fit.pl mobile logo

Galeria Malta wspiera rozwój psychiczny i fizyczny Poznaniaków

Projekt Happy Malta, którego inicjatorem jest Galeria Malta, ruszył w lipcu. Od tego momentu z darmowych zajęć skorzystało już wielu Poznaniaków. Zajęcia i warsztaty związane z kulturą i sztuką realizowane będą do końca grudnia. Mieszkańcy Wielkopolski będą mogli wziąć udział w inicjatywach realizowanych w ramach trzech sekcji tematycznych: Stacja Szczęścia, Stacja Tańca oraz Stacja AMICI.

Happy Malta to projekt, który umożliwia kontakt z kulturą dla wszystkich. Skupia artystów z różnych dziedzin, którzy łączą siły, aby wprowadzać sztukę do codzienności Poznaniaków.

– Dostępne atrakcje Happy Malty kierujemy do wielu grup, różnorodnych pokoleniowo, pod kątem statusu społecznego i pochodzenia. Zależało nam na stworzeniu przestrzeni, w której każdy uczestnik projektu poczuje się swobodnie. Trzy Stacje Happy Malty oferują odwiedzającym szeroki wachlarz zajęć, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiadające mu warsztaty i atrakcje – podsumowuje Olga Lewicka, Prezes Fundacji Epidemia Kultury i organizatorka projektu Happy Malta.

Stacja Szczęścia to okazja, by na moment wyciszyć się i skupić na sobie. Jest adresowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Warsztaty pomogą w odnalezieniu wewnętrznego szczęścia, spokoju, harmonii – bez względu na czynniki zewnętrzne. Darmowe warsztaty jogi Kundalini czy medytacji wspierają rozwój fizyczny oraz psychiczny. Joga poprawia kondycję kręgosłupa, co szczególnie przydaje się w siedzącym trybie pracy i nauki, do którego zmusiła nas pandemia.

Regularnie przeprowadzane przez Anę Brodziak zajęcia z jogi Kundalini umożliwiają skupienie się na swoim wnętrzu i głębsze poznanie siebie. Odbywające się cyklicznie warsztaty z samoakceptacji oferują narzędzie pomagające w radzeniu sobie z problemami i otaczającym nas w obecnych czasach hejtem. Uczestnicy zapoznają się z technikami uczącymi bezwarunkowej miłości do samego siebie. Ana Brodziak przedstawia również Praktykę wdzięczności – metodę wyrażania wdzięczności, pozwalającej doceniać nawet najmniejsze elementy codzienności. W przestrzeni Happy Malta powstała „ściana wdzięczności”, fragment przestrzeni, gdzie uczestnicy zajęć mogą wyrażać w formie pisemnej swoją wdzięczność.

– Stacja Szczęścia daje nam okazję do poznania na nowo samych siebie. To okazja na skupienie się na sobie i swoim wewnętrznym „ja”. W codziennym pędzie życia ciężko jest znaleźć chwilę na oddech i wyciszenie się – a to przecież niezwykle ważne. Robienia takich „pauz” w ciągu dnia warto uczyć już od najmłodszych lat. Pozwala to znaczne zmniejszenie napięcia i stresu, którego z biegiem lat przybywa. Praktyka wdzięczności podnosi nasze wibracje. Gdy doceniasz i zauważasz to co dobre w Twoim życiu przyciągasz tego jeszcze więcej – komentuje zajęcia Ana Brodziak, kurator Stacji Szczęścia.

Dla osób zainteresowanych sztuką tańca oraz aktywnością fizyczną twórcy oraz kurator – Fundacja Fouetté, przygotowali Stację Tańca. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą zapisywać się na darmowe warsztaty z wielu rodzajów tańca, od breakdance po balet i jazz. Galeria Malta oferuje również zajęcia z tańca towarzyskiego – ruszają warsztaty Tango Argentino.

Latem, kiedy nie ma zajęć wychowania fizycznego, które mobilizowałyby dzieci i młodzież do wysiłku fizycznego, trudniej jest zachęcić je do uprawiania sportu. Choć nawet i wychowanie fizyczne w szkole to nie gwarancja zaznajomienia najmłodszych z ruchem. Wielu uczniów zwalnia się z tych zajęć, nie chce grać w siatkówkę czy koszykówkę. Stacja Tańca oferuje alternatywę do standardowych, typowo sportowych zajęć. Uczestnicy warsztatów mogą spróbować swoich sił w różnych stylach tanecznych, poprawić swoją koordynację ruchową oraz nauczyć się poczucia swobody i kontroli nad własnym ciałem. Zdobyte umiejętności prezentować będą na organizowanych recitalach.

Dla osób, które nie lubią ograniczać swoich ruchów przygotowaną choreografią Happy Malta proponuje LAB JAM, gdzie każdy może, bez względu na wszystko i opinie innych, wyrażać się za pomocą tańca. To wydarzenie, podczas którego uczestnicy wspólnie eksperymentują z ruchem, mierzą z muzycznymi wyzwaniami, dzielą się praktyką i wzajemnie inspirują. Pierwsza edycja LAB JAMu miała miejsce w sobotę 27 sierpnia, oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Damian Drozd – niezależny tancerz, choreograf, nauczyciel tańca i performer. LAB JAM to wydarzenie cykliczne, informacje o następnej sesji można znaleźć na Facebooku Galerii Malta.

Każdy może wziąć udział w zajęciach oferowanych w programie Happy Malta. Projekt Galerii Malta potrwa aż do końca 2022 roku. Wszystkie aktualności dotyczące projektu znajdują się na Facebooku i Instagramie Galerii Malta.

Co dalej w Happy Malcie?

Już 24 września Poznaniacy będą mieli okazję podziwiać możliwości projektu Happy Malta podczas dnia otwartego, kiedy to twórcy poszczególnych stacji zaprezentują swoje umiejętności i zaproszą do interakcji oraz uczestnictwa w darmowych warsztatach. Odwiedzający zobaczą pokazy taneczne, wezmą udział w wykładzie Any Brodziak dotyczącym „7 kroków budowania wewnętrznego domu szczęścia”. Dla najmłodszych przewidziano zajęcia artystyczne, kącik malarski oraz zabawy z animatorami projektu Happy Malta.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl