fit.pl mobile logo

Agnieszka Rylik i Marcin Olszewski

Para 4. Agnieszka Rylik i Marcin Olszewski

Agnieszka Rylik

Mówi się o niej „Lady Tyson”, albo „Tayson w spódnicy” a to za sprawą wymyślonego przez nią stroju do boksowania , który ma pomóc jej zachować kobiecość.
Jest mistrzynią świata WIFB w wadze lekkośredniej. Karierę sportową zaczęła w wieku 15 lat. Kuzynka poprosiła ją, żeby towarzyszyła jej w zajęciach samoobrony. Okazało się, że tak naprawdę są to treningi kick - boxingu, a Agnieszka zaczęła robić błyskawiczne postępy. Po niespełna roku pracy była już wicemistrzynią Europy seniorek. Potem dwa razy zdobyła mistrzostwo Polski, cztery razy pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy i aż cztery razy zdobyła tytuł najlepszej kick-bokserki globu.

Po jedenastu latach obecności na ringu otrzymała propozycję zajęcia się boksem zawodowym. Od 2000 roku ciężko pracuje, ponieważ boks wbrew pozorom ma niewiele wspólnego z kick - boxingiem. Dla niej jest to sport, który nie może się znudzić. Do każdej walki inaczej się przygotowuje. Za każdym razem musi opracowac inną strategię. Według niej w boksie nie siła jest najważniejsza, a odporność psychiczna. Czwarta walka na zawodowym ringu przyniosła jej pas mistrzyni świata, który do 2001 roku zdążyła obronić trzykrotnie.

Sama przyznaje, że program "Taniec z gwiazdami" pochłania jej mnóstwo czasu. Znowu musi ciężko pracować, bo to co jest atutem na ringu, przeszkadza w tańcu towarzyskim. Bokser musi mieć napięte mięśnie obręczy barkowej, a tancerz wręcz przeciwnie. Poza tym śmieje się, że ma „mały problem z głową”. W walcu angielskim szyja ma być wyciągnięta, a głowa odchylona do tylu i odwrócona w kierunku przeciwnym do ruchu po parkiecie. A to już jest prawie niemożliwe. Szczęśliwie szybko opanowała kroki, ale trzymanie ramy kosztuje ją wiele wysiłku. Poza tym w tańcu trzeba tez być aktorką. Przyznaje, że musi pokonać w sobie opór wewnętrzny, żeby w rumbie zmysłowo gładzić się po włosach, pamiętając w dodatku o skończeniu ruchu nadgarstkiem i zachowaniu uwodzicielskiego wyrazu twarzy.

Marcin Olszewski

Przez wiele lat był przekonany, że zostanie pilotem. Odkąd pamięta zawsze interesowało go lotnictwo, sklejał modele samolotów, chodził na pokazy lotnicze, a nawet zaliczył dwa lata ITWL ucząc się zawodu elektromechanika awioniki pokładowej.

Jednak jego prawdziwym powołaniem okazał się taniec, chociaż do dzisiaj widok samolotu budzi w nim emocje.
Na lekcje tańca zapisała go mama kiedy miał 9 lat, szybko okazało się, że ma talent. Zrezygnował z typowo męskich zajęć na rzecz tańca. Początkowo żałował, ale to uczucie przeszło kiedy zaczął osiągać sukcesy.
Jego najważniejsze osiągnięcia taneczne to udział w finale Vienna Open, V-ce Mistrzostwo Polski Par Zawodowych i V-ce Mistrzostwo Okręgu Warszawskiego. Reprezentuje klasę taneczna „S” w tańcach latynoamerykanskich i klasę „A” w tańcach standardowych.

Od paru lat pracuje na deskach warszawskich teatrów muzycznych. Występował w Buffo („Metro” w reż. J. Józefowicza) w teatrze Ramo („Grease”, „Koty” w reż. J.Kepczynskiego). Wygrał taż casting do „Tańca Wampirów” Romana Polanskiego.

Program „Taniec z gwiazdami” jest dla niego nowym doświadczeniem. Kiedy dowiedział się, że będzie uczył tańczyć Agnieszkę Rylik był przerażony, sądził, że nawyki z ringu będą przeszkodą  nie do pokonania w tańcu towarzyskim.

Teraz cieszy się, że to właśnie ona jest jego partnerką. Zaskoczyło go, że wyłamuje się ze wszystkich stereotypów. Okazała się być spontaniczna i wrażliwa, szybko zapamiętała właściwe kroki, a pewne elementy z jej treningów bokserskich można nawet wykorzystać w nauce tańca.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl