fit.pl mobile logo

Wróć po ciąży do swojej figury

Niektóre kobiety planujące ciążę, ćwiczą, aby przygotować swoje ciało na poród i czas tuż po nim. Ciąża jest dużym wyzwaniem dla organizmu, dlatego trzeba mu pomóc przejść ten trudny czas i zadbać o swoje zdrowie intensywniej.

Co robić przed porodem?

Przede wszystkim należy zadbać o figurę, poświęcając więcej czasu na aktywność fizyczną. Ćwiczenia wydolnościowe, poprawiające ogólną kondycję, a szczególnie te, które wpływają na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, są niezbędne na przygotowanie ciała do ciąży. Jazda na rowerze, pilates, nordic walking czy delikatny trucht (zależnie od formy) pomogą wzmocnić gorset mięśniowy i usprawnić ruchliwość stawów. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, uelastycznią skórę tym miejscu, dzięki czemu po porodzie nie będzie dużego problemu z powrotem do dawnej figury.

Również odpowiednia dieta pomoże w zachowaniu szczupłej sylwetki. Wystrzeganie się produktów mocno przetworzonych z dużą zawartością cukru czy soli i tłustych potraw. Z drugiej strony swój jadłospis trzeba wzbogacić świeżymi owocami i warzywami. Posiłki muszą być sporządzone na bazie składników bogatych w witaminy, szczególnie C, B oraz E, a także minerały. Nie może zabraknąć w nich kwasu foliowego, odpowiadającego w dużej mierze za rozwój cewy nerwowej u dziecka w łonie matki.

A po ciąży…

Nadchodzi czas na solidną regenerację organizmu i odchudzanie oraz ujędrnianie skóry, szczególnie na brzuchu. Ciało po ciąży w większości przypadków nie wygląda najlepiej, dlatego trzeba stosować różne środki zaradcze, pomagające wrócić do dawnego wyglądu. Po urodzeniu dziecka macica obkurcza się, ale nie jest to proces natychmiastowy. Dopiero po ok. 6 tygodniach można dostrzec różnicę w wadze. Jeśli ktoś myśli o drastycznej diecie, to jest w dużym będzie. Młoda mama musi odżywiać się zdrowo, ale tak, aby maluszek otrzymywał z jej mlekiem cenne składniki niezbędne do jego wzrostu i prawidłowego rozwoju. Źle zbilansowane posiłki będą miały słabą wartość energetyczną i odżywczą, co może zaowocować spadkiem odporności, a w efekcie infekcją. Dla mamy i malucha jest to patowa sytuacja.

Słodki odpoczynek

Bez snu nie można zregenerować organizmu w żaden sposób. Przynajmniej 7-8 godzin nocnego odpoczynku jest niezbędne do solidnego odpoczynku. Krótka kilkuminutowa drzemka w ciągu dnia również jest bardzo potrzebna do napełnienia się energią. W innym przypadku mamie grozi apatia, rozdrażnienie i trudności z wykonywaniem codziennych czynności. Tak samo niekorzystnie na organizm wpływa stres, który osłabia i wypłukuje z organizmu magnez czy witaminy.

Oprócz snu trzeba też zaaplikować sobie szczyptę przyjemności, wybierając się n. do salonu SPA na masaż relaksacyjny. Zabiegi kosmetyczne na twarz i na całe ciało, szczególnie te antycellulitowe, to również świetny sposób na szczupłą sylwetkę i dodanie sobie pewności siebie.

Aktywność fizyczna kluczem do sukcesu

Bez ruchu nie ma co marzyć o zrzuceniu wagi. Przynajmniej 3 razy w tygodniu po 40 minut treningów na świeżym powietrzu to podstawa. Oczywiście warto urozmaicać tego typu aktywność ćwiczeniami domowymi, które pomagają rozciągnąć mięśnie i ujędrnić skórę. Wystarczy wybrać swoją ulubioną aktywność, np. pilates, bieżnię czy spacer z nordic walking i systematycznie trenować, delikatnie zwiększając intensywność ćwiczeń, aby efekty były z dnia na dzień coraz bardziej widoczne.

Walcząc o piękną sylwetkę po porodzie, trzeba wiedzieć, że każdy chudnie inaczej. To kwestia indywidualna dlatego nie można porównywać się z innymi, ale zacząć traktować tę sprawę poważnie. Zaniedbane swojego ciała po połogu na pewno nie przyniesie niczego dobrego.

A co z dzieckiem?

Młoda mama często oprócz dbania o swoją sylwetkę, musi też wrócić do swoich czynności zawodowych. Nie każdy ma odpowiednie zaplecze finansowe, aby sobie pozwolić na dłuższy urlop wychowawczy. Niektóre kobiety chcą po prostu pracować i rozwijać się zawodowo, a wtedy pojawia się problem opieki nad maluchem. W dużych miastach nie ma żadnego problemu ze znalezieniem dobrego żłobka czy opiekunki o dobrych kompetencjach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę "niania w Warszawie", aby pojawiło się kilka linków, odsyłających do dobrych agencji, na których można przejrzeć profile proponowanych kandydatek. Oczywiście nie można się spieszyć z wyborem, ponieważ niania stanie się niejako członkiem rodziny i musi być osobą lubianą przez pozostałych domowników. Powinna to być też osoba wyjątkowo cierpliwa i posiadająca dużą wiedzę z zakresu wychowania dzieci w różnym wieku.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
gadales

Też obawiałam się, czy uda się odzyskać dawną figurę po ciąży. Kobietki, nie panikujcie. Taki maluch generuje tyle ruchu, że jeśli nie będziecie się objadać, to raz dwa wrócicie do formy. Wystarczy dużo spacerować z wózkiem.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl