fit.pl mobile logo

Przygotuj dziecko na sezon narciarski

Narty i snowboard to sporty, które znajdują spore grono entuzjastów w każdym wieku. Nic dziwnego, bowiem łączą świetną zabawę z solidną porcją zdrowego ruchu. Z tego powodu doskonale sprawdzają się jako forma spędzenia rodzinnego urlopu w górach, kiedy zarówno dzieci, jak i rodzice mogą doskonalić swoją kondycję. Jednak aby dobrze rozpocząć sezon na stoku i czerpać satysfakcję z białego szaleństwa, warto siebie i swoje pociechy do niego odpowiednio przygotować.

Ćwiczenia zwiększające sprawność i kondycję

Najlepszą porą na rozpoczęcie przygotowań do sezonu narciarskiego jest okres około 6-8 tygodni przed planowanym wyjazdem na stok. Pierwsze, o czym powinniśmy pomyśleć, to kondycja naszego dziecka i odpowiedni trening fizyczny, który pozwoli zapobiec ewentualnym kontuzjom na stoku. Ćwiczenia powinny odbywać się 3-4 razy w tygodniu, rozpoczynać się rozgrzewką, a następnie przechodzić w trening właściwy, wzmacniający mięśnie i stawy najbardziej obciążane podczas zjazdów na stoku. Taka seria ćwiczeń powinna trwać około 45 minut i kończyć się rozciąganiem całego ciała.

Kontrola i uzupełnienie sprzętu

Jeżeli jesteśmy w posiadaniu własnego sprzętu, który nie był używany przez dłuższy czas, w trosce o bezpieczeństwo swoich dzieci, powinniśmy go sprawdzić na kilka tygodni przed wyjazdem. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan i ustawienie wiązań, sprawdzenie kasku, gogli i kijów, a także butów narciarskich. Ma to duże znaczenie w przypadku dorastających dzieci, dla których sprzęt z zeszłego sezonu może być już nieodpowiedni i wymagać wymiany na bardziej dostosowany do aktualnych proporcji ciała.

Serwis nart

Narty czy też snowboard to główny element stykający się z nawierzchnią podczas jazdy, dlatego należy zadbać o niego ze szczególną troską. Najlepszą opcją jest oddanie sprzętu do profesjonalnego serwisu, w którym zostaną naostrzone krawędzie, a także wypolerowany i nasmarowany ślizg. Mając tak przygotowany sprzęt, zadbamy o bezpieczeństwo swoje i dzieci, a także zapewnimy sobie przyjemność bezstresowego wypoczynku.

Przygotowanie odzieży i akcesoriów

Wyprawa na stok oczywiście nie może odbyć się bez odpowiedniej odzieży narciarskiej. W tym celu warto wcześniej przymierzyć ubiegłoroczny strój, odświeżyć go, a w razie gdy dziecko znacznie z niego wyrosło, wymienić na nowy. Nie można tutaj zapomnieć o kurtce i spodniach z wodoodporną i oddychającą membraną, termoaktywnej bieliźnie odprowadzającej wilgoć z powierzchni ciała, ciepłych skarpetach, osłonie twarzy i szyi oraz rękawicach.

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji

Dla wszystkich małych i dużych miłośników sportu najważniejsze powinno być zdrowie i bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej. U najmłodszych skóra jest bardzo delikatna. Kiedy skóra narażona jest na zmiany związane z aktywnością fizyczną z pomocą przychodzi żel Fastum Junior, którego receptura oparta jest na połączonym działaniu składników pochodzenia naturalnego. Wśród nich znajdują się:

  • escyna – wspomaga zmniejszenie obrzęków;
  • bromelaina – redukuje zaczerwienienia;
  • boswellia – działa kojąco;
  • trokserutyna – chroni naczynia krwionośne;
  • mentol – przyjemnie chłodzi.

Żel jest przeznaczony do stosowania na nieuszkodzoną skórę u dzieci powyżej 3. roku życia, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych plam.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl