fit.pl mobile logo

Najsilniejsi uczniowie dąbrowskich szkół

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Dąbrowie Górniczej był gospodarzem I Mistrzostw Dąbrowy Górniczej Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Dziewcząt i Chłopców, które z inicjatywy Dąbrowskiego Klubu Karate zostały zorganizowane w celu popularyzacji ćwiczeń siłowych wśród mieszkańców miasta oraz wyłonienia najsilniejszych uczniów i najlepszej drużyny szkolnej w sportach siłowych
Na pomoście do rywalizacji stanęli chłopcy jak również dziewczęta, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Dąbrowy Górniczej. W rozgrywanych po raz pierwszy mistrzostwach udział wzięło 6 ekip reprezentujących: I Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych, Techniczne Zakłady Naukowe, Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Sportowych. Najliczniejszą ekipę wystawił Zespół Szkół Technicznych.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Graboń Marcin reprezentujący Techniczne Zakłady Naukowe, który przy wadze ciała 91,8 zaliczył wszystkie trzy podejścia i ostatecznie uzyskał 150 kg, co w przeliczeniu na punkty Wilks’a dało 94,815 pkt. Tuż za nim uplasował się Flasza Filip reprezentant Zespołu Szkół Technicznych z wynikiem 130 kg – 87,477 pkt. Na trzecim miejscu stanął reprezentant Zespół Szkół Budowlanych - Dobrek Paweł z wynikiem 120 kg – 84,276 pkt.

Klasyfikacje drużynową wygrali zdecydowanie uczniowie Technicznych Zakładów Naukowych zdobywając 40 pkt., II miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych – 30 pkt. a III miejsce zajęła drużyna III Liceum Ogólnokształcące – 24 pkt.

mistrzostwa-dabrowy-wyciskanie-sztangi2Ceremonii otwarcia mistrzostw dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 - Artur Iwan, który uczestniczył również w całej imprezie a także wręczał nagrody zwycięzcom za zajęte miejsca, w postaci pucharów, medali i pamiątkowych dyplomów.

Mistrzostwa przeprowadzono zgodnie z przepisami PZKFiTS, pod czujnym okiem zawodnika i trenera Terminatusa, sędziego klasy międzynarodowej - Grzegorza Leskiego. Nad organizacją zawodów, przebiegających w miłej atmosferze sportowego współzawodnictwa czuwali nauczyciele wychowania fizycznego III LO - Violetta Ziółko i Ewa Możdżeń.

Organizatorami I Mistrzostw Dąbrowy Górniczej Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza byli; Dąbrowski Klub Karate, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Wydział Kultury i Sportu UM Dąbrowa Górnicza.

Inicjatywa tego rodzaju sportowej rywalizacji w sportach siłowych spotkała się z dużym uznaniem i zainteresowaniem uczestników, którzy już po zakończeniu zapowiedzieli swój udział w kolejnych edycjach mistrzostw.

 

Wyniki w poszczególnych kategoriach wagowych:

Open kobiet wg.Wilks'a do 6kg
 1. Kliszcz Aleksandra III Liceum Ogólnokształcące  – 27,5kg  
 2. Zwoźniak Monika  III Liceum Ogólnokształcące  – 27,5 kg 

mistrzostwa-dabrowy-wyciskanie-sztangi3Open kobiet wg.Wilks'a powyżej 60 kg
 1. Dagmara Ducka  III Liceum Ogólnokształcące – 27,5

Kategoria wagowa 56kg
 1. Zasada Marcin 1994 III Liceum Ogólnokształcące – 50 kg

Kategoria wagowa 67,5 kg
 1. Krawczyk Kamil 1993 III Liceum Ogólnokształcące – 100 kg
 2. Sałbut Dominik 1992 Zespół Szkół Technicznych – 87,5 kg

Kategoria wagowa 75 kg
 1. Zagórski Piotr 1991 Zespół Szkół Sportowych – 105 kg
 2. Marek Kamil 1995 Techniczne Zakłady Naukowe – 95 kg
 3. Praczyk Damian 1993 Zespół Szkół Budowlanych – 90 kg
 4. Dębiec Adrian 1991 Techniczne Zakłady Naukowe – 85 kg

Kategoria wagowa 82,5 kg
 1. Flasza Filip 1992 Zespół Szkół Technicznych – 130 kg
 2. Dobrek Paweł 1993 Zespół Szkół Budowlanych – 120 kg
 3. PrudoSebastion 1992 I Liceum Ogólnokształcące –105 kg
 4. Sadowski Adrian1992 I Liceum Ogólnokształcące – 92,5 kg

Kategoria wagowa 90 kg
 1. Gąsiorowski Kamil 1991 Techniczne Zakłady Naukowe – 125 kg
 2. Lato Paweł 1991 Zespół Szkół Technicznych – 110 kg


Kategoria wagowa 100 kg
 1. Graboń Maciej 1991 Techniczne Zakłady Naukowe – 150

Kategoria open ( najlepszy zawodnik ) według Wilks’a
 1. Graboń Maciej 1991 Techniczne Zakłady Naukowe – 150 kg – 94,815pkt.
 2. Flasza Filip 1992 Zespół Szkół Technicznych – 130 kg – 87,477 pkt.
 3. Dobrek Paweł 1993 Zespół Szkół Budowlanych – 120 – 84,276 pkt.

Klasyfikacja drużynowa
 1. Techniczne Zakłady Naukowe – 40 pkt.
 2. Zespół Szkół Technicznych – 30 pkt.
 3. III Liceum Ogólnokształcące – 24 pkt.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl