fit.pl mobile logo

Ugaś pragnienie dziecka

W upalny dzień nie tylko nam doskwiera pragnienie.. Także dziecko intuicyjnie sięga po więcej płynów. Podając dziecku wodę, sok lub mleko, upewnij się, że są one dostosowane do potrzeb i wymagań organizmu Twojego malucha  
j04310291Lato to czas kiedy dziecko pije więcej płynów co oznacza, że musisz zwracać uwagę na to co podajesz dziecku do picia. Początkowo do 6 miesiąca dziecko karmione jest mlekiem mamy, które zawiera odpowiednie ilości zbilansowanych, potrzebnych niemowlęciu składników. Dla uzupełnienia diety podaję się także słabą herbatkę z kopru włoskiego, gdy dziecko ma kolkę. Dopiero po 6 miesiącu dziecko otrzymuje także dodatkowe płyny.

Woda

Karmiąc dziecko mlekiem, jako uzupełnienie, podajemy także wodę albo herbatkę na lepsze trawienie.

Jaką wodę najlepiej wybrać, by była zoptymalizowana do potrzeb dziecka? Najlepsza dla malucha jest woda niskomineralizowaną, powinna mieć odpowiedni atest informujący o tym od jakiego wieku można ją podawać. Większość pediatrów i lekarzy jest zwolennikami przepajania dzieci wodą niemineralizowanej bądź przegotowaną.

Baby with Bottled Water(1)Herbata i Sok

Firmy prześcigają się w tworzeniu napojów dla dzieci, jednak trzeba pamiętać, że pod kolorową etykietką nie zawsze kryje się zdrowy sok z owoców bądź warzyw bogaty w witaminy, jak pisze producent. Większość tego typu soków i przecierów jest przesłodzona, a zamiast witamin więcej znajdziemy w nim węglowodanów i substancji chemicznych.

Najbezpieczniejsze są soki naturalne (niskosłodzone na bazie gotowanej wody, bądź mineralnej, herbatki owocowe dla dzieci z dzikiej róży, rumianku, czy koperku). Jeśli wybieramy sok kupowany w sklepie lub aptece, kupujmy z etykietką dla niemowląt, i z atestem. Sprawdzajmy także zawartość składników a w szczególności cukru oraz połączenia owoców, niektóre mogą wywoływać biegunki np. winogron i malina. Pamiętajmy także, aby dostosować sok do wieku dziecka, na butelce tzawsze znajdziemy informację o grupie wiekowej, dla której przeznaczony jest sok.

Od siódmego miesiąca możemy podawać dziecku soki o urozmaiconych smakach tzn. z cytrusów, czy owoców egzotycznych. Soki z kartonów nie nadają się dla dziecka w tym wieku, są sztucznie słodzone i zawierają szkodliwe dla organizmu dziecka konserwanty oraz substancje barwiące.

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl