fit.pl mobile logo

Aparat stały czy nakładka Invisalign dla dziecka? Co warto wiedzieć o Invisalign?

Invisalign to rodzaj nakładek, które stanowią jeden ze sposobów leczenia ortodontycznego. To, co wyróżnia Invisalign to tworzenie nakładek na podstawie cyfrowego skanu jamy ustnej. Czy metoda ta sprawdza się u dzieci?

Bezproblemowe leczenie ortodontyczne

Aktualnie metody stosowane w stomatologii dziecięcej pozwalają na zachowanie maksymalnego komfortu młodego pacjenta przy jednoczesnym atrakcyjnym wyglądzie - co dla nastolatków ma niebagatelne znaczenie. Aparat invisalign jest alternatywą dla klasycznego aparatu stałego, którego używanie nierzadko wiąże się z dolegliwościami bólowymi i problemami z higieną jamy ustnej.

Invisalign to nakładka ortodontyczna, która jest gładka i niemal zupełnie niewidoczna. Nie posiada żadnych klamr, drutów czy ostrych elementów, o które łatwo poranić język czy policzki. Nakładki Invisalign są przezroczyste, przez co też łatwo zachować je w czystości, ponieważ wszelkie zabrudzenia są widoczne gołym okiem i bardzo proste do usunięcia. W celu wyczyszczenia nakładki stosuje się szczoteczkę z pastą, a higiena zajmuje dosłownie parę chwil.

Skuteczność Invisalign

Invisalign polecane są w przypadku problemów estetycznych i niewielkich nierówności. Każdy pacjent otrzymuje zestaw specjalnie wykonanych dla niego nakładek, dzięki czemu nie ma obaw o ich zaginięcie. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj leczenia ortodontycznego nie sprawdzi się w przypadku poważniejszych wad zgryzu, w których konieczne jest np. obrócenie zęba czy stworzenie jednej linii przy ugryzieniu - tutaj siła powinna pochodzić z paru kierunków, aby pacjent uzyskał wymarzony uśmiech. W wielu standardowych problemach może jednak pomóc Invisalign i np. wykonanie licówki. Jednak o zasadności takiego leczenia i alternatywnych metodach powinien zawsze decydować doświadczony stomatolog-ortodonta.

Śledzenie postępów

Invisalign pozwala na wygodne śledzenie postępów w specjalnie przygotowanej do tego aplikacji. Przypomina również ona o terminach wizyt i pokazuje, do jakiego efektu końcowego dąży pacjent. Ten praktyczny gadżet może być zachętą dla najmłodszych do stosowania się do poleceń lekarza, jednak oczywiście nie zastąpi odpowiedniego leczenia.

W tym miejscu warto wspomnieć również o unikatowym znakowaniu niebieskimi kropkami nakładek - lekarz może zlecić wykonanie ich, co pozwala na kontrolowanie jakości terapii. Jeśli nakładki są prawidłowo użytkowane przez 20-22 godzin dziennie, niebieskie wskaźniki się odpowiednio ścierają, co jest istotną wskazówką dla ortodonty.

Opinie zarówno dzieci, jak i młodzieży i osób dorosłych, którzy stosują Invisalign są jednoznacznie pozytywne. Ten rodzaj leczenia, chociaż jest droższy od aparatu noszonego na stałe, jest również zdecydowanie wygodniejszy i powodujący mniej dyskomfortu. Osoby noszące Invisalign rzadziej cierpią z powodu obniżenia poczucia własnej wartości, co niestety może być skutkiem ubocznym klasycznego leczenia ortodontycznego - szczególnie wśród wyczulonej na punkcie wyglądu młodzieży.

Ponieważ nie ma dolnego kryterium leczenia małych pacjentów tego typu nakładkami, możliwe jest wdrożenie terapii nawet u dzieci z zębami mlecznymi. W tym celu dedykowana jest linia Invisalign First Comprehensive.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl