fit.pl mobile logo

Pomysł na prezent dla chrześniaka

Bycie rodzicem chrzestnym to duże wyróżnienie. Rodzice chrzestni, jeśli pochodzą spoza rodziny, w tym momencie stają się jej członkami. Chrzestni mają za zadanie realizować obowiązki związane z opieką duchową nad chrześniakiem lub chrześniaczką. Bardzo często chcą również obdarować malucha prezentami, jednak nie mają pojęcia co kupić. Oto kilka pomysłów na prezent dla dziecka w wieku niemowlęcym.

Akcesoria dla niemowląt do codziennego użytku

Każda mama wie, że takich akcesoriów nigdy za wiele. Nie trzeba się obawiać, że dziecko już któreś z nich ma. Zawsze przyda się kolejny na zmianę. Przy małym dziecku przydadzą się na pewno:

 • Ręczniki frotte z myjką. Dla maluszka najbardziej przydatne są ręczniki dwustronne. Jedna strona wchłania wodę, natomiast druga zapewnia ciepło.
 • Pieluszki flanelowe lub tetrowe. Kiedyś sprzedawano zazwyczaj tylko białe pieluszki. Aktualnie mogą mieć różne kolory i wzory, np. w gwiazdki, jednorożce, autka.
 • Otulacz, który przydaje się u najmłodszych dzieci. Dzięki niemu dziecko ma szansę czuć się znów jak w brzuszku mamy. Spełnia więc rolę uspokajacza i ułatwia sen. Dodatkowo przyczynia się do łagodzenia kolek.
 • Kokon, czyli rodzaj materacyka z podwyższonym rantem. Służy do przenoszenia dziecka, jako miejsce do spania lub jako amortyzator wstrząsów w wózku. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz ciepło. Dobrze sprawdzają się dwustronne kokony oraz takie, które posiadają tasiemkę umożliwiającą zmianę rozmiaru kokonu.
 • Wałek lub ochraniacz do łóżeczka – chroni dziecko przed uderzeniami o szczebelki. Ostatnio popularne stały się ochraniacze w postaci welurowego warkocza wypełnionego włókniną silikonową.
 • Kocyk bambusowy luk kocyk z materiału minky. Są hipoalergiczne i zapobiegają przegrzaniu dziecka.
 • Poduszka do wózka, która amortyzuje wstrząsy podczas spacerów, dzięki czemu ułatwia sen maluszka.

Gadżety do pokoju dziecka

Chrzestny, jeśli ma taką ochotę, może również pomóc rodzicom dziecka w urządzaniu pokoju lub kącika dziecięcego. W takim pokoju przydać się mogą:

 • Przewijak lub mata do przewijania. Pielęgnacja dziecka odbywa się wielokrotnie w ciągu dnia. Dlatego tak ważne, aby miejsce ku temu było właściwie przygotowane, bezpieczne i miłe dla oka.
 • Pościel przyjemna w dotyku uszyta z wysokogatunkowych tkanin w dziecięce wzory to zawsze trafiony prezent.
 • Poduszki, np. w formie gwiazdek.

Zabawa i edukacja

Zabawa z dzieckiem wpływa pozytywnie na jego rozwój. Dzięki niej uczy się rozpoznawać swoje zmysły już od pierwszych dni. W sprzedaży jest wiele artykułów, które umożliwiają nie tylko beztroską, ale również bezpieczną zabawę.

 • Mata do zabawy to produkt, który powinien użytkować każdy maluszek. Zapewnia ona przede wszystkim ochronę przed zimnym, ale i twardym podłożem. Dobrze, gdy jest wodoodporna. Godne uwagi są maty zrobione z poduszek w kształcie puzzli.
 • Suchy basen z piłeczkami przyda się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Przyczynia się do rozluźnienia mięśni dziecka i gwarantuje świetną zabawę.
 • Huśtawka to gadżet, który kocha każde dziecko. Dzięki metalowym kółkom może być wieszana w różnych miejscach. Nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w salonie lub na tarasie.

Wszystkie wymienione artykuły można zakupić w Internecie. Jeśli zależy Ci na tym, aby były one w 100% wykonane z bezpiecznych i bardzo dobrych jakościowo materiałów, warto skorzystać z oferty sklepu Lulando: https://lulando.pl/.

fot. lulando.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl