarniste. Dietetyczka odradza jedzenie jasnego pieczywa. Ciemny chleb czy bułka grahamka zawierają więcej witamin i są mniej tuczące. Kromka białego chleba to 128 kcal, taka sama kromka chleba ciemnego pełnoziarnistego - 100 kcal. Po drugie, w naszym menu raz dziennie powinniśmy jeść jakieś zielone warzywo. Jest wiele możliwości, np. brokuły, szpinak czy zielony groszek. To spora dawka żelaza, wapna, witamin A, B i C.

Sporym zastrzykiem minerałów i witamin dla naszej skóry będą bakalie np. migdały, rodzynki, orzechy i pestki np. dyni czy słonecznika. To propozycja Krieger na przekąskę w ciągu dnia. Pamiętaj, by nie jeść ich więcej niż 1/3 szklanki dziennie. grahamki

Zachować młodość pomoże nam także herbata – czarna i zielona. Możemy pozwolić sobie na wypicie co najmniej 4 filiżanek dziennie tego napoju. Napar herbaciany reguluje procesy trawienne, zawiera również przeciwutleniacze, które hamują rozwój wolnych rodników, winnych starzeniu się komórek. Na deser proponuje jogurt lub mleko, które koniecznie musi być odtłuszczone. Jogurty zawierają kultury bakterii, pobudzające system trawienia i chroniące nas przed grzybicami i infekcjami. Mleko dostarczy witaminę D i wapń, które wzmacniają kości.

Nie ma jednak co liczyć, że dieta młodości odmłodzi nas o kilka dekad, ale lista produktów proponowanych przez dietetyczkę z pewnością dostarczy wiele cennych minerałów i witamin, co pozwoli dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl