fit.pl mobile logo

Jak wybrać najlepszy kask dla dziecka? Porady

Kask to ważny element wyposażenia każdego rowerzysty i osób jeżdżących na rolkach czy hulajnodze. Zwłaszcza jeśli osobą jeżdżącą jest dziecko. Aby kask zapewniał prawidłową ochronę, musi zostać dobrze dobrany. Powinien być przede wszystkim dopasowany do głowy dziecka, wygodny i lekki.

Bezpieczeństwo dziecka to rzecz najważniejsza, dlatego też rodzice kupujący dla niego rower, rolki, deskorolkę czy hulajnogę powinni jednocześnie pomyśleć o zakupie kasku. I nie chodzi wcale o to, żeby był kolorowy i ładny, lecz wygodny, dobrze dopasowany i spełniający swoją funkcję (powinien chronić głowę dziecka). Kolejnym wyzwaniem, jakie stoi przed rodzicami, jest nauka jazdy z kaskiem i prawidłowe korzystanie z niego.

Jak wybrać dobry kask dla dziecka?

Podczas zakupu kasku rowerowego dla dziecka wielu rodziców staje przed dylematem – jak wybrać ten najlepszy, który spełni swoje zadanie, czyli zapewni dziecku bezpieczną jazdę? Kask należy przede wszystkim dopasować do obwodu i kształtu głowy dziecka. Zaleca się więc przymierzenie go, a nawet próbne noszenie, aby przekonać się, czy nie uwiera, nie powoduje dyskomfortu lub bólu. Każdy kask przeznaczony jest dla konkretnego rozmiaru (obwodu) głowy, np. 54–58 cm, jednak ma również regulację, można więc delikatnie zmniejszać i zwiększać jego wewnętrzny obwód, dopasowując do konkretnej główki. A jeśli nie można sprzętu przymierzyć? W takiej sytuacji wystarczy zmierzyć obwód głowy dziecka (1–2 cm nad oczami) i wybrać odpowiedni rozmiar. Dobrze dopasowany model po wyregulowaniu pokrętłem nie powinien spadać z głowy, nawet jeśli paski nie są zapięte. Dziecięcy kask musi być lekki, aby nie obciążał głowy i kręgosłupa szyjnego. Dla najmłodszych najlepszy jest sprzęt o wadze 200 g, a dla starszych – 250–300 g. Warto wybrać taki wyposażony w otwory wentylacyjne, które zapewniają dopływ powietrza – im ich więcej, tym lepiej. Kask powinien być zgodny z normą EN 1078, a dla dzieci poniżej 7. roku życia z normą EN 1080. Odrębną kwestią jest jego wygląd. Oczywiście dziecku powinno podobać się to, co później musi zakładać na głowę. Przykłady kasków stworzonych specjalnie dla najmłodszych można znaleźć na PAYBACK Ekstra.

Co warto wiedzieć o kaskach rowerowych dla dzieci?

Dla wielu rodziców wyzwaniem jest nie tylko wybór odpowiedniego kasku dla dziecka, lecz także przekonanie pociechy, by w nim jeździła. Najlepiej, jeśli przykład dają sami opiekunowie, którzy też zakładają kaski na wyprawy rowerowe. Należy dopilnować, aby maluch w prawidłowy sposób nosił kask – powinien on ściśle przylegać do głowy i zakrywać czoło, a paski muszą być zapięte pod brodą. Dziecko chętniej będzie jeździło w kasku, który jest wygodny. Wszelkie niedogodności, takie jak upijanie, ogólny dyskomfort lub ból, na pewno zniechęcą pociechę do noszenia go. Jeśli planowany jest zakup takiego sprzętu, należy pozwolić dziecku, by samo wybrało wzór, który mu się spodoba. Ładny i wygodny kask to gwarancja bezpieczeństwa malucha.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl