fit.pl mobile logo

6 najlepszych roller coasterów w Energylandii

Sezon 2022 w Największym Parku Rozrywki w Polsce właśnie miał swoje Wielkie Otwarcie! Najwyższy czas na planowanie wycieczki do Energylandii, gdzie na Gości czeka aż 106 różnorodnych atrakcji, w tym aż 18 roller coasterów. Widowiskowe kolejki górskie zapewniają niezapomniane przeżycia i wyzwalają pozytywne emocje! Przedstawiamy sześć najlepszych roller coasterów, które możecie znaleźć w Energylandii.

Hyperion – kosmiczna przygoda

Hyperion to ogromny roller coaster, który “wita” Gości udających się w stronę wejścia do Energylandii. Co odważniejsi zaczynają od niego swój dzień pełen wrażeń w Parku – i jest to przejażdżka ekstremalna i zaskakująca. Hyperion to najwyższy i najszybszy w Europie mega coaster – jest wysoki na 77 m i rozpędza się do prędkości 142 km/h. Przygoda na tej stalowej kolejce górskiej wyprodukowanej przez firmę Intamin zaczyna się w podziemnym tunelu, gdzie uczestnikom przedstawia się kosmiczną historię, w której są pasażerami statku badawczego Hyperion_1. W drodze do jednego z księżyców planety Saturn, statek kosmiczny wpada w czarną dziurę i tunel czasoprzestrzenny, przez co trafia na planetę Hyper Novi w świecie równoległym. Cała kolejka górska utrzymana jest w futurystycznej stylistyce, dzięki czemu Goście lepiej wczuwają się czekającą ich podróż pełną wrażeń. Pierwszy spadek odbywa się na głębokość 80 m (do tunelu podziemnego), a cała trasa przejazdu wypełniona jest zakrętami, przechyleniami, licznymi zwrotami i niesamowitymi efektami grawitacyjnymi, w tym uczuciem nieważkości. Przejazd na Hyperionie zrobi wrażenie nawet na najbardziej zaprawionych w ekstremalnych atrakcjach osobach.

Zadra – ekstremalna przejażdżka

Zadra to najwyższy na świecie wooden roller coaster i duma Energylandii. Zlokalizowana w strefie Smoczy Gród, jest jej flagową atrakcją. Na sam widok Zadry pojawiają się ciarki – ogromne wrażenie robi monumentalna i gęsta drewniana konstrukcja oraz widok pierwszego toru spadkowego, który jest niemal pionowy (90 stopni). Zadra ma wysokość prawie na 64 m i osiąga prędkość 121 km/h. Długość trasy przejazdu wynosi 1316 m i trwa ok. 2 minuty. Przód kolejki stylizowany jest na głowę smoka, co odpowiada tematyce całej strefy Smoczego Grodu – średniowiecznej wioski. Przejażdżka na Zadrze pełna jest mocnych wrażeń – inwersji, przechyleń, zwrotów oraz efektów grawitacyjnych (przeciążenia 4 g). To zabawa tylko dla odważnych!

MOYA Formuła – dla fanów przyspieszenia

Zgrabny, czerwony roller coaster MOYA Formuła może wyglądać niepozornie, a jednak przejażdżka wywołuje silne emocje! Jest to kolejka typu „Launched Coaster” – główną cechą instalacji jest wykorzystanie maksymalnego przyspieszenia wagoników od pierwszej sekundy, dlatego przejażdżka w wagoniku MOYA Formuła dosłownie wbija w fotel. MOYA Formuła osiąga prędkość 100 km/h w 2 sekundy, a pasażerowie czują się niemal jak wystrzeleni w powietrze. Dodatkowo w czasie przejażdżki są dwie inwersje, a odczuwalne przeciążenia to 4,5g. Ten roller coaster zlokalizowany jest w Strefie Ekstremalnej (https://energylandia.pl/atrakcje/strefa-ekstremalna).

Abyssus – w poszukiwaniu Atlantydy

Abyssus jest flagową atrakcją strefy Aqualantis, która miała swoją premierę w 2021 roku. To roller coaster typu double launch coaster (w czasie przejazdu wagonik startuje dwa razy, a dodatkowo rozpędza się do maksymalnej prędkości niemal od razu), który osiąga prędkość 100 km/h. Abyssus jest wysoki na 38 m, długość trasy przejazdu wynosi 1316 m i trwa niemal 2 minuty. Ta niebieska kolejka górska zabiera pasażerów w podróż w poszukiwaniu zatopionego miasta, a tematyka ta nawiązuje do całej strefy. Podczas przejażdżki oprócz efektu nieważkości, inwersji czy przeciążeń, na uczestników czekają efekty wodne w postaci wodospadów, jezior i fontann.

Mayan – klasyka gatunku

Mayan to jedna z pierwszych kolejek górskich w Parku Roller Coasterów nr 1 w Europie (Energylandia działa od 2014 roku). Czerwony stalowy roller coaster bez wątpienia przyciąga spojrzenia przechodniów! Zlokalizowany w Strefie Ekstremalnej, wysoki na 33 m, osiąga prędkość do 80 km/h i jest polecany dla początkujących miłośników jazdy na kolejkach górskich. Przejażdżka na Mayanie gwarantuje świetną zabawę i dużo radości oraz wyostrza apetyt na więcej!

Speed Water Coaster – wodna przejażdżka

Speed Water Coaster to z pewnością atrakcja, na którą trzeba się wybrać! To stalowa wodna kolejka górska, wysoka na 60 m i osiągająca prędkość do 110 km/h. Zlokalizowana w Stefie Ekstremalnej, w pobliżu Water Parku, stanowi jedyne w swoim rodzaju połączenie roller coastera i wodnej kolejki. To największa i najszybsza kolejka tego typu na świecie! Z tej atrakcji nikt nie wyjdzie suchy!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl