fit.pl mobile logo

Idealna przekąska na spacer z dzieckiem

Spacer z maluchem na świeżym powietrzu niesie ze sobą wiele korzyści. Sprawdza się idealnie o każdej porze roku, ponieważ hartuje dziecko i wzmacnia jego odporność. Warto więc spędzać na dworze jak najwięcej czasu. Jednak, aby wyjść z domu bez konieczności oglądania się na zegarek, warto zabierać dla malca coś do jedzenia. Jakie przekąski wybrać?

Szkoda czasu na siedzenie z malcem w domu. Dorośli uwielbiają relaks na świeżym powietrzu, a dzieci – zabawę na łonie natury. Plac zabaw to dla waszej pociechy nie tylko świetna rozrywka, ale też możliwość aktywnego spędzenia czasu. Niezależnie od tego, czy jest to wizyta na osiedlowym podwórku czy w przydomowym ogrodzie, warto zachęcać dziecko do takiego wysiłku fizycznego. Należy pamiętać, że ruch to nie tylko konkretne dyscypliny sportowe, ale też każda inna okazja do różnego rodzaju ćwiczeń, a kiedy odbywa się na świeżym powietrzu, pozytywne efekty są jeszcze większe. Oprócz korzyści zdrowotnych, zabawy na zewnątrz oddziałują zbawiennie na rozwój psychofizyczny. Dzięki dużej liczbie bodźców i doznań nawet zwykły spacer może stać się pożyteczną atrakcją dla dziecka i okazją do poznawania świata.

Nawet, gdy nie wybierasz się ze swoją pociechą na całodniowe wyjście, a tylko na kilka godzin, warto zabrać dla malca coś do jedzenia. Przekąski bywają różne - jedne z nich są zdrowe i pełnowartościowe, inne mogą wpływać negatywnie na nawyki żywieniowe. Warto wspomóc się gotowymi rozwiązaniami, które nie tylko są smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. W diecie kluczową rolę odgrywają owoce. Według piramidy żywieniowej są ważnym punktem w codziennym jadłospisie. Zawierają błonnik, antyoksydanty i witaminy A, C i E. Dobrze sprawdzą się jako zamiennik niezdrowych słodyczy lub chipsów. Jednak owoce najczęściej i najchętniej zajadamy latem, kiedy są świeże i ogólnodostępne. Gdy nadchodzi zima, zaczynamy tęsknić za truskawkami, jagodami czy malinami, a te dostępne w sklepach, nie tylko są niesmaczne, ale dodatkowo napakowane konserwantami. Jest jednak sposób, który pozwala nam wrócić do letnich smaków w środku zimowej aury, a nawet sięgnąć po odrobinę egzotyki. Tajemnica tkwi w liofilizacji, czyli suszeniu owoców mrozem. Przepyszne mango, truskawki, owoce leśne, brzoskwinie i czereśnie znajdziecie w 5 różnych kompozycjach Mixit.

banan_truskawka_chrupiące_do_kieszeni

Dzięki nim możemy podarować swojemu dziecku smak lata przez cały rok. Liofilizacja jest najzdrowszą metodą obróbki spożywczej: proces usuwa z żywności tylko wodę, nie wpływając na pozostały skład produktu. Mają tyle samo makroskładników, enzymów, witamin i minerałów, co ich świeże odpowiedniki. Proces nie wymaga także stosowania chemicznych dodatków do żywności, które często wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Owoce takie idealnie sprawdzają się wśród osób, które dbają o jakość diety. Mixit saszetki to szybki, wygodny sposób, by dostarczyć sobie niezbędnych substancji odżywczych.

Dbajmy o zdrowie naszych dzieci, pełnowartościowe przekąski to nic trudnego. Należy pamiętać, że podczas zabawy dziecko traci sporo energii, warto zadbać o to, żeby w takiej sytuacji szybko się zregenerowało. Niestety, chipsy, czekolada czy batony zawierają cukry proste, które zapewniają wzrost energii tylko na chwilę, powodując że jej gwałtowny spadek jest silnie odczuwalny, co zmusza organizm do upomnienia się o kolejną porcję słodyczy. Zdrowe, pełnowartościowe przekąski uwalniają węglowodany powoli, zapewniając stały dopływ energii na najbliższe minuty.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl