fit.pl mobile logo

SIłownie dla zaszczepionych

Po Francji i Grecji, również we Włoszech na siłownię będą uczęszczać osoby w pełni zaszczepione na Covid-19. Czy Polska dołączy do tych krajów?

Pandemia Covid-19 nie odpuszcza. Europa i cały świat walczą o zdrowie obywateli, ale także stabilizację ekonomiczną, która została mocno zachwiana. Okres wakacyjny pozwolił na złapanie oddechu i przygotowanie nowych rozwiązań na okres jesienny, a te wzbudzają coraz więcej kontrowersji. Gorący temat szczepień podzielił branżę fitness. Inaczej patrzą na to klienci, którzy nie wyobrażają sobie być dzieleni, a inaczej operatorzy, dla których decyzje rządzących to “być albo nie być”. siłownie dla zaszczepionych

Polska nie wydała ostatecznych decyzji, jakie rozwiązania zamierza wprowadzić na wypadek wzrostu zachorowań, co ponownie nie pozwala klubom podejmować kroków ratujących ich biznes. Domeną polskich władz stała się “polityka naśladowcza” inne kraje europejskie, dlatego też z uwagą cały sektor przygląda się sytuacji u swoich bliższych i dalszych sąsiadów.

We czwartek, rząd Włoch ogłosił, że posiadanie tak zwanej “zielonej przepustki” będzie od 6 sierpnia warunkiem wejścia do wielu miejsc publicznych, w tym siłowni, klubów fitness i innych obiektów sportowych. Podobnie jak we Francji, po ogłoszeniu tego rozwiązania, Włosi masowo zaczęli zgłaszać się do punktów szczepień, a Ci, którzy mają to już za sobą – pobierać certyfikaty.

Przepustka Covid-19 będzie uprawniać wszystkich obywateli od 12. roku życia do wejścia i korzystania z usług w pomieszczeniach zamkniętych jak restauracje, siłownie, teatry, a także zezwoli na udział w targach, zjazdach, imprezach sportowych, wejścia do parków rozrywki czy term.

Ministerstwo Zdrowia we Włoszech podało, że dotychczas pobrano 40 milionów przepustek. Zaszczepionych obywateli jest 54 procent. To podobny wynik do Polski. Natomiast znacznie gorzej wygląda liczba dziennych zakażeń, która we Włoszech obecnie przekracza 5 tysięcy.

Francja, która pierwsza zdecydowała się na wprowadzenie dostępu do usług wyłącznie dla zaszczepionych obywateli, tuż po ogłoszeniu tej decyzji spotkała się z jednej strony z falą krytyki i masowych protestów, natomiast z drugiej, niemal milionowym zgłoszeniem obywateli na szczepienie.

W Polsce, restrykcje zostały wprowadzone do końca sierpnia z zastrzeżeniem zmian, jeżeli sytuacja epidemiczna ulegnie pogorszeniu. Podczas ostatniej konferencji, Premier oświadczył, że decyzje będą podejmowane po połowie lipca. Na ten moment głosy, które płyną z rządu są podzielone, co jeszcze mocniej zaczyna dzielić społeczeństwo, a ostatecznej decyzji brak.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl