fit.pl mobile logo

Dlaczego warto karmić piersią?

To, że karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt, to fakt, z którym już dziś się nie dyskutuje. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono bowiem, że skład mleka mamy jest optymalnie dopasowany do potrzeb najmłodszych dzieci, jest przez nie najlepiej tolerowany i zapewnia najbardziej skuteczną ochronę przed bakteriami i wirusami 
 

Należy dodać, że WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca wyłącznie karmić piersią przez pierwsze sześć miesięcy, a kontynuować przez 2 lata. AAP (Amerykańska Akademia Pediatrii) zaleca wyłącznie piersią karmić przez 6 miesięcy, a kontynuować co najmniej przez 12 miesięcy.

Początki bywają trudne

Początki karmienia piersią bywają trudne. Kłopoty pojawiają się zwykle już w pierwszych dniach po porodzie i często wynikają z fizjologii lub braku doświadczenia kobiet, które zaledwie przed chwilą zadebiutowały w roli mam. Jakie są najczęstsze przyczyny trudności z przystawianiem malucha do piersi? Wybór niewłaściwej pozycji do karmienia (tzn. takiej, która powoduje dyskomfort i kobiety, i dziecka), kłopoty z laktacją (np. brak pokarmu), bolesność brodawek, zastój czy zapalenie piersi. Niezależnie jednak od napotkanych problemów laktacyjnych, młode mamy powinny pamiętać, że warto dać sobie szansę i spróbować przezwyciężyć przeszkody.

Dobre dla dziecka, dobre dla mamy

O zaletach karmienia piersią powiedziano i napisano już wiele. Powszechnie wiadomo, że skład mleka mamy to samo dobro. Żaden inny pokarm dedykowany niemowlętom nie jest tak idealnie dopasowany do potrzeb żywieniowych malucha jak pokarm naturalny, którego skład zmienia się w zależności od potrzeb dziecka. Nie wspominając już o roli, jaką odgrywa we wspieraniu rozwijającego się systemu immunologicznego maluszka. Ale karmienie piersią jest dobre nie tylko dla dzieci, ale także dla kobiet. To właśnie karmienie naturalne pozwala świeżo upieczonej mamie szybko wrócić do formy i figury sprzed ciąży, posiada także jednoznacznie pozytywne działanie prozdrowotne, np. zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi, jest wygodne i bardzo ekonomiczne.

Niezbędnik mamy karmiącej

Są takie produkty, wobec których mama karmiąca nie powinna przejść obojętnie. Najnowsza wersja Dzienniczka Karmienia Maluszka Brioko, powstała we współpracy z Certyfikowanymi Doradcami Laktacyjnymi, to produkt idealny na pierwsze sześć miesięcy życia maluszka i świeżo upieczonej mamy. Dlaczego jest tak ważny i potrzebny? Ponieważ nie pozwala zgubić się w nowej dla nas rzeczywistości, bo systematyzuje wiedzę, idealnie sprawdza się, gdy opiekę nad niemowlakiem sprawuje więcej niż jedna osoba, pozwala monitorować rozwój dziecka i obserwować jego prawidłowy rozwój. Dzienniczek Karmienia Maluszka to prawdziwe kompendium wiedzy o niemowlaku- służy m.in. do zapisywania czasu karmienia, zaznaczania, do której piersi maluch był ostatnio przystawiony, a w przypadku mam odciągających pokarm i karmiących bądź dokarmiających butelką - zaznaczania ilości wypitego mleka. W dzienniczku znajduje się też tabela choroby- z zapisem diagnozy, sposobu leczenia, dawkowania leków. O tym, jak bardzo na co dzień przydaje się Dzienniczek Karmienia Maluszka, świadczy m.in. fakt uhonorowania go mianem SuperProduktu miesięcznika Mam Dziecko.

www.dziecko.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl