fit.pl mobile logo

Pięć powodów dla których warto zostać wegetarianinem

- Mięso? Nie, dziękuję. Jestem wegetarianinem – słyszy się co raz częściej. Co skłania tych ludzi do rezygnacji ze schabowego i karkówki?Ludzie rezygnują z mięsa z różnych powodów. Najczęściej chodzi o własne zdrowie, ale wśród powodów wymieniane są także względy ideologiczne. Wegetarianizm to wciąż moda, ale z roku na rok bardziej świadoma.

Jeszcze kilka lat temu chwalenie się swoim wegetarianizmem w towarzystwie budziło zainteresowanie. Dziś taka deklaracja przeszłaby pewnie mimo uszu, a gospodarz podałby tacę z sałatkami. Wegetarianizm przestał być egzotyczny i nie budzi już sensacji. Jednak wielu ludzi zastanawia się wciąż co tak naprawdę daje niejedzenie mięsa i jakie ma skutki. Warto więc przeanalizować powody dla których wegetarianie zrezygnowali z kotletów i wędlin.

Dlaczego warto zostać wegetarianinem?

1) Zdrowie

Choroby serca zbierają śmiertelne żniwo na całym świecie. Większości z nich można uniknąć stosując dietę ułożoną na bazie roślin. Warzywne królestwo jest twoim sprzymierzeńcem w dążeniu do lepszego zdrowia. Warzywa dostarczają niezbędnych składników i są wolne od niezdrowych tłuszczów. Wegetarianie podpierają się dodatkowo twierdzeniem, że nadmierna ilość spożywanego mięsa osłabia nasz system obronny, prowadzi do chorób tarczycy, nadciśnienia, nadpobudliwości nerwowej.

2) Długowieczność

Spójrzmy prawdzie w oczy - w przypadku niektórych chorób lekarze zalecają ograniczenie lub nawet całkowitą rezygnację ze spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie bez powodu. Zdrowe odżywianie wymaga roślin. Mięsa już niekoniecznie.

3) Jasność umysłu

Warzywa są źródłem przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, zarówno węglowodanów złożonych jak i aminokwasów (białek). Wszystkie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

4) Poszanowanie życia

Każde stworzenie ma prawo do życia. Dlaczego dla własnej przyjemności mamy pozbawiać go niektórych zwierząt? Wielu ludzi potrafi w kuchni obejść się bez mięsa, bo dieta bogataw różnorodne składniki rekompensuje im bezmięsność. Wegetarianie idealiści sprzeciwiają się powszechnemu poglądowi, że zwierzęta dzielą się na te do kochania i te do jedzenia. Są świadomi ich cierpienia i okrucieństwa zadawanego przez człowieka i chcą uczulić na ten problem resztę społeczeństwa.

5) Ratowanie planety

Ziemia jest naszym domem i musimy o nią dbać. I nie jest to jedynie populistyczne hasło powtarzane przez ekologów. Wegetarianie wspierają ekologię swoimi codziennymi wyborami. Wybierają produkty z lokalnego rynku, sięgają po żywność z ekologicznych upraw. Powtarzają, że wszyscy mamy wybór i odpowiadamy za jego skutki. Masowa hodowla zwierząt jest destrukcyjna dla systemu naturalnego. Nie chcąc przykładać do tego ręki, można przejść na wegetarianizm.

Czy warto być wegetarianinem? Na to pytanie odpowiedzieć trzeba samemu.


 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl