fit.pl mobile logo

Rodzinne święta z maluszkiem

Każdy z nas marzy o ciepłych i rodzinnych świętach, zwłaszcza, że ich ozdobą i radością są szczęśliwe dzieci. Jak sprawić, by nie tylko prezenty, ale także zwyczaje, atmosfera i kultura przy stole stały się dla nich równie ważne i cenne?  
1159028 christmas family  3Boże Narodzenia to czas kiedy rodzice, dziadkowie i najbliżsi obsypują dzieci prezentami i wspaniałościami, tymczasem w tym magicznym okresie warto zwórcić uwagę także na aspekt pedagogiczny.

Narodziny Jezuska mogą być doskonałym pretekstem, by opowiedzieć dziecku o Świętej Rodzinie, zwyczajach bożonarodzneiowcyh, tradycjach, nauczyć szacunku do opłatka oraz kultury przy wigilijnej kolacji.

Świąteczny savoir-vivre

Zwykle to właśnie święta Bożego Narodzenia są momentem, kiedy rodzina wspólnie gromadzi się, by spędzić razem czas, porozmawiać, powspominać oraz przebaczyć sobie nieprzyjemności i nieporozumienia, które  nagromadziły się przez cały rok.

Także dla dzieci jest to czas, kiedy mogą okazać więcej miłości rodzicom, dziadkom, bo przecież w święta wreszcie nikt się nie spieszy i każdy ma czas dla domowników!

Święta są doskonałą okazją, by podzielić się wiedzą dotyczącą opłatka, zwyczajów z nim związanych, wypowiadania życzeń, tradycji przygotowania wieczerzy wigilijnej, odświętnego stroju.

Jeśli dziecko zapozna się z tradycjami i usłyszy ciekawe historie z nimi związane, zachęci go to do włożenia eleganckiego ubranka (z którym tak niedawno walczyło) i skosztowania wigilijnych potraw,których być może kiedyś nie chciało nawet włożyć do ust.

[-------]

xmass cookDzieci powinny poznać także zasady usadzania przy stole i szacunku, jaki należy się starszym domownikom. Zasady dobrego zachowania przy stole to ważny aspekt wychowawczy, który warto poruszyć z dziećmi zanim zaświeci pierwsza gwiazdka.

Współpraca i dobra zabawa

Święta nie powinny być nudne, jeśli dziecko ma mnóstwo energii i nie ma gdzie jej wydatkować, a Ty boisz się, że zamiast rodzinnych świąt nastanie bałagan, złość i dąsy, zaangażuj dziecko do pracy.

Zdziwisz się, jak Twój maluch potrafi doskonale bawić się, tworzyć wspaniałe ozdoby choinkowe i zabawki, nucąc przy tym kolędy!

Nawet jeśli myślisz, że pieczenie i gotowanie nie jest zajęciem dla dzieci, maluchy na pewno się ucieszą, gdy zrobisz wyjątek i zaproponujesz wspólne pieczenie świątecznych pierników. Nie tylko zyskasz dobrych pomocników, ale sprawisz dziecku dużo radości, które będzie dumne, częstując domowników własnoręcznie przygotowanymi pysznościami!

Warto zachęcać dzieci zarówno do wspólnej pracy, jak i tłumaczyć ideę świąt. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nie tylko będą się harmonijnie się rozwijać, ale także, gdy dorosną będą dysponowały wspaniałymi wspomnieniami oraz same podzielą się zdobytą wiedzą, którą przekażą własnemu potomstwu!

Czytaj więcej:

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl