fit.pl mobile logo

Benefit System przejmuje sieć Saturn Fitness

Spółka Benefit Systems sfinalizowała umowę nabycia 6 klubów sieci Saturn Fitness, zwiększając tym samym liczbę własnych klubów fitness w Polsce do 192 obiektów. Nabywane podmioty wzmocnią ofertę Grupy w strategicznych dla Programu MultiSport miastach, takich jak Kraków czy Gdynia, a także na Górnym Śląsku. Obiekty sieci Saturn Fitness są od lat cenione za atrakcyjną i różnorodną ofertę zajęć, jakość sprzętu sportowego, rozbudowane strefy wellness oraz nowoczesny design wnętrz. Wartość transakcji to 27,6 mln złotych.

- Saturn Fitness osiąga bardzo dobre wyniki operacyjne i ma ugruntowaną pozycję w miastach, które są istotne dla dalszego wzmacniania oferty Programu MultiSport. Rozwijana od ponad dwóch dekad sieć idealnie wpisuje się w najnowsze trendy i potrzeby klientów, łącząc zaawansowaną ofertę treningów oraz rozbudowany park maszyn z nowoczesnymi strefami wellness. To sieć, w której duży nacisk kładzie się na convenience, czyli wygodę klientów w zakresie świetnie zaprojektowanych, funkcjonalnych wnętrz czy wysokiej jakości obsługi. Przejęte kluby to segment premium. Akwizycja Saturn Fitness stanowi w związku z tym doskonałe dopełnienie oferty naszych dotychczasowych klubów i stwarza duży potencjał synergii. Wykorzystamy go, by stale rosnącej grupie użytkowników kart MultiSport i klientów indywidualnych gwarantować jak najlepszy pakiet usług, zwłaszcza że wizyty w klubach sieci Saturn już teraz są bardzo popularne wśród naszych użytkowników. Przejęcie Saturn Fitness to kolejny, po akwizycji Total Fitness oraz Calypso Fitness, krok w umacnianiu naszej sieci klubów fitness, które stanowią silną przewagę programu MultiSport - mówi Bartosz Józefiak, członek Zarządu Benefit Systems.

Benefit Systems w ramach transakcji przejmie łącznie 6 klubów Saturn Fitness zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Gdyni, Łodzi, Chorzowie i Gorzowie Wlkp. Dwa obiekty mieszczą się w znanych i popularnych galeriach handlowych w Gdyni i Łodzi, pozostałe w rozwijających się dzielnicach mieszkaniowych, takich jak warszawskie Bielany czy krakowskie Podgórze. Oferta nabywanych klubów zawiera m.in. nowoczesne formy zajęć grupowych, treningi personalne, siłownie, strefy cardio i wolnych ciężarów oraz spa i wellness. W otwartym w 2019 roku klubie w Chorzowie klienci mają do dyspozycji blisko 400 m2 strefy wellness z sauną fińską i łaźnią parową, natomiast klub w Krakowie posiada duży basen z podgrzewaną wodą i hydromasażem.

- Cieszę się, że stajemy się częścią Grupy Benefit Systems, a przede wszystkim na to, co przyniesie przyszłość i nasze połączone siły. Wnosimy do Grupy know-how i doświadczenie ponad dwóch dekad działania w branży fitness, w tym unikatowe podejście do tworzenia nie tylko funkcjonalnych, ale i atrakcyjnych przestrzeni do podejmowania regularnej aktywności fizycznej. Nasze kluby posiadają rozbudowane strefy spa i wellness, które silnie wspierają efekty treningów, w tym procesy wzmacniania i regeneracji organizmu. To także przestrzenie pełne pozytywnej energii, inspirujące do działania i zdrowszego stylu życia - mówi Adam Żerkowski, prezes sieci Saturn Fitness. - Wypracowane przez nas rozwiązania, nieszablonowe podejście do potrzeb klientów, zwłaszcza młodszych pokoleń, stanowią siłę Saturn Fitness oraz zapewnią duży potencjał dla stale rozbudowywanej oferty Benefit Systems – dodaje Adam Żerkowski.

Przejmowane kluby Saturn Fitness zakończyły 2022 roku z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży oraz mocnym bilansem. Kluby są w bardzo dobry stanie technicznym, dlatego Spółka nie spodziewa się w najbliższych latach istotnych wydatków inwestycyjnych związanych z remontami. Wartość transakcji wyniesie łącznie 27,6 mln złotych za 100 proc. udziałów w przejmowanej spółce. Dodatkowo cena sprzedaży udziałów może zostać powiększona o kwotę 1,1 mln złotych w przypadku osiągnięcia określonych wyników finansowych przez sieć Saturn Fitness.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl