fit.pl mobile logo

Odchudzanie z cateringiem dietetycznym

Kwestia rozpoczęcia diety redukcyjnej jest niełatwa zarówno dla osób, które pierwszy raz rozpoczynają przygodę z odchudzaniem, jak i dla tych, które podejmują się tego kroku po raz kolejny. Zmiana sposobu żywienia wymaga bowiem od nas nie tylko silnej woli i dyscypliny, ale również posiadania wiedzy o zdrowym odżywianiu, czasu wystarczającego na przygotowanie potraw oraz możliwości regularnego spożywania posiłków. Rozpoczynanie diety redukcyjnej bez znajomości podstawowych zasad, które są niezbędne do osiągnięcia postępów, może zakończyć się frustrującym brakiem efektów

W dobie nadmiaru obowiązków i dużej ilości pracy nie zawsze jesteśmy w stanie w pełni poświęcić się skupieniu na naszym jadłospisie, w szczególności biorąc pod uwagę to, że do efektywnego procesu odchudzania jest niezbędna także aktywność fizyczna wykonywana regularnie. Ze względu na to, że jedną z głównych przeszkód niestosowania się do prawidłowej diety jest niewystarczająca ilość czasu, to aktualnie szczególną popularnością cieszą się diety pudełkowe. Catering dietetyczne pomagają w utrzymaniu zbilansowanego jadłospisu każdego dnia, nawet wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie pójść na zakupy, czy ugotować zdrowe posiłki na cały dzień. W tym artykule podpowiadamy, jak w praktyce wygląda odchudzanie na diecie pudełkowej i na co warto zwrócić uwagę przy jej stosowaniu, aby redukcja masy ciała była trwała oraz efektywna.

Pierwszym krokiem powinno być zastanowienie się nad tym, w jakie dni tygodnia najbardziej potrzebujemy dostarczanych posiłków. Niektóre osoby zamawiają catering dietetyczny na cały tydzień, a inni wolą przygotowywać potrawy samodzielnie w weekend i w dni spędzane z rodziną. W zależności od naszych potrzeb możemy zaplanować swój grafik dostaw, biorąc pod uwagę także różnego rodzaju wyjazdy, czy spotkania rodzinne. Warto także przemyśleć, czy wolimy otrzymywać posiłki na cały dzień, czy może chcielibyśmy przygotowywać niektóre z nich samodzielnie. Część osób decyduje się na własne śniadanie lub kolację, które wygodnie jest przygotowywać będąc w domu. Natomiast osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem może być lepiej wybrać opcję wszystkich posiłków z diety pudełkowej, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie o zbilansowaną dietę i o utrzymanie należnego deficytu kalorycznego.

Gdy już jesteśmy pewni tego, od kiedy chcemy rozpocząć zamówienie z cateringu, to następnym krokiem powinno być wybranie idealnej dla siebie diety pudełkowej. W wyborze firmy dostarczającej najlepsze jakościowo i najsmaczniejsze potrawy niezwykle pomocna będzie wyszukiwarka cateringów dietetycznych Dietly.pl. Na tym portalu znajdują się nie tylko opinie innych użytkowników, ale także za jego pośrednictwem w bardzo wygodny sposób można wyszukać diety pudełkowe w danym mieście. Co więcej, umożliwia on sprawdzenie tego, jaki rodzaj jadłospisów jest oferowany, dzięki czemu łatwiej jest o dostosowanie ostatecznego wyboru do indywidualnych potrzeb. Na tym etapie warto zastanowić się, czy zamierzamy wprowadzać jakiekolwiek eliminacje pokarmowe. Osoby, które wykluczają mięso, stosują całkowicie wegańską dietę, unikają nabiału, czy glutenu, mogą skorzystać z odpowiednich filtrów, dzięki którym w prosty sposób wyszukają catering oferujący tego rodzaju dietę wybranym mieście.

Kolejną kwestią, nad którą należy się zastanowić, to liczba posiłków spożywana w ciągu dnia. Zaleca się, aby jadać 4-5 razy dziennie, dlatego dobrze jest przemyśleć swoje zwyczajowe plany w ciągu dnia i zastanowić się, w jakich porach jesteśmy wstanie zrobić sobie przerwę na zjedzenie w spokoju i bez pośpiechu. Najważniejszym elementem, mającym wpływ na efektywność redukcji masy ciała jest kaloryczność naszego jadłospisu W związku z tym, wybór wariantu energetycznego z diety pudełkowej powinien być oparty na wynikach obliczeń związanych z zapotrzebowaniem kalorycznym. W tym miejscu należy podkreślić, że zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska kaloryczność diety nie jest korzystna przy odchudzaniu, ponieważ może zaburzyć jego tempo oraz negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Aby nie popełnić tych błędów należy najpierw obliczyć swoją Podstawową Przemianę Materii (PPM) wg poniższych wzorów:

• Wzór dla mężczyzn: PPM = 66,47 + (13,7 x masa ciała w kg) + (5 x wzrost w cm] – [6,76 x wiek w latach]
• Wzór dla kobiet: PPM = 655,1 + (9,567 x masa ciała w kg) + (1,85 x wzrost w cm) – (4,68 x wiek w latach)

Uzyskany wynik powinno się następnie pomnożyć przez współczynnik aktywności fizycznej, aby uzyskać liczbę kilokalorii odpowiadającą naszej Całkowitej Przemianie Materii (CPM). Współczynnik aktywności fizycznej powinien być dobierany zgodnie z tym, jak realnie wygląda nasz codzienny wysiłek. W tym punkcie niezbędne jest zwrócenie szczególnej uwagi na to, czy rzeczywiście nasze treningi są regularne i ile kroków dziennie pokonujemy.

• Siedzący tryb życia, bez dodatkowej aktywności fizycznej: CPM = PPM* 1,2
• Lekka aktywność fizyczna (treningi 1-3 razy w tygodniu o umiarkowanej intensywności): CPM = PPM* 1,4
• Średnia aktywność fizyczna (treningi 3-5 razy w tygodniu o umiarkowanej lub wysokiej intensywności): CPM = PPM* 1,6
• Wysoka aktywność fizyczna (treningi 6-7 razy w tygodniu o umiarkowanej lub wysokiej intensywności): CPM = PPM* 1,7

W ten sposób otrzymujemy informację o tym jaka jest nasza PPM i ile wynosi CPM. Należy pamiętać o tym, aby nigdy nie zamawiać diety, która jest mniej kaloryczna niż obliczona PPM. W celu efektywnego odchudzania należy odjąć od wartości CPM około 300 do 500 kcal.

Gdy już wiecie, od kiedy chcecie rozpocząć swoją dietę pudełkową oraz zdecydowaliście o tym, w jakie dni chcielibyście ją otrzymywać, ile posiłków dziennie planujecie jadać i czy macie zamiar podjąć się specjalnego wariantu odżywiania (np. wegetariańskiego), to po obliczeniu zapotrzebowania energetycznego, nadchodzi czas na złożenie zamówienia cateringu dietetycznego.

Dieta pudełkowa w praktyce

Dzięki stosowaniu cateringu dietetycznego na co dzień, bardzo łatwo jest zapomnieć o czasochłonnych obowiązkach związanych z zakupami i gotowaniem. Dzięki temu zaoszczędzony czas można przeznaczyć na inne czynności w tym np. na aktywność fizyczną, która dodatkowo wspomoże proces redukcji. Jedyna rzecz, o której musimy pamiętać, to sięganie po posiłki o ustalonych porach oraz przedłużanie swoich zamówień na kolejne tygodnie. Większość opakowań, w których znajdziecie swoje potrawy z cateringu dietetycznego, jest przeznaczona do użytku w mikrofalówkach. Jeśli macie ochotę na zjedzenie ciepłego posiłku w pracy, to z powodzeniem możecie zdjąć folię wierzchnią ze swojego pudełka i ogrzać całość za pomocą kuchenki mikrofalowej. Jeśli jesteście w domu, to w celu odgrzania swoich potraw możecie także wykorzystać piekarnik lub garnek. Pamiętajcie jednak, aby w tych przypadkach wyjmować jedzenie z opakowań i ewentualnie dodać odrobinę wody, aby proces obróbki termicznej przebiegł pomyślnie oraz bez przypaleń. Warto korzystać z możliwości pozostawiania swoich posiłków w lodówce, aby zapobiec zepsuciu się produktów wrażliwych na temperaturę (np. nabiału, mięsa, ryb). W dniach, w których planujecie gotować samodzielnie, lepiej jest dokładnie liczyć spożywane kilokalorie, aby uniknąć znacznej nadwyżki energetycznej, która może być główną przyczyną zastoju wagi. Z kolei w czasie stosowania diety pudełkowej dobrze jest powstrzymywać się od jakichkolwiek dodatkowych przekąsek, słodzonych napojów i alkoholu, aby nie zaburzyć dobrze zbilansowanego jadłospisu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl