fit.pl mobile logo

Zielony booster w diecie czyli Chlorella dla aktywnych

Bycie zdrowym i wysportowanym to w dzisiejszych czasach podstawowy wymóg popkultury. Przemysł FIT wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom bombarduje nas nowymi „cudownymi” suplementami, które zdaniem producentów potrafią wszystko. Niektóre wzmacniają mięśnie, inne gwarantują dodatkową energię. Bywają takie, które zapewnią nam niespotykaną kondycję, jak również te, które sprawią, że w krótkim czasie zyskamy sylwetkę prawdziwego kulturysty. Na naszą świadomość wpływają kolorowe opakowania, różnorodne czcionki i rezultaty przyjmujących je sportowców, które nie do końca sprawdzają się w prawdziwym, aktywnym życiu. Aby stworzyć sobie jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego powinniśmy pomyśleć raczej o powrocie do przeszłości i naturalnych produktów suplementujących. Przedstawicielem tej grupy jest Chlorella – mikroskopijnej wielkości, słodkowodna alga o ciemnozielonej barwie, zaliczona do elitarnego grona Superfood. Od zwykłych suplementów, znajdujących się na naszym rynku wyróżnia się 100% naturalnym pochodzeniem, piorunującym działaniem i bogactwem wartościowych minerałów, witamin oraz aminokwasów.

Chlorella

Chlorella, nazwana również super algą uzbrojona w wartości odżywcze wspomaga nasz organizm, dodaje energii i niezwykle dobrze radzi sobie w odżywianiu mięśni. Ta jednokomórkowa, mikroskopijna alga wysysa z naszego organizmu toksyny, wolne rodniki, naturalnie odkwasza i pomaga w utrzymaniu szczupłej sylwetki. Obok nienasyconych kwasów tłuszczowych, peptydów, aminokwasów, glikoprotein, przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, zawiera najwyższą zawartość chlorofilu ze wszystkich organizmów żywych. Ma go pięciokrotnie więcej niż pszenica, dwunastokrotnie więcej niż jęczmień i prawie dziesięć razy więcej niż lucerna. Chlorofil wzmacnia układ odpornościowy oraz stymuluje i różnicuje produkcję białych krwinek.

Zielone złoto

Chlorella to także obfite źródło żelaza oraz witamin A, B1, B2, B6, B12, C i E. Stymuluje produkcję czerwonych krwinek, dzięki czemu przyczynia się do większego natlenienia mięśni, co przekłada się w prostej linii na ich wzrost oraz przyśpieszenie metabolizmu. Bogata w błonnik sprzyja produkcji mikroflory jelitowej, która powoduje zmniejszenie lub nawet wyeliminowanie uczucia głodu i wzmocnienie uczucia sytości. Odpowiedzialna jest również za zmniejszenie magazynowania tłuszczu. Chlorella, obok wszystkich swoich zalet, jest również bardzo silnym detoksykantem.

Przyciąga i wiąże trucizny oraz metale ciężkie (ołów, rtęć, kadm) i usuwa je z organizmu. Chlorella chroni wątrobę oraz obniża poziom cholesterolu i triglicerydów.

Chlorella naturalnym dopingiem dla sportowców

Najważniejszy w sporcie jest wynik. Aby był jak najlepszy, organizm sportowca musi być w idealnej kondycji i formie. Rygorystyczne diety, zróżnicowane plany treningowe nie zawsze wyrównają zapotrzebowanie na wszystkie istotne składniki odżywcze, dlatego warto pomyśleć o odpowiedniej suplementacji, która będzie niezbędnym uzupełnieniem naszej codziennej diety. Chlorella jest najpopularniejszym rodzajem alg w dietetyce i suplementacji. Działa jak plaster na nasze ciało, ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego i dba o nasze samopoczucie. Skomplikowany skład tej algi pozwala na regulację podstawowych procesów zachodzących w organizmie, a przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza lub dietetyka nie spowoduje żadnych skutków ubocznych.

W tym kontekście Chlorella wydaje się naturalnym i oczywistym suplementem diety każdego sportowca. Zapewnia organizmowi detoksykację, umożliwiając osiągnięcie w 100% swoich możliwości. Bogata w chlorofil, żelazo oraz witaminy z grupy B, wspiera produkcję czerwonych krwinek, dzięki czemu działa jak doping na nasz organizm. Chlorella posiada szeroki profil aminokwasowy w tym tzw. aminokwasy BCAA, wchodzące w skład białek budujących mięśnie – komentuje Mirosław Wójcik, dietetyk współpracujący z Purella Food.

Chlorella zawiera również unikatowy składnik zwany czynnikiem wzrostu CGF (Chlorella Grow Factor), bogaty w kwasy nukleinowe, które są niezbędne do budowy i prawidłowego funkcjonowania organów, naprawy i regeneracji komórek oraz ich podziału.

Ostatnie słowa na temat chlorelli

Decydując się na zdrowy tryb życia poświęcamy wiele siły i energii na bilansowanie posiłków, racjonalne i regularne odżywianie oraz wielogodzinne treningi na siłowni. Efekty naszych starań są niestety ograniczone ze względu na stałą ekspozycję na zanieczyszczenie środowiska. Ta przypadłość współczesnej cywilizacji jest faktem i chcemy tego czy nie, każdego dnia do naszego organizmu trafia wiele szkodliwych substancji. To zjawisko obciąża ustrój i obniża jego możliwości. Pobudzamy podstawowe procesy organizmu w sposób naturalny, bez użycia chemii i sztucznych stymulantów. Już 3 g chlorelli dziennie pozwolą regularnie oczyszczać organizm i zapewnić mu higieniczne warunki do rozwoju.  

www.dieta.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline. I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreeneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Zmień sięnnie do poznania nawet w ciągu jendego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl