fit.pl mobile logo

Fit maluchy

Rosnąca w zastraszającym tempie liczba otyłych dzieci powoduje, że większość rodziców postanawia zajnajomić maluchy z aktywnościa fizyczną od wczesnych lat
W Wielkiej Brytanii modne zrobiło się zabieranie dzieci do klubu fitness. Mamy mogą pracować nad sylwetką, wykonując dotychczasowe ćwiczenia. W tym czasie dzieci znajdują się pod fachową opieką trenerów, specjalizujących się w rozwoju maluchów. Do klubów fitness przychodzą nawet mamy z 6-tygodniowymi dziećmi!   little gym10Można się zastanawiać czy jest to bezpieczne dla dzieci i czy nie za wcześnie na sterowanie aktywnością fizyczną maluchów. Profesorowie, zajmujący się rozwojem dzieci podkreślają, że nie ma dowodów na szybszy rozwój dzieci, które już w wieku 6-tygodni uczestniczą w zajęciach fitness. Jedno jest pewne – mówi Laura Berk, profesor rozwoju dziecka w Illinois State University i autorka ksiązki „Rozwój dziecka” - im szybciej wyposażymy dzieci w nawyki zdorwego stylu życia, tym szybciej zacznie to procentowac w przysżłości.   Oczywiście dzieci w środowisku domowym napotykają na wiele różnorodności, które mogą usprawnić ich umiejętności motoryczne. Profesor Berk podrkeśla, że jeśli zajęcia są prowadzone przez wykształconych instruktorów, którzy znają się na swojej pracy, wówczs nawet zajęcia fitness w 6-tygodniu zycia są bezpieczne i nie mają żadnego ujemnego wpływu na zdrowie dziecka.   childCzterdziestopięciominutowe zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych i przystosowane są do aktualnych możliwości rozwojowych dzieci. Wszystkie zajęcia prowadzone ze specjalnym podkładem muzycznym, który umożliwia maluchom spontaniczny ruch. Fitness sale są wyposażone w trapezy, huśtawki, belki, materace, czyli wszystko to, co maluchom jest potrzebne do aktywności.W czasie zajęć fitness podnoszone są zdolności motoryczne dzieci, umiejetność utrzymywania równowagi oraz świadomość własnego ciała. Dzieci wykonują ćwiczenia samodzielnie, czasem tylko wymagają pomocy ze strony trenerów i rodziców. Starsze dzieci uczestniczą nawet w ćwiczeniach cardio! Dzieci wspólnie z rodzicami ćwiczą koordynację ruchową, poprzez zajęcia na piłkach, wagach. Ćwiczeniem, które cieszy się dużym zainteresowaniem jest chodzenie i bieganie po schodach.   Oczywiście jeśli chodzi o starsze dzieci rodzice mogą w tym czasie ćwiczyć na swojej sali. Tylko najmłodsi adepci fitnessu wymagają pomocy ze strony rodziców.   Sale fitnessu dla dzieci to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią ćwiczyć, ale w czasie wyjścia do klubu nie mieli z kim zostawić dziecka. Teraz mogą je zabrać ze sobą od najmłodszych lat wpajając im koniecznośc aktywności fizycznej, co na pewno zaprocentuje w przysżłości.   Miejmy nadzieję, że w Polsce również powstaną kluby fitness ze specjalnymi oddziałami dla maluchów.    

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl