fit.pl mobile logo

Dieta na lepszy seks

Od tysięcy lat afrodyzjaki uważane są za substancje poprawiające sprawność seksualną. W tym czasie wiele z nich zdążyło obrosnąć w mit. Są jednak produkty, które podnoszą apetyt na „łóżkowe przygody”. Są też takie, po których łatwiej zasiąść przed telewizorem niż rozpocząć zabawę.

Ludzie od zawsze pragną poprawić swoje życie seksualne, nie szczędząc na to czasu i pieniędzy. W antycznym Rzymie za cudowne środki uchodziły trąba słonia i oczy hieny. Te egzotyczne specjały cieszyły się sporą popularnością... a biorąc pod uwagę zamiłowanie do uciech cielesnych w antyku, skutki ich działań nietrudno sobie wyobrazić.

W odległych Chinach medycyna tradycyjna zalecała spożywanie sproszkowanych rogów nosorożca. Taki proszek miał zapewniać nieziemskie doznania dla obu partnerów.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach kochankowie opętani rządzą rozkoszy nie muszą uciekać się do tak egzotycznej diety. Z pomocą przychodzą mniej wyszukane specjały.

Afrodyzjaki - działają czy nie?

Afrodyzjaki, czyli substancje poprawiające libido, swoją nazwę zawdzięczają greckiej bogini piękna, pożądania i płodności – Afrodycie. Należą do nich niektóre zioła, potrawy i inne środki budzące cielesne pożądanie. Ale ponad 5000-letnia tradycja ich stosowania bazuje bardziej na folklorze i opowieściach babci niż dokonaniach współczesnej nauki.

Działanie afrodyzjaków określa się w świecie nauki jako efekt placebo. W sferze seksualnej dotyczy on 30% mężczyzn i 50% kobiet. Wielu ludzi wierzy w cudowne działanie pigułek lub określonego produktu. Tak naprawdę całą robotę za „cudowne eliksiry” wykonuje ludzki mózg.

Co jeść z medycznego punktu widzenia, by seks był lepszy

Mimo to, istnieje pewna grupa produktów, które działając korzystnie na organizm, naturalnie poprawiają zdolności seksualne. Co więc jeść i jak zmienić swoją dietę, by doznania łóżkowe i chęć do zabawy była zauważalnie większa?

Postaw na produkty sojowe. Jej składniki łączą receptory estrogenu (przez co okolice narządów płciowych są bardziej nawilżone) i zwalczają symptomy menopauzy. Badania wykazały korzystny wpływ także na męską prostatę.

Żywność wspomagająca utratę wagi ma w sobie także zwiększający libido potencjał. Według dr Ridwan Shabsigh, dyrektora Center for Human Sexuality w Nowym Jorku, otyłość niesie za sobą zagrożenia zaburzeń erekcji oraz niskiego poziomu testosteronu.

– Biorąc pod uwagę erekcję, wszystko, co jest dobre dla serca jest dobre dla penisa. I odwrotnie – wyjaśnia John Mulhall, profesor urologii z Uniwersytetu Cornella w USA.

Wcinaj zdrowe produkty z korzyścią dla obu organów.

Zdaniem Beverly Whipple, byłego prezydenta Światowej Organizacji Seksuologów, bardzo ważnym elementem diety są tłuszcze – rzecz jasna, w odpowiednich ilościach. Są one niezbędne do produkcji hormonów, takich jak estrogen i testosteron. A te pełnią wielką rolę w pociągu seksualnym. – Oliwa z oliwek, łosoś i orzechy to optymalne źródło odpowiednich tłuszczów – wyjaśnia Whipple.

Co jeść z tradycyjnego punktu widzenia by seks był lepszy

Przy odrobinie wiary w afrodyzjaki i ich cudowną moc może okazać się, że coś jednak jest na rzeczy.

Oto przykładowa lista cudownych środków

 • awokado, truskawki, suszone owoce (daktyle, figi, morele)
 • befsztyki (zwłaszcza krwiste lub tatarskie), dziczyzna,
 • cebula (szczególnie zupa cebulowa), grzyby (pierścieniaki, smardze, trufle), pory, seler, szparagi;
 • czekolada, miód, orzechy włoskie, kakao
 • jaja (szczególnie przepiórcze), sery (roquefort, sery kozie), mleko kozie
 • małże, ostrygi, ryby (szczególnie fugu, pstrągi, rekin, sardynki), kawior,
 • przyprawy (chili, chrzan, cynamon, czosnek, cząber, gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, pieprz, pieprz kajeński, wanilia, kapary)
 • zioła i preparaty roślinne (lotos, lubczyk ogrodowy, muira-puama, turnera, niektóre kaktusy, nasiona powoju amerykańskiego, Damiana, preparaty z miłorzębu, preparaty, cukierki i herbaty z żeń-szenia; ruta stepowa)
 • napoje: czekolada, kawa, szampan, różne koktajle alkoholowe i mleczne,


Testuj je z umiarem i nie wszystkie naraz. W przeciwnym razie zamiast na seks, będziesz mieć ochotę na szybką wizytę w toalecie.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
mary_lee

Panax ginseng (żeń-szeń właściwy) pomaga wywołać i wzmocnić erekcję. Zawiera go suplement Permen King i to chyba tajemnica jego skuteczności. Panowie, nie ma na co czekać!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl