fit.pl mobile logo

Letnie zabawy z dzieckiem

Lato to idealny czas na to, aby spędzać więcej czasu z dziećmi na świeżym powietrzu! Sprzyja temu nie tylko pogoda, ale przede wszystkim to, że mamy więcej czasu i energii. Podczas letnich zabaw powinniśmy zadbać o to, aby nasze dziecko było aktywne i pokochało ruch. Nie powinniśmy także zapominać o zdrowych przekąskach, które dodadzą mu energii!

Aktywna zabawy na łonie natury

Wakacyjną aurę warto wykorzystywać szczególnie na łonie natury – podczas krótkich wypadów za miasto. Mogą być to wycieczki do lasu, nad jezioro, nad rzekę czy zwyczajnie do podmiejskiego parku. Niezależnie od miejsca, które wybierzemy, powinniśmy szczegółowo zaplanować, co będziemy robić z dziećmi. Niestety nasze pociechy, zwłaszcza te w wieku szkolnym, są bardzo podatne na szybkie znużenie i spadek motywacji. Bez względu na to, czy udajemy się nad wodę czy do lasu to zabierzmy ze sobą takie akcesoria jak: dmuchane piłki, kolorowe koła ratunkowe oraz sznurek! Nie zajmują one wiele miejsca, a z ich pomocą możemy zaaranżować wiele zabaw!

Poznajcie nasze propozycje na wakacyjne zabawy.

  • Halo baza!

Co będzie potrzebne?
- 3 dmuchane koła ratunkowe (dosyć szerokie) lub 3 kawałki sznurka po 1,5 metra
- Stoper (np. w telefonie)

Na początku zabawy musimy przygotować tor przeszkód składający się z trzech baz. Ustawiamy koła ratunkowe lub sznurki w linii prostej, w odległości około 3-4 metrów od siebie. Zadanie będzie polegało na tym, aby pokonać wszystkie trzy bazy w jak najkrótszym czasie. Zadania na poszczególne bazy:
Baza 1: Wykonujemy 3 pajacyki, przechodzimy wewnątrz koła lub sznurka po czym krzyczymy krótkie hasło związane z wakacjami np. Lato górą!
Baza 2: Wykonujemy 10 podskoków z kołem nad głową lub 10 razy skaczemy przez sznurek, jak przez skakankę.
Baza 3: Tutaj mamy wybór! Albo od razu wykonujemy 10 przeskoków przez koło, po każdym przeskoku dodatkowo robimy przysiad albo opowiadamy śmieszny żart lub śpiewamy piosenkę. Jednak żart musi rozbawić całą rodzinę, a piosenka składać się przynajmniej ze zwrotki i refrenu! Jeżeli nie – to wykonujemy 10 „karnych” przysiadów!
Gwarantujemy, że ta zabawa rozbawi do łez całą rodzinę i obudzi ducha zdrowej rywalizacji!

 

  • Zgaduj zgadula, a jak nie to hulaj!

Co będzie potrzebne?
- Skakanka lub kawałek sznurka
- Piłka plażowa
- Zestaw zagadek/krótkich pytań na karteczkach (dostosowanych do wieku dziecka)
- Stoper


Ustawiamy się w kole w dużej odległości od siebie (min. metr, a jeżeli mamy miejsce to może być więcej). Na środku okręgu należy umieścić pojemnik lub worek, w którym znajdą się karteczki z zagadkami oraz skakankę. Odbijamy w kręgu piłkę. Kiedy któraś z osób nie da rady odbić piłki lub zamiast tego ją złapie, albo wybije w taki sposób, że druga osoba nie będzie miała możliwości jej odbicia, to wchodzi w środek okręgu, losuje karteczkę i odpowiada na pytanie lub rozwiązuje zagadkę! Ale uwaga! Na odpowiedź ma tylko 30 sekund (na początku zabawy warto wyznaczyć osobę, która będzie mierzyć czas). Jeżeli nie odpowie wtedy musi obiec kółko dwa razy i 5 razy skoczyć na sznurku lub skakance. Emocje przy tej zabawie są niemal gwarantowane!

Jak dodatkowo zachęcić dzieci do zabawy?

Z pewnością nasze dzieci będą jeszcze bardziej skore do zabawy, kiedy zadbamy o towarzystwo rówieśników! Zapytaj koleżanki, sąsiadów czy kogoś z rodziny czy możesz zabrać ich pociechę na wycieczkę za miasto. Zapewne się zgodzi, a nawet ucieszy! A Twoje dziecko zyska kompana, który zmotywuje go do zabawy i ruchu!

Zdrowe przekąski, które dodadzą energii  

W trakcie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu Twoje dzieci w pewnym momencie na pewno poczują wzmożony głód. Zadbaj o to, aby mieć przy sobie odpowiednią przekąskę, która je nasyci i doda energii. Najlepszym rozwiązaniem będzie coś, co łatwo spakujesz do wycieczkowego plecaka – batonik pełnoziarnisty z bakaliami, owoc czy kanapka! Doskonałym rozwiązaniem będą także zdrowe jogurty owocowe z prostym składem, takie jak np. jogurty Bakuś BIO, które zwierają tylko: jogurt, owoce i cukier trzcinowy!

plakat BIO

Jogurty BIO Bakuś zostały przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Stanowią one odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na produkty spożywcze z prostym składem. Zawierają wyłącznie naturalne owoce, cukier trzcinowy i oczywiście świeży jogurt. Co ważne produkty, z których powstają jogurty Bakuś BIO posiadają certyfikat Bio, który potwierdza spełnienie unijnych wymagań dotyczących żywności ekologicznej.
Jogurty BIO Bakuś są nie tylko zdrowe ale i smaczne. Ich konsystencja jest gładka i aksamitna. Dostępne w ulubionych przez dzieci smakach: wanilia, truskawka, gruszka i banan.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl