fit.pl mobile logo

Kreatywne pomysły na ferie w domu 

Dwa tygodnie odpoczynku od szkoły i przedszkola to świetny czas, by nie tylko odzyskać energię do kolejnych naukowych zmagań, ale także dobrze się bawić! Warto już dziś mądrze zaplanować dziecom czas wytchnienia od szkolnych obowiązków  

Zabawa na śniegu, zjazd na sankach i nartach - to najlepsze pomysły na spędzaniu czasu poza domem.

Gdy tylko zimowa aura da się we znaki dzieciom, trzeba zorganizować im czas w domu. W co się bawić, które gry i zabawy nie tylko uczą, ale także skłaniają do poszukiwania swoich pasji i odkrywania talentów?

Karciane szaleństwo

I choć złośliwi twierdzą, że karty uczą złych nawyków, dla maluchów zabawa kolorowymi kartami, przeznaczonymi do ich wieku to najlepszy sposób ćwiczenia spostrzegawczości i umiejętności zapamiętywania. Gra w Memory - czyli zapamiętywania par takich samych przedmiotów lub korespondujących ze sobą, świetnie uruchamia wyobraźnię i ćwiczy koncentrację.

Układanki

Zabawa doskonała na każda okazję i niepogodę.I m więcej elementów, tym wzrasta poziom trudności ia radość z układania jest większa. Najprostsze puzzle (z małą ilością elementów i wielkimi kawałkami ) układają ją 3 latki. Starsze dzieci mają już do wyboru nie tylko puzzle z wizerunkiem Kubusia Puchatka, ale także statku pirackiego, motywów roślinnych, zwierzęcych a także ulubionych bohaterów bajek. Wieczorne tworzenie puzzlowych obrazków to świetna zabawa także dla dorosłych, którzy pomagając dzieciom, tworzyć ich małe obrazy dostrzegają również radość przebywania razem.

 

Językowe łamigłówki

Scrabble to gra, która nie tylko poszerza zasób słownictwa dziecka, ale także pomaga się nimi posługiwać. Tworzenie gałęzi ze słów to nie lada wyzwanie także dla dorosłych. Dlatego, jeśli Twoje dziecko z powodzeniem używa już wielu trudnych słów, powoli ucz go gry w skrable – wiedza, i umiejętności tworzenia słów przydadzą mu się nie tylko na lekcji języka polskiego, ale także wzbogacą jego język w codziennej komunikacji.

Młody inwestor

Dzieci chcą jak najszybciej dorosnąć, a jeśli tak pokażmy im, co się wiąże z byciem dorosłym. Podejmowanie decyzji, inwestowanie, kupowanie i sprzedawanie, to nie tylko domena maklerów giełdowych. Każde dziecko może przekonać się, czy ma żyłkę handlowca i przedsiębiorcy. Im wcześniej zacznie grać w rozwojowe i ćwiczące umiejętności negocjacji, handlu i przedsiębiorczości gry, jak np. Monopoly, ma szansę w przyszłości nie tylko wyćwiczyć ważne zasady i mechanizmy działania rynkiem sprzedażowym, ale również odkryć swoje finansowe talenty.

Skoro już wiesz, jak przeciwdziałać nudzie podczas ferii starszych dzieci, warto przyjrzeć się zainteresowaniom i oczekiwaniom przedszkolaków.

Niezawodnym oraz najlepszym sposobem na okiełznanie energii i pomysłowości młodszych pociech są zajęcia plastyczne. Lepienie, rysowanie, malowanie, układanie w formie konkursu plastycznego o danej tematyce zawsze mobilizująco i motywująco działa na dzieci.

Doskonałym pomysłem na walkę z nudą i ekspresją dzieci są domowe teatrzyki, zabawa w sklep, restaurację i szpital. Poprzez takie społeczne zabawy dzieci uczą się pewnych zachowań społecznych, podczas których rodzic może przemycać istotne treści edukacyjne związane z psychologią zachowań i emocji oraz prawidłowego funkcjonowania jednostki w społeczeństwie.

Dzieki w trakcie takich zabaw mają szansę zrozumieć poszczególne role społecze i zawody a także kontrolować i okazywać emocje.


 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl