fit.pl mobile logo

Ponad milion pracowników w Polsce korzysta z kart sportowych Grupy Benefit Systems

W czerwcu br. liczba posiadaczy kart sportowych, oferowanych przez Grupę Benefit Systems na polskim rynku, przekroczyła milion, co oznacza wzrost aż o 171 tysięcy od początku roku. Na pozostałych rynkach, na których dostępny jest Program MultiSport, liczba użytkowników wzrosła w czerwcu do 358 tys. Karty MultiSport stanowią istotny element przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym i wsparcia pracowników w zdrowym i aktywnym życiu.

Program MultiSport to jeden z najpopularniejszych benefitów pozapłacowych. W czerwcu 2022 roku z zajęć sportowo-rekreacyjnych dostępnych w ramach karty MultiSport korzystało 1 013,2 tys. osób w Polsce, niecałe 3% mniej niż w analogicznym okresie przed pandemią (czerwiec 2019). Łącznie, w trakcie drugiego kwartału bieżącego roku, liczba kart sportowych oferowanych przez Grupę Benefit Systems zwiększyła się w naszym kraju aż o 73 tys. (wzrost o 171 tys. w trakcie pierwszego półrocza).

– Na koniec drugiego kwartału przekroczyliśmy poziom miliona kart sportowych, a w czerwcu grono MultiSportowców w Polsce powiększyło się o ok. 19 tys. osób. Ten rezultat bardzo nas cieszy, bo zwykle czerwiec to sezonowo nieco słabszy miesiąc. Pozytywnie oceniamy również poziom sprzedaży w lipcu. Tak dobre dane za ostatnie miesiące to wypadkowa kilku czynników: wysokiego popytu na benefity pozapłacowe, w tym większego niż przed pandemią zapotrzebowania na benefity wspierające zdrowy i aktywny styl życia oraz rosnącego dotarcia do małych i średnich przedsiębiorstw w różnych regionach Polski. Wyniki odnotowane w czerwcu i lipcu wspiera również kolejna edycja Letniej Gry MultiSport, która co roku motywuje użytkowników naszych kart do korzystania z oferty Programu w miesiącach letnich – wyjaśnia Emilia Rogalewicz, członek zarządu Benefit Systems odpowiadająca za sprzedaż kart w Polsce.

Spółka dodatkowo pozytywnie ocenia sytuację w klubach fitness. Liczba karnetów do sieci własnych Benefit Systems (m.in. Zdrofit, Fitness Academy) w Polsce w czerwcu była na poziomie 161 tys. (w porównaniu do 160 tys. w marcu). Historycznie pod koniec drugiego kwartału liczba karnetów spadała ze względu na zbliżający się okres wakacyjny. Według badania MultiSport Index 2022 już co piąty aktywny fizycznie Polak wybiera trening w klubach fitness (20%), co oznacza wzrost aż o 8 p.p. względem 2021 r.

Za granicą z kart MultiSport korzysta łącznie 357,8 tys. pracowników (184,9 tys. w Czechach, 36,0 tys. w Słowacji, 112,1 tys. w Bułgarii, 24,7 tys. w Chorwacji), czyli aż o 25% więcej niż w analogicznym okresie przed pandemią (czerwiec 2019 r.). Łącznie w trakcie drugiego kwartału bieżącego roku liczba kart sportowych na rynkach zagranicznych zwiększyła się o 42 tys., co oznacza wzrost o 73 tys. w trakcie pierwszego półrocza.

- Na wszystkich rynkach zagranicznych widzimy dobre wynik sprzedażowe. Liczba kart w Czechach, Bułgarii i Chorwacji jest już na poziomie zbliżonym do tego sprzed wybuchu pandemii. Nieco wolniej odbudowuje się rynek słowacki, na którym w ubiegłym roku obostrzenia pandemiczne były najbardziej restrykcyjne – wyjaśnia Bartosz Józefiak, członek Zarządu Benefit Systems. - Pracodawcy po pandemii, chętniej sięgają po rozwiązania poprawiające kondycję pracowników i wpisujące się w trend wspierania wellbeingu zespołów. Benefit Systems od kwietnia br. wydaje karty testowe pracodawcom działającym w Stambule.

– W maju podpisaliśmy pierwsze umowy. Z naszych analiz wynika, że jeśli sytuacja na tym rynku nie ulegnie znaczącej zmianie, sprzedamy tam kilka tysięcy kart MultiSport do końca roku. Równolegle do działań sprzedażowych, nasza lokalna spółka kontynuuje także rozbudowę sieci partnerskiej, w której mamy już blisko 160 obiektów sportowych – dodaje Bartosz Józefiak.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl