fit.pl mobile logo

Dlaczego wybór wózka spacerowego spędza sen z powiek tak wielu rodzicom?

Wybór odpowiedniego wózka spacerowego jest o tyle istotny, że rzutuje na nasz późniejszy stosunek do pieszych wędrówek z dzieckiem. Jeśli popełnimy błąd, codzienne spacery mogą szybko stać się naszym przekleństwem. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby zakupić spacerówkę, która spełnia nasze indywidualne potrzeby. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

 

1. Wiek i senność malucha

Kupując spacerówkę dla niemowlaka albo często przysypiającego starszaka, upewnij się, że ma on rozkładane, opuszczane oparcie (dzięki czemu główka dziecka nie będzie opadać na boki). Przy najmłodszych bobasach warto zainwestować w funkcję odchylania na płasko. Warto też zadbać o to, aby nogi śpiących dzieci nie zwisały z wózka; pomoże w tym regulowany podnóżek albo po prostu odpowiednio długie siedzisko. Trzecie udogodnienie to budka, która ochroni malucha przed słońcem (ewentualnie doczepiany daszek bądź parasolka przeciwsłoneczna).

2. Planowane trasy spacerowe

W bardziej wymagającym terenie, w lasach czy nawet na drogach gruntowych zwyczajne wózki spacerowe będą prawdziwym utrapieniem. Rozklekotane czy zablokowane kółka to jeden z lepszych scenariuszy; może się okazać, że w pewnym momencie trzeba będzie po prostu wziąć wózek pod pachę. Im trudniejsze ścieżki, tym większe powinny być koła; można także pójść na kompromis i postawić na pompowane, duże koła z tyłu i małe z przodu. Jeśli Wasze trasy obejmują zwykle chodniki i alejki, nawet bardzo małe kółka sprawdzą się na piątkę z plusem.

3. Mobilność

Wózki spacerowe mają być lżejszą alternatywą dla tradycyjnych, o wiele cięższych pojazdów. Jeśli czeka Cię wnoszenie ich na piętro czy w ogóle dźwiganie, upewnij się, że waży ona możliwie mało. Optymalna waga to 5-6 kg, maksymalna: 7-8 kg, a bardzo niska – nieco ponad 3 kg. Pamiętaj jednak, że mniejsza ilość kilogramów pociąga za sobą mniej mechanizmów, bajerów i udogodnień. Oprócz wagi warto zwrócić uwagę także na sposób składania wózka. Celem jest szybkie i bezproblemowe składanie spacerówki do małych rozmiarów. Najczęstsza opcja to parasolka; istnieją jednak jeszcze bardziej mobilne modele, które da się spakować do samolotu jako kompaktowy bagaż podręczny (np. Babyzen Yoyo).

4. Łatwość obsługi

Przenoszenie i składanie wózków spacerowych to jedno, a codzienne użytkowanie podczas wędrówek dookoła domu – drugie. Trzy podstawowe kwestie, na jakie powinniście zwrócić uwagę, to:

 • możliwość prowadzenia wózka jedną ręką (niestety lekkie parasolki nie spełniają tego kryterium),
 • obecność obracanego siedziska (jeśli zależy Wam na tym, żeby czasem wozić dziecko z twarzą zwróconą w Waszą stronę),
 • łatwość podbijania, czyli podnoszenia przednich kół samym naciskiem na rączkę, na przykład żeby wejść do autobusu czy ominąć krawężnik.

5. Inne istotne cechy wózków spacerowych

 • solidność konstrukcji i wysoka jakość wykonania,
 • dobry serwis gwarancyjny,
 • sposób odpinania szelek – nawet trzylatek powinien mieć problem z ich samodzielnym odpięciem, a jednocześnie nie powinno to nastręczać trudności rodzicom,
 • wielkość i dostęp do kosza – tu trzeba liczyć się z tym, że wózki spacerowe zwykle posiadają niewielkie kosze.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl