fit.pl mobile logo

Kilka słów o diecie Paleo

Jednym z najmodniejszych ostatnio systemów żywieniowych jest dieta paleo. Dieta ta odnosi się do sposobu żywienia naszych przodków z epoki paleolitu.

Jednym z najmodniejszych ostatnio systemów żywieniowych jest dieta paleo. Dieta ta odnosi się do sposobu żywienia naszych przodków z epoki paleolitu. Dlaczego? Ponieważ jedli to, co udało im się upolować lub uzbierać. Dieta paleo nie jest dietą typowo odchudzającą, ponieważ nie precyzuje dokładnie ilości spożywanych pokarmów. Odnosi się natomiast do ich rodzaju.

 

Dieta paleo jest więc wykorzystywana nie tylko w celach pozbycia się nadprogramowych kilogramów, ale także w leczeniu wielu chorób, między innymi: astmy, cukrzycy, anemii, nadciśnienia, czy też problemów skórnych. Osoby, które zdecydowały się zastosować w swoim życiu dietę paleo, zauważają u siebie znaczne zmiany, w tym przede wszystkim zwiększoną odporność organizmu, znacznie szybszy wzrost włosów i paznokci oraz regenerację skóry. Dzięki temu, że dieta pomaga w uregulowaniu gospodarki hormonalnej, w niektórych przypadkach możemy także mówić o tym, że ułatwia ona zajście w ciążę. Dieta paleo jest dietą wysokobiałkową i charakteryzuje się tym, że jej podstawę stanowi chude mięso, ryby, a także owoce morza. Czym powinniśmy ją uzupełniać? Głównie niezawierającymi skrobi warzywami, w tym brokułami, kalafiorem, rzodkiewką, awokado, szparagami, papryką oraz kapustą. Ważny aspekt stanowią równie owoce takie jak borówki, maliny, jabłka i cytrusy. Będąc na diecie paleo, z całą pewnością powinniśmy z niej wykluczyć zboża, rośliny strączkowe, cukier, nabiał oraz produkty przetworzone. Podczas diety trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu – powinniśmy wypijać duże ilości wody np. z dodatkiem cytryny.

 

Przechodząc na dietę paleo, musimy zadbać również o to, by kupowana przez nas żywność nie zawierała w sobie rafinowanych cukrów, roślinnych olejów oraz różnorodnych chemicznych dodatków. Skład kupowanej żywności powinien być prosty i powinien zawierać naturalnie występujące składniki.

Efekty w diecie Paleo

 

W pierwszych tygodniach diety paleo, jesteśmy w stanie zaobserwować szybki spadek wagi. Trzeba jednak tutaj wiedzieć, że jest on spowodowany głównie utratą wody z organizmu. W dalszych etapach stosowania tego rodzaju diety, możemy schudnąć do około 1 kilograma tygodniowo. Uzależnione jest to jednak nie tylko od ograniczenia spożywanych węglowodanów, ale także od naszej wagi wyjściowej. Wszystkie produkty w diecie paleo są nisko przetworzone. Dzięki temu dieta dostarcza wielu składników odżywczych i ogranicza spożywanie pustych kalorii. Pamiętajmy, że każda dieta powinna być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Decydując się na dietę paleo, możemy sami zapoznać się z zasadami odżywiania, plusami, minusami, efektami itp. lub skorzystać z porady dietetyka, który pomoże nam ułożyć idealny jadłospis, który zostanie dopracowany do naszych potrzeb i oczekiwań.

 

Artykuł stworzony z firmą Light Catering obsługującą catering dietetyczny na terenie większości polskich miast.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl