fit.pl mobile logo

OLYMP zadebiutuje na NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji OLYMP. Dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fitness, specjalizujący się w produkcji sprzętu treningowego zadebiutuje na NewConnect 24 stycznia. Spółka, dzięki strategicznym kontraktom podpisanym w 2022 roku zalicza miniony rok do bardzo udanych i zapowiada dalszy rozwój zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych.

– Przed nami bardzo ważny moment w historii spółki OLYMP. Debiut na NewConnect planowaliśmy już od dawna, więc jesteśmy do niego przygotowani. Uważamy też, że jest to idealny moment na ten krok ze względu na dobrą kondycję spółki, ale też ogólną sytuację na rynku fitness, który odradza się po okresie pandemii – komentuje Sylwia Czepiżak, Prezes Zarządu OLYMP S.A.

W 2022 roku OLYMP zawarł umowę strategiczną z Benefit Systems S.A., na kompleksowe wyposażanie klubów fitness tej sieci. Spółka zrealizowała już 2 pilotażowe projekty. Zamówienie dla jednego klubu to przychód rzędu 600-800 tys. zł. W minionym roku spółka poszerzyła również ofertę produktową. Dzięki umowie z Core Health&Fitness, OLYMP został dystrybutorem sprzętu tej firmy w Polsce.

W minionym roku OLYMP dokonał zakupu zakładu produkcyjnego wraz z parkiem maszynowym i wykwalifikowanymi pracownikami od dotychczasowego partnera biznesowego, który odpowiada za 100 proc. produkcji. Wartość umowy sprzedaży to 1,3 mln zł.

– 2022 rok zaliczamy do bardzo udanych pod względem działań operacyjnych i z optymizmem wchodzimy w nowy 2023 rok. W najbliższych miesiącach zamierzamy skupić się na dalszej optymalizacji kosztów po przejęciu zakładu produkcyjnego, planujemy też zwiększać sprzedaż i wchodzić na nowe rynki. Będziemy również pracować nad pozyskaniem nowych partnerów strategicznych oraz realizacji kolejnych kontraktów dla dotychczasowych, tj. Benefit Systems, Medicover – dodaje Hubert Sommery, główny akcjonariusz, pełnomocnik zarządu OLYMP.

OLYMP zamierza umocnić sprzedaż na rynkach zagranicznych. Kluczowym rynkiem ekspansji będzie rynek niemiecki. Szeroką ekspansję na nim umożliwi uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa TÜV (spodziewane zakończenie procesu badania finalizacja w H2 2023) dla linii Olymp New Generation.
O spółce

OLYMP S.A. to producent i dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fitness. Marka powstała w latach 70. od kiedy to firma rozpoczęła produkcję sprzętu siłowego w Golędzinowie. Spółka w swojej ofercie produktowej posiada dwie linie produktów marki OLYMP: Classic oraz New Generation. OLYMP jest również dystrybutorem urządzeń globalnych marek należących do Core Health & Fitness między innymi: StairMaster, StarTrac, Schwin Fitness, Nautilus. Spółka oferuje również usługi serwisowe, renowacji używanego sprzętu oraz profesjonalnego doradztwa przy zagospodarowaniu przestrzeni użytkowej w klubach fitness.

W lipcu 2020 r., przy wsparciu Grupy INC, Olymp pozyskał od inwestorów ponad 1 mln zł w ramach przeprowadzonej kampanii crowdfundingowej na platformie CrowdConnect.pl. Na początku 2023 r. spółka planuje debiut na NewConnect.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl