fit.pl mobile logo

MPK Wrocław zainwestowało w siłownię!

MPK Wrocław uruchomiło dla swoich pracowników niewielką, ale dobrze wyposażoną siłownię. To na wniosek kierowców, którzy chcieli dbać o formę podczas długich przerw w pracy

Siłownia została urządzona w jednym z nieużywanych pomieszczeń zajezdni autobusowej MPK przy ul. Obornickiej we Wrocławiu. Mogą korzystać z niej bezpłatnie i mają tam do dyspozycji m.in. bieżnię, rower treningowy, ergometr, czy – oczywiście – hantle i sztangi.

– Cieszę się, że w naszej spółce pracują ludzie z prawdziwą pasją. Siłownia posłuży jednak nie tylko tym, którzy po godzinach uprawiają kulturystykę, ale każdemu, kto w czasie wolnym od obowiązków chciałby zadbać o zdrowie fizyczne – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Pomysł nie był przypadkowy. Jako że najwięcej autobusów kursuje w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, sporo kierowców ma w środku dnia kilkugodzinną przerwę w pracy. Dlatego poprosili oni właśnie o taką możliwość spędzenia wolnego czasu.

Inwestycja została sfinansowana z pieniędzy samych pracowników, a konkretniej z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

– Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości, że skorzystają na tym nie tylko oni, ale i firma. Bo sport to zdrowie, a dobry pracownik to zdrowy pracownik – dodaje szef spółki.

W związku z pojawiającymi się sprzeciwami ze strony polityków, MPK Wrocław jeszcze raz zaznaczyło, że pieniądze które wydano na siłownię w zajezdni autobusowej nie uszczuplają budżetu na najważniejszą działalność – zapewnianie komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Remont sali i zakup sprzętu został sfinansowany przez samych pracowników z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Bardzo nas cieszy to, że kiedy chodzi o zdrowie, wszyscy jesteśmy zgodni, że to dobra inwestycja.

Siłownia pozwoli zadbać o zdrowie naszych pracowników. Kierowcy autobusów mają siedzący tryb pracy – spędzają kilka a nawet kilkanaście godzin dziennie przed kierownicą. Osoby tradycyjnie pracujące w biurach mają często możliwość odejścia od biurka, przewietrzenia się, wykonania prostych ćwiczeń pobudzających ciało. Kierowcy autobusów czy motorniczowie nie mają tej możliwości. Nie mogą przecież w czasie kursu zatrzymać pojazd, żeby się porozciągać. Jedyny czas dla siebie na taką aktywność mają np. podczas przerw na pętlach oraz przed i po pracy.

Dbanie o zdrowie jest ważne zawsze, jednak nabiera szczególnej wagi, gdy po lockdownie jesteśmy przyzwyczajeni do mniejszej aktywności. Mamy nadzieję, że siłownia przyciągnie nie tylko pasjonatów kulturystyki, ale także osoby, które po prostu chcą po, albo przed pracą, zadbać o sylwetkę. Pamiętajmy bowiem, że dbanie o zdrowie zmniejsza ryzyko zachorowania pracownika oraz jego nieobecności. Siłownia sprawia więc, że zwycięża zarówno pracodawca, ponieważ nie musi się martwić, gdy kierowca nie pojawi się w pracy oraz pracownik, który dzięki ćwiczeniom czuje się lepiej, jest zdrowszy i ma więcej energii.

Z siłowni w zajezdni autobusowej będzie mógł korzystać każdy pracownik MPK. Nie będziemy oczywiście pobierać żadnych opłat. Wymagamy tylko sportowego stroju i stosowania się do regulaminu siłowni.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl