fit.pl mobile logo

BRanża Fitness otworzy się mimo zakazów?

Przedłużający się lockdown i brak konkretów ze strony rządąwej sprawiają, że kolejni przedsiębiorcy postanawiają otworzyć się pomimo zakazów. Nie inaczej jest z branżą fitness. Polska Federacja Fitness deklaruje, że branża otworzy się 1 lutego 2021, bez względu na decyzję rządu w kwestioi dalszych obostrzeń

Branża fitness została zamknięta w październiku 2020 roku.   Przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness starali się negocjować z rządem w sprawie ponownego otwracia branży, a także pomocy ze strony rządu dla przedsiębiorców. Wielu z nich po pierwszym lockdownie nie staneło na nogi, a kilka miesięcy później, znów musieli się zamknąć. Branża fitness w Polsce jest warta około 4 mld zł. Zatrudnia ok. 100 tys. ludzi. Z klubów fitness korzysta prawie 3 mln Polaków. Zamknięte kluby nie wypracowują przychodów, a wciąż ponoszą koszty. Funkcjonowanie klubów, których w Polsce jest około 2,5 tys., jest zagrożone. Dlatego też Polska Federacj Fitness stała się inicjatorem akcji Veto branży fitness, która ma rusyzć 1 lutego 2021.

- Na jedno z pierwszych pytań, czemu nie wskazaliśmy daty 18.01.2021, odpowiadamy: skala przygotowań, jaką wiele klubów musi  udźwignąć przed w/w datą. Wielu z Nas jest zmuszonych skompletować swój skład pracowników na nowo bądź w znacznej części. Do tego dochodzą przygotowania prawne, sanitarne oraz wiele, wiele innych czynników. Podchodzimy do sprawy również strategicznie. Wszelkie działania związane z otwarciem branży nie zmieniają nic w zakresie procedowania pozwów dot. wykazania nielegalności lockdown`u oraz kwestii odszkodowawczej - czytamy w komunikacie Polskiej Federacji Fitness. 

PFF nie zostawi samych sobie wszystkich tych, którzy zdecydują się na otworzenie swoih klubów. Zapewni stosowne wsparcie zarówno od strony prawnej, merytorycznej jak i „papierologicznej”.


REKOMENDOWANY REŻIM SANITARNY D
- 1 os. / 12m2 [lekko podwyższony względem strefy czerwonej przed lockdownem]
- Odstęp między pracownikami oraz ćwiczącymi —> 1,5 m.
- Dezynfekcja rąk przed wejściem do klubu oraz po wyjściu z klubu.
- Dezynfekcja szafek przez klubowiczów po każdym użyciu
- Rekomendowane wyłączenie co drugiego pionu szafek w szatni celem uniknięcia zagęszczenia ruchu
- Zalecane w miarę możliwości —> pomiar temperatury klubowiczów przed wejściem do klubu
- Obowiązkowe maseczki wśród pracowników oraz klientów [w przypadku klientów - wyjątkiem będzie realizowanie treningu]

Szczegółowy dokument z rekomendowanymi wszystkimi wytycznymi sanitarnymi [który również może być pomocny w przypadku kontroli Sanepidu czy Policji] znajduje się pod poniższym LINKIEM

WSKAZÓWKI DOT. PRZESTRZEGANIA TREŚCI ROZPORZĄDZENIA:

Wiele klubów, które otworzą swoje drzwi, będzie w miarę możliwości starało się działać zgodnie z rozporządzeniem. [sport zawodowy itp.]

Poniżej przedstawiamy przykładowe strategie oraz numery PKD, na podstawie których ryzyko stwierdzenia przez ew. Służby dot. nie stosowania się do obostrzeń [które niezależnie uważamy za niekonstytucyjne i nielegalne], może być minimalizowane:

PKD 85.51.Z [Pozaszkolna edukacja Sportowa]
Zalety:
- Ułatwienie w uruchomieniu zajęć grupowych lub ew. Zorganizowanych zajęć na siłowni
- PKD 85.51.Z nie jest zabronione w ramach rozporządzenia
- Działanie na zasadzie szkoleń sportowych, przygotowania do zawodu trenera itp.
- Możliwość funkcjonowania studiów treningów personalnych
Wady:
- Kwestia skarbowa: należy pamiętać, ze zajęcia i usługi sprzedawane pod tym PKD to 23% VAT [a nie 8%]
- Trudność u organizacji i uzasadnienia w/w PKD w ramach strefy siłowni [maszyny / wolne ciężary itp.]

Link do przykładowej opinii Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie na przykładzie zapytania przez Szkołę Jogi:

PKD 93.11, 93.12, 93.13 [Sport Zawodowy]
Poniżej zamieszczamy zestawienie linków, pod którymi można kontaktować się w zakresie licencji zawodniczych, aby umożliwić trenowanie Swoim klubowiczom:
#1 Polski Związek Przeciągania Liny
#2 Polski Związek Triathlonu
#3 Polish Bodybuilding & Fitness & Powerlifting Federation

- Z naszej analizy wynika, że niektóre kluby otworzą swoje drzwi w reżimie sanitarnym zaproponowanym powyżej [tj. zaostrzona strefa czerwona], ale na zasadach tradycyjnych, powołując się na obecną linię orzeczniczą sądów.
Finalna decyzja dot. formy otwarcia klubu należy do właściciela. Podczas naszych webinarów w okresie 21.01.2021 - 31.01.2021, przygotowujących kluby do otwarcia, będziemy wielokrotnie poruszać w/w kwestie dot. sposobu i zasad działania - czytamy w komunikacie Polskiej Federacji Fitness.

 

Ważne informacje dla klientów

Tak jak klienci restauracji, które obecnie się otwierają, klienci klubów fitness również mogą być poddawani próbom wylegitymowania przez policjantów na siłowni. Analizując dokładnie sytuacje w branży gastronomicznej, wszelkie tego typu działania, przynajmniej do tej pory, były przeprowadzane nieinwazyjnie oraz bezproblemowo. Przychodząc do klubu fitness czy innego obiektu otwartego szczególnie po 01.02.2021 nie można wykluczyć w/w zdarzenia. Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaapelować do wszystkich klientów. Jeśli Wasz ulubiony klub nie zdecyduje się otworzyć 01.02.2021, tylko będzie potrzebował nieco więcej czasu na przygotowania lub nie podejmie decyzji o otwarciu wcale – prosimy o okazanie zrozumienia dla właściciela takiego obiektu. Na koniec dnia, jest to indywidualna decyzja każdego przedsiębiorcy, niezależnie od branży.

O WSPARCIU prawnym dla członków Polskiej Federacji Fitness przeczytasz TUTAJ

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl