fit.pl mobile logo

Dziecięcy fitness

Sprawność fizyczna malców jest tak samo ważna, jak ich rozwój intelektualny. Czas spędzony na beztroskich harcach sprzyja rozwojowi psychomotorycznemu maluchów. Podczas zabawy dzieci nie tylko poprawiają kondycję i relaksują się, ale także uczą
Rozwój przez zabawę

dzieci fitnessDzieci mają dużą potrzebę ruchu, uwielbiają szaleńczą zabawę i dobrze, bo ma ona doskonały wpływ na rozwój maluchów. Regularna aktywność fizyczna, podobnie jak dieta dostarczająca dziecku odpowiedniej ilości wapnia i witaminy D, jest niezbędna w procesie wzrostu i tworzenia się układu kostnego. Ruch poprawia odporność kości i pomaga w prawidłowym kształtowaniu się młodych stawów. Aktywność malucha ma ponadto fundamentalne znaczenie dla rozwoju prawidłowej postawy ciała i ogólnej kondycji naszej pociechy. Dzięki zabawie podnosi się wydajność układu ruchowego, krążenia, oddychania oraz przemiany materii. Redukuje się tkanka tłuszczowa. Zabawy ruchowe rozwijają funkcje motoryczne organizmu jak: siła, zręczność, koordynacja ruchowa, czy szybkość reakcji.

To już chyba wystarczająca rekomendacja korzyści, jakie niesie intensywna zabawa ruchowa, którą zapewnimy naszemu malcowi? Jest jednak coś jeszcze. Dzieci przyzwyczajane od najmłodszych lat do regularnej aktywności fizycznej, będą później podejmować i kontynuować zajęcia rekreacyjno-sportowe. W dorosłym życiu fitness, czy trening stanie się dla młodego człowieka naturalnym zajęciem wpisanym w rozkład tygodnia.


Z labiryntu do rozwoju

Istotne, aby baraszkującym malcom zapewnić do zabawy odpowiednie warunki. Zimą, kiedy nie możemy korzystać z placów zabaw i zielonych miejsc do wypoczynku jest to tym bardziej utrudnione. Dlatego w ciągu ostatnich lat nastąpiła prawdziwa eksplozja parków rozrywki dla dzieci. Pojawiły się w wielu zakątkach większych miast. Przypominają kolorowe, baśniowe krainy i oferują coraz atrakcyjniejsze rozwiązania.

Sale zabaw to miejsca, gdzie nasz malec może wspinać się po pochylniach, skakać, krążyć w labiryntach, sunąć po zjeżdżalniach i nurkować w kolorowych piłkach dając ujście rozpierającej energii. Mięśniepracują, a maluch wypracowuje koordynację ruchów i ćwiczy zmysł równowagi. Przy okazji rozwija zdolność koncentracji uwagi i przełamuje swoje bariery i lęki. Kiedy po raz pierwszy siada na wysokiej zjeżdżalni, pokonuje strach i ćwiczy odwagę ruchową. Korzysta przy tym z odpowiednich dla niego sprzętów. Urządzenia w parkach rozrywki dla dzieci zostały bowiem opracowane według norm i standardów, uwzględniających możliwości i potrzeby ruchowe dzieci w różnym wieku.

Sukces w sprawności

Morze kolorowych, plastikowych kulek zapewnia maluchom doskonałą zabawę, ale nie tylko. Ruch dostarczają także bodźców, których potrzebuje mózg urwisa do prawidłowego rozwoju. Sprawia, że maluch lepiej funkcjonuje także w przedszkolu i szkole. Chwytając piłki smyk ćwiczy ruchy rąk i precyzyjne użycie palców. Wyrabia sprawność manualną i koordynację wzrokowo–ruchową. Dlatego posługiwanie się przyborami szkolnymi nie będzie sprawiało mu później kłopotu.

Sprawnie motorycznie dziecko łatwiej nawiązuje kontakt z rówieśnikami. Ma możliwość pełnego uczestniczenia w zabawach i grach. Obserwując grupę bawiących się dzieci można zauważyć, że uczą się nawzajem od siebie różnego typu zachowań. W ten sposób nasza pociecha wyrabia też zachowania społeczne. Nie do przecenienia jest również fakt, że zabawa pozwala zredukować poziom stresu, któremu przecież podlegają także dzieci. W czasie niewinnego hasania w dziecięcym organizmie zachodzą reakcje chemiczne i wydzielają się substancje odpowiedzialne za świetne samopoczucie malca.

www.dziecko.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl