fit.pl mobile logo

Branża fit zdominowana przez mężczyzn

Według nowych badań, światowy przemysł fitness pozostaje „zdominowany przez mężczyzn”. Prawie połowa mężczyzn zatrudnionych w firmach fitness zajmuje stanowiska kierownicze. W przypadku kobiet zajmujących się fitnessem liczba ta wynosi zaledwie 36 procent. To obraz jaki wyłania się po publikacji najnowszego raportu “Równość płci w branży fitness 2022”

Podział ról w branży fitness

47 proc. mężczyzn zatrudnionych przez firmy zajmujące się fitnessem pracuje na stanowiskach kierowniczych – podczas gdy w przypadku kobiet liczba ta wynosi zaledwie 36 proc. Przytoczone dane pochodzą z badania dotyczącego równości płci w branży fitness, przeprowadzonego przez Sport Alliance i Stowarzyszenie Kobiet w Fitness (WIFA). Pokazuje ono jak wiele jeszcze potrzeba pracy, aby osiągnąć równość płci w tym sektorze.

Według raportu Gender Equality in the Fitness Industry 2022 mężczyźni stanowią obecnie 70 procent kohorty właścicieli siłowni. Raport wykazał również, że kobietom trudniej jest osiągnąć stanowiska kierownicze.

Pozycje kierownicze trudniejsze do osiągnięcia dla kobiet

Jako główne przeszkody w osiąganiu celów zawodowych badani wymieniali poczucie niedoceniania i braku szacunku oraz małe szanse na awans. Kobiety podkreślały również, że trudno jest łączyć posiadanie rodziny z pracą.

W przypadku kobiet zajmujących stanowiska kierownicze 27% stwierdziło, że ich droga do zostania liderem była trudniejsza ze względu na ich płeć. Natomiast wśród mężczyzn tylko 7 procent podaje to jako powód.

Liderki uważają, że brak równowagi płci w miejscu pracy skutkuje mniejszymi możliwościami awansu, dyskryminacją ze względu na płeć i niższymi zarobkami kobiet.

Mężczyźni mają inne postrzeganie

Na pytanie o uprzedzenia związane z płcią w ich firmie 82 proc. mężczyzn odpowiedziało, że ich nie ma. W przypadku kobiet liczba ta była niższa i wyniosła 64 procent.

Artur Jagiello ze Sport Alliance przyznał: „Bycie szefem w 2022 roku to niestety wciąż domena męska”.

„Jako osoby nie będące dyrektorami, mężczyźni i kobiety napotykają podobne przeszkody na swoich ścieżkach kariery. Ale gdy wspinasz się po szczeblach kariery, różnica między płciami staje się bardziej wyraźna, co powoduje niekorzystne skutki dla kobiet.

„Tylko gdy jest świadomość obecnej sytuacji, można coś zmienić.

„Niektóre firmy zainicjowały już strategie i działania mające na celu rozwiązanie tego problemu, wiedząc, że należy coś zrobić, aby poprawić równość w branży fitness. Jednak, podobnie jak w wielu innych branżach, przed nami jeszcze długa droga”.

Raport powstał w oparciu o globalną ankietę online wśród profesjonalistów fitness, przeprowadzoną między wrześniem 2021 a marcem 2022, w której wzięło udział 679 osób.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl