Najsilniejsi uczniowie dąbrowskich szkół

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Dąbrowie Górniczej był gospodarzem I Mistrzostw Dąbrowy Górniczej Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Dziewcząt i Chłopców, które z inicjatywy Dąbrowskiego Klubu Karate zostały zorganizowane w celu popularyzacji ćwiczeń siłowych wśród mieszkańców miasta oraz wyłonienia najsilniejszych uczniów i najlepszej drużyny szkolnej w sportach siłowych
fit.pl
2010-06-01 00:00
Udostępnij
Na pomoście do rywalizacji stanęli chłopcy jak również dziewczęta, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Dąbrowy Górniczej. W rozgrywanych po raz pierwszy mistrzostwach udział wzięło 6 ekip reprezentujących: I Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych, Techniczne Zakłady Naukowe, Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Sportowych. Najliczniejszą ekipę wystawił Zespół Szkół Technicznych.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Graboń Marcin reprezentujący Techniczne Zakłady Naukowe, który przy wadze ciała 91,8 zaliczył wszystkie trzy podejścia i ostatecznie uzyskał 150 kg, co w przeliczeniu na punkty Wilks’a dało 94,815 pkt. Tuż za nim uplasował się Flasza Filip reprezentant Zespołu Szkół Technicznych z wynikiem 130 kg – 87,477 pkt. Na trzecim miejscu stanął reprezentant Zespół Szkół Budowlanych - Dobrek Paweł z wynikiem 120 kg – 84,276 pkt.

Klasyfikacje drużynową wygrali zdecydowanie uczniowie Technicznych Zakładów Naukowych zdobywając 40 pkt., II miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych – 30 pkt. a III miejsce zajęła drużyna III Liceum Ogólnokształcące – 24 pkt.

mistrzostwa-dabrowy-wyciskanie-sztangi2Ceremonii otwarcia mistrzostw dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 - Artur Iwan, który uczestniczył również w całej imprezie a także wręczał nagrody zwycięzcom za zajęte miejsca, w postaci pucharów, medali i pamiątkowych dyplomów.

Mistrzostwa przeprowadzono zgodnie z przepisami PZKFiTS, pod czujnym okiem zawodnika i trenera Terminatusa, sędziego klasy międzynarodowej - Grzegorza Leskiego. Nad organizacją zawodów, przebiegających w miłej atmosferze sportowego współzawodnictwa czuwali nauczyciele wychowania fizycznego III LO - Violetta Ziółko i Ewa Możdżeń.

Organizatorami I Mistrzostw Dąbrowy Górniczej Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza byli; Dąbrowski Klub Karate, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Wydział Kultury i Sportu UM Dąbrowa Górnicza.

Inicjatywa tego rodzaju sportowej rywalizacji w sportach siłowych spotkała się z dużym uznaniem i zainteresowaniem uczestników, którzy już po zakończeniu zapowiedzieli swój udział w kolejnych edycjach mistrzostw.