fit.pl mobile logo

Bieg Piastów z PZU

PZU został sponsorem 46. Biegu Piastów oraz sponsorem tytularnym „Biegu Dobrej Drużyny PZU – Wyprawy Zuchów”. Słynny Bieg Piastów to największa w Polsce impreza narciarstwa biegowego, która odbywa się nieprzerwanie od 1976 roku. Znane na całym świecie wydarzenie w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach rozpocznie się 26 lutego i potrwa do 6 marca

Bieg Piastów od lat cieszy dużą popularnością wśród miłośników narciarstwa biegowego, zarówno amatorów, jak i wyczynowców. Do tegorocznej edycji zgłosiło już 5 tysięcy zawodników z 21 krajów. Swój udział zapowiedziała m.in. Justyna Kowalczyk. Impreza należy do międzynarodowej ligi biegów długodystansowych Worldloppet Ski Federation, która skupia największe światowe biegi narciarskie m.in. w Chinach, Rosji, USA, Argentynie, Australii, Kanadzie, Szwecji, Czechach, Niemczech, Austrii oraz Włoszech.

- Cieszymy się, że poprzez wspieranie tej rangi imprezy możemy promować narciarstwo oraz Polskę, a w szczególności zjawiskowe Góry Izerskie i Dolny Śląsk, również za granicą. Bieg Piastów promuje zdrowy tryb życia i zachęca do uprawiania sportu w duchu rywalizacji fair-play. Takie same idee przyświecają Grupie PZU. Poprzez wspieranie tego typu inicjatyw pragniemy kształtować odpowiednie nawyki i postawy społeczne wśród sportowców, również tych najmłodszych. Mamy nadzieję, że tej zimy dużo dzieci i dorosłych rozpocznie swoją przygodę z biegówkami – dyrektor ds. sponsoringu w PZU Marcin Przyłębski.

Tegoroczna edycja Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach rozpocznie się 26 lutego „KGHM Rodzinną 12” oraz „Biegiem Dobrej Drużyny PZU – Wyprawą Zuchów”, którego sponsorem tytularnym jest największy polski ubezpieczyciel. Najmłodsi fani narciarstwa biegowego będą mieli okazję zadebiutować 27 lutego na dystansie 250 m w tzw. „Biegu Przedszkolaka”. Tego samego dnia zaplanowano popularny bieg na 15 km, upamiętniający Stanisława Michonia. W lutym odbędzie się także bieg dla fanów nocnych przejazdów – „BRUBECK Nocna 12” rozpocznie się 28 lutego o godzinie 18. Z kolei w pierwszy weekend marca ruszy bieg na dystansie 6 km (start 4 marca). Biegi na długich dystansach odbędą się kolejno: na 30 km (4 marca), na 25 km - memoriał Wandy i Jerzego Lechowiczów (6 marca) i na 50 km (5 marca). Zapisy na 46. Bieg Piastów są otwarte na www.bieg-piastow.pl.

- Zaangażowanie PZU w Biegu Piastów przyczynia się nie tylko do organizacji tego wielkiego wydarzenia, ale też do utrzymywania przez stowarzyszenie Bieg Piastów bezpłatnych narciarskich tras biegowych przez całą zimę w Górach Izerskich. To dzięki nim tysiące ludzi nie tylko z Polski mogą w bezpiecznych warunkach uprawiać narciarstwo biegowe - dyscyplinę sportu, która uczy szacunku dla przyrody i wzmacnia odporność organizmu. To także sport bardzo bezpieczny, gdyż wymaga używania nart i kijów, które zapewniają w naturalny sposób dystans społeczny, tak ważny w obecnym okresie - mówi rzecznik Biegu Piastów Leszek Kosiorowski.

Narciarstwo biegowe korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, koordynacje ruchową i układ krążenia. Podczas biegu organizm dotlenia się co poprawia także jakość snu. PZU - sponsor tegorocznej 46. edycji Biegu Piastów - od lat promuje wśród Polaków sport oraz zdrowy styl życia. Latem 2021 r. ubezpieczyciel prowadził akcję bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich „Droga do Zdrowia z PZU”, podczas której w 13 miejscowościach przebadano 6 tys. osób. W czerwcu zainaugurował także program „Dobra Drużyna PZU”, do którego do tej pory dołączyło już 24 tys. dzieci i młodzieży.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl