fit.pl mobile logo

Dieta Saba–Re – co wolno jeść?

Główne założenie tej diety zakłada spożywanie warzyw i owoców w dowolnej ilości, zarówno gotowanych, jak i surowych. Stosując tą dietę nie powinno się słodzić. Dobowa liczba kalorii nie powinna przekraczać 1200 kalorii. Co więc można jeść wybierając tą dietę?
sabare dietaWolno jeść:

Warzywa (w dowolnej ilości), owoce gotowane lub surowe do 25 dag dziennie - oczywiście bez cukru, polędwica, ryby chude (najlepiej gotowane), mięso wołowe, szynka drobiowa, kurczak z rożna bez skóry, kurczak gotowany, surówki, soki z owoców i warzyw, jaja gotowane, chrupkie pieczywo lub razowe, chudy biały ser, dowolna ilość grapefruitów i arbuzów. Napoje, jeżeli jest taka potrzeba, należy słodzić słodzikiem.

Nie wolno jeść:

W diecie Saba-Re zabronione jest spożywanie żółtego sera, wieprzowiny. Nie wolno jadać klusek, ziemniaków, cukru, oleju, soków, słodkich owoców, takich jak: banany, winogrona, gruszki, mandarynki, pomarańcze czy kiwi. Stosując tę dietę nie wolno spożywać masła, konserw, majonezu, margaryny, słodkich napojów, a także gumy do żucia.

Przykładowy jadłospis na trzy dni:

I dzień:

Śniadanie – jajko na twardo, kromka razowego chleba (tylko pamiętaj nie może być posmarowane masłem). Do popicia wybierz niesłodzoną herbatę.

II śniadanie – chudy ser biały, ogórek kiszony, szklanka mleka lub herbaty.

Obiado-kolacja – ćwiartka kurczaka, surówka z marchwii lub kapusty, a do tego szklanka soku grapefruitowego.

II dzień:

Śniadanie – 5 dkg wędliny drobiowej (nie powinna być ona z indyka), kromka chleba razowego, oczywiście bez masła, pomidor lub ogórek kiszony.

II śniadanie – 10 dkg tatara z cebulą, kromka razowego chleba, herbata bez cukru.

Obiado-kolacja – 10 dkg chudej ryby (na przykład dorsz) pieczonej w folii bez tłuszczu, surówka z marchii, selera i jabłka oraz szklanka herbaty do popicia.

III dzień:

Śniadanie – 1 kromka razowego chleba z białym, chudym serem, szklanka mleka lub mlecznej kawy zbożowej.

II śniadanie – 10 dkg chudej ryby w galarecie, kromka razowego chleba razowego i do popicia szklanka niesłodzonej herbaty.

Obiado-kolacja – 1- dkg cielęciny upieczonej w folii, surówka z białej kapusty, szklanka soku grapefruitowego lub herbaty.

Pamiętaj, że podczas stosowania diety Saba-Re nie wolno pić kawy oraz alkoholu. Nie wolno również podejmować zwiększonej aktywności fizycznej.

Jeżeli w trakcie stosowania diety wystąpią wzdęcia, bóle brzucha lub wątroby należy warzywa i owoce jeść gotowane.

www.dieta.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl